Securia Pro WiFi 5200 1080p 2Mpx: Kamera s veľkými očami

0

Hlavné rozlišovacie vlastnosti tejto interiérovej kamery sú podpora Wi-Fi, full HD snímač a ovládanie PTZ.

Rozbalenie a testovanie
Na pripojenie rotačnej kamery do počítačovej siete návod odporúča inštalovať mobilnú aplikáciu CamHi, ku ktorej existuje aj verzia určená pre PC s názvom PC Client, stiahnuteľná zo stránky camhi.top. Prístupové meno, heslo a tzv. UID kód sú uvedené na tele kamery. Ten sa dá zadať, resp. nasnímať (Scan QR code) aplikáciou CamHi. Veľká prednosť kamery je možnosť otvorenia jej webového servera aj v OS Linux. To sa len tak nevidí, a preto to hodnotím veľmi pozitívne. Pripojiť sa dá pomocou kábla alebo bezdrôtovo prostredníctvom Wi-Fi.

Pracovné prostredie je veľmi strohé a účelové. Napriek tomu však poskytuje možnosť ovládania všetkých dôležitých parametrov kamery a ponúka obojstrannú audiokomunikáciu. Okrem nastavenia obrazu, výberu jedného z dvoch možných streamov, nastavenia vlastností nahrávania a alarmu umožňuje ovládať natočenie kamery. Od obrazu poskytovaného 2 Mpx kamerou nemožno očakávať prílišné detaily. Nakoniec jej úlohou je podať celkový prehľad o stave kontrolovaného priestoru a v prípade potreby upozorniť (napr. e-mailom) na detegovaný pohyb.

Štandardná funkcionalita je nahrávanie obrazu, resp. intervalové ukladanie jednotlivých snímok. Pomalé reakcie prostredia GUI – či už pri použití aplikácií, alebo internetového prehliadača – sú odrazom cenovej kategórie, v ktorej sa táto kamera nachádza. Jej cenová dostupnosť si vyžiadala daň v podobe pomalých reakcií, ba až zamŕzania, ktoré som riešil neustálym reštartom aplikácie. Podobne bola na tom aj mobilná aplikácia, pretože stále vykazovala problém s kontaktovaním kamery.

Verdikt
Kamera v nízkej cenovej hladine sa vlastnosťami približuje k drahším kamerám. Daňou je však spomalenie reakcií, ba až zamŕzanie.

Parametre:
IP FHD LAN/WiFi, 1/4" 2 Mpx CMOS (1080p) 3,6 mm, 11× IR LED 10m nočný režim, RJ-45, PAL, ONVIF 2.4, mikrofón, reproduktor, ovládanie PTZ, do interiéru, 2 antény Wi-Fi, microSD, 5 V DC microUSB adaptér, tlačidlo na reset, rozmery: 100 × 120 × 120 mm, biela farba

Cena: 49 EUR

Plusy a mínusy:
+ Cena, Wi-Fi, ovládanie PTZ, možnosť sprístupnenia GUI kamery v OS Linux
- Nepoužiteľná inštalačná príručka, extrémne pomalé reakcie, zamŕzanie systému

Hodnotenie:
Konštrukcia: 80 %
Funkcionalita: 90 %
Výkon: 40 %
Celkovo: 70 %

Marek Sopko

Všetky autorove články
kamera Wi-Fi foto video

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať