ShapeMeasure: Lidar a robotická fréza narežú stavebné drevo presne na mieru a rýchlejšie ako profesionál

1

Spoločnosť ShapeMeasure chce pomôcť pracovať pri stavbe domu s dokonalými pravými uhlami, preto ponúka zariadenie, ktoré automaticky meria priestor, a robotickú frézu, ktorá presne nareže stavebné drevo na požadovanú veľkosť, čím sa celý proces výrazne skráti a uľahčí. Zakladateľ spoločnosti Ben Blumer hovorí, že bol šokovaný, keď videl, že podlahárovi s desaťročnou skúsenosťou trvalo hodinu, kým nainštaloval jeden schod. Preto sa rozhodol prácu urýchliť pomocou technológie.

Najväčší problém zvyčajne spôsobujú schody. Nie sú rovnako široké, nie vždy sa podarí zachovať 90 stupňov, ako by to teoreticky malo byť. Navyše manuálne rezanie dreva je mimoriadne náročné na čas. Zariadenie, ktoré ShapeMeasure ponúka, je v podstate veľmi presný lidar, ktorý meria okolie v širokom oblúku. Poskytuje presné rozmery a uhly pripojenia a uplatnenie by mal nájsť práve pri stavbe schodiska.

Keď lidar naskenuje presny stavebny tvar, umožňuje informácie preniesť do ďalšieho zariadenia ShapeMeasure, robotického systému na vyrezávanie dreva na presnú veľkosť a tvar. Stroj je podobný iným rezacím zariadeniam na drevo, je však jednoduchší a ľahšie ovládateľný. No nejde len o dĺžku a šírku, rôzne lišty a ozdoby na schodoch môžu vyžadovať zložité rezy, ktoré by boli pri manuálnom rezaní prinajmenšom časovo náročné.

Spoločnosť tvrdí, že vďaka jej zariadeniu je proces inštalácie schodov štyrikrát rýchlejší.  

Zdroj: techcrunch.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
stroj technika

1 komentár

Plat reakcia na: ShapeMeasure: Lidar a robotická fréza narežú stavebné drevo presne na mieru a rýchlejšie ako profesionál

29.2.2020 06:02
To hej a podlahar ma štyri krát menšiu výplatu..
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať