Image
16.2.2018 0 Comments

Sherlock oslavuje 30 rokov

Bezpečnostné dvere Sherlock oslavujú 30. výročie svojho vzniku. Boli sme pozvaní priamo do priestorov spoločnosti a nazreli sme do tajomstiev ich výroby. Bezpečnostné dvere Sherlock sú prvé protipožiarne bezpečnostné dvere vyrábané na Slovensku.

Ich vznik sa datuje do roku 1988, keď zakladateľ firmy Ján Fedík dostal jednoduchý nápad zlepšiť svoje dvere na petržalskom sídlisku o bezpečnostné prvky. Samozrejme, dozvedeli sa o tom susedia, ktorým sa to zapáčilo a chceli to tiež mať.

Postupne tak z jednoduchej myšlienky vznikol podnikateľský zámer a Ján Fedík sa zaregistroval ako živnostník. Medzi svojimi zákazníkmi bol obľúbený a známy aj tým, že po sebe vždy upratal. Následne tak z malého podnikania vznikla veľká firma, ktorá postupom času expandovala. V roku 2006 bola výroba presunutá do Malaciek a v roku 2013 sa pripojila k fínsko-švédskej globálnej skupine ASSA ABLOY, známemu výrobcovi bezpečnostných riešení.

Dnes sú bezpečnostné dvere Sherlock všeobecne známe a patria k špičke na trhu. Všetky sú certifikované Národným bezpečnostným úradom a majú certifikácie podľa noriem platných v Európskej únii.

V závode sme mohli vidieť celý výrobný postup – od prípravy jednotlivých dielov na vysekávacích a ohýbacích lisoch cez zváranie konštrukcie, skladanie vnútornej izolácie až po lepenie povrchových panelov, opracovanie a koncové vyexpedovanie.

Základom takýchto protipožiarnych bezpečnostných dverí je kvalitné oceľové jadro. Dvere sa zákazníkom dodávajú vždy v sete spolu s bezpečnostnou zárubňou a doplnkami rovnakej bezpečnostnej triedy.

Jeden z protipožiarnych prvkov dverí je špeciálne tesnenie, ktoré v prípade požiaru niekoľkonásobne zväčší svoj objem, čím dvere hermeticky utesní a zabráni tak prenikaniu dymu a plameňov do miestnosti.

Súčasťou ponuky sú aj drevené a nehrdzavejúce prahy, svetlíky a najmodernejšie technologické riešenia, ako sú digitálne priezorníky či inteligentné motorizované zámky. Celá produkcia sa realizuje na základe zákaziek a každé dvere majú svojho zákazníka pred tým, než sú zadané do výroby.

Okrem plne slovenskej produkcie bezpečnostných dverí je zaujímavý aj fakt, že väčšina zamestnancov závodu je z Malaciek a blízkeho okolia. Viacerí ňom pracujú 20 a viac rokov. Viac informácií sa dozviete v priloženom videu.

Zobrazit Galériu
Autor: Adam Lukáč

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Geneva International Motor Show 2018, Nissan

16.03.2018 19:29

Rýchlejšia elektrifikácia bola nosnou témou stánku Nissan. Mohli sme si pozrieť celosvetovú premiéru pretekárskeho automobilu ABB FIA Formuly E, ktorý bol prvýkrát vystavený vo svojom koncepte. & ...

Produkty

Geneva International Motor Show 2018, Toyota

16.03.2018 18:54

Toyota tentoraz ukázala naživo trojicu konceptov označených Concept-i, nový koncept vodíkového vozidla Fine-Comfort Ride a v premiére aj novú generáciu modelov AYGO a AURIS. Auris prichádza už v tr ...

Produkty

Geneva International Motor Show 2018, Ford

15.03.2018 23:55

Ťahákom stánku Ford bola nová limitovaná edícia Mustang BULLITT, ktorú pozná každý automobilový fanúšik. Ide o auto vyrobené podľa modelu Mustang GT Fastback z roku 1968, ktoré šoféroval Steve McQueen ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Experience Conference 2018

Najnovšie videá