Image
19.11.2019 0 Comments

Koniec autosedačkám? Smart Kid Belt - šikovné riešenie na ochranu detí v aute

Na trh prichádza novinka pre väčšiu bezpečnosť detí v automobiloch. Detský pás Smart Kid Belt dokáže nahradiť detskú autosedačku alebo podsedák a dodá vám aj dieťaťu pocit pohodlia a bezpečia. Smart Kid Belt dokáže zabezpečiť až tri deti na zadných sedačkách bez akýchkoľvek ťažkostí a je homologovaný pre použitie na území celej Európskej únie.

Zákon Slovenskej republiky hovorí, že deti s hmotnosťou do 36 kg alebo do výšky 150 cm musia byť povinne prepravované v autosedačke alebo v tzv. podsedáku. Dôvodom je, že štandardné bezpečnostné pásy nie sú prispôsobené deťom alebo osobám menšieho vzrastu a pri upevnení potom prechádzajú tesne okolo krku dieťaťa, čo nie je bezpečné a v krajných prípadoch môže dôjsť aj k vážnemu poraneniu prepravovanej osoby. Autosedačky aj podsedáky slúžia na vyvýšenie dieťaťa, aby bol bezpečnostný pás správne umiestnený. Detský pás Smart Kid Belt ponúka jednoduché riešenie, kedy už autosedačka nebude potrebná.

Detský pás Smart Kid Belt sa pripevňuje priamo na bezpečnostný pás a umiestňuje ho do optimálnej polohy mimo krk dieťaťa. Tiež zaisťuje správne umiestnenie bezpečnostného pásu a možno ho jednoducho nastavovať podľa výšky dieťaťa, s ktorým postupne rastie. Výhodami tohto pásu sú jeho hmotnosť, skladnosť a navyše aj možnosť prepravovať naraz až tri deti na zadných sedačkách automobilu. Smart Kid Belt je možné vďaka jeho veľkosti mať vždy po ruke a využívať ho aj pri preprave taxi službou.

S týmto detským bezpečnostným pásom sa vyhnete kupovaniu väčších a priestornejších autosedačiek. Jednoducho si zaobstaráte jeden pás, ktorý si podľa výšky dieťaťa vždy presne nastavíte. Jeho bezpečnosť a účinnosť potvrdzujú popri platnej homologácii tiež nezávislé nárazové testy vykonané v Európe (PJLA, PIMOT) a v USA (FMVSS). Detský pás možno nainštalovať do každého bežného vozidlá s trojbodovými bezpečnostnými pásmi.

Výrobok Smart Kid Belt získal certifikáciu podľa predpisu EHK OSN č. 44 verzie 04 (E20 44R-04 4013) pre skupinu II. a III., tj. pre deti od 15 do 36 kg, je teda detským zadržiavacím systémom v zmysle Zákona a stáva sa tak plnohodnotnou alternatívou k autosedačke, pretože vďaka nemu môže aj dieťa správne použiť práve bezpečnostné pásy primárne určené pre dospelých.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Výsledky súťaže EY Cyber Security Trophy - rozhovor s víťazom

13.12.2019 00:12

Absolútnym víťazom súťaže EY Cyber Security Trophy sa stal Milan Kyselica. Víťaz okrem prestížneho titulu získal aj príležitosť účasti na významnej svetovej konferencii venujúcej sa kybernetickej bezp ...

Bezpečnosť

Samsung varuje pred podvodnými ponukami na internete

12.12.2019 17:57

Na internete sa v Česku aj na Slovensku objavili podvodné stránky, ktoré ponúkajú smartfón Samsung Galaxy S10+ za niekoľko eur (1 euro a pod.) napríklad ako úhradu poštovného pre zaslanie odmeny za úč ...

Bezpečnosť

Bezpečný chod vášho podnikania vďaka Schneider Electric Easy UPS 3S

09.12.2019 00:00

Špeciálny projekt Ochrana citlivých dáta a informačných systémov pred prerušením napájania dnes nie je len otázkou pre IT sektor. V prostredí automatizácie ale aj maloobchodu sa nachádzajú  citlivé s ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá