Image
16.3.2016 5 Comments

Screening Room: Zaplatili by ste 50 USD za sledovanie filmu doma v deň jeho uvedenia do kín?

Startup s názvom Screening Room chce ponúknuť za poplatok 50 dolárov možnosť exkluzívneho pozerania novo uvedeného filmu z pohodlia vášho domova. K tomu však treba prirátať aj zakúpenie zariadenia za 150 dolárov, ktoré sledovanie filmu umožní. Spoločnosť, za ktorou stojí Sean Parker, zakladateľ Napstera, vraj poskytne aj bezpečnú protipirátsku technológiu. Filmy sa budú cez internet prijímať v zašifrovanej podobe. O službu už údajne prejavilo „vážny záujem“ niekoľko veľkých filmových štúdií vrátane Universal, Fox a Sony.

Screening Room bude streamovať filmy v deň ich uvedenia do kina a diváci budú mať 48 hodín na to, aby si ich pozreli. Za uvedený poplatok dostanú zákazníci aj dva lístky do kina na film podľa svojho výberu. Navyše spoločnosť plánuje zapojeným distribútorom zaplatiť 20 % z poplatkov za zhliadnutie. Svoj podiel by dostali aj tvorcovia filmov.

Keďže pokladnice kín zaznamenali v poslednom roku rekordné tržby presahujúce 11 mld. dolárov, kiná zrejme nebudú naklonené možnosti sledovania nových filmov na malej obrazovke.

Služba prichádza len pár mesiacov po uvedení podobnej technológie s názvom Prima Cinema, ktorá je však podstatne nákladnejšia. Práve preto si vyslúžila aj označenie „Netflix pre miliardárov“. Vstupný poplatok za hardvér je 35 000 dolárov, k čomu treba prirátať 500 dolárov na požičanie každého filmu (600 dolárov v prípade 3D verzie).

Zdroj: dailymail.co.uk

variety.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy 1

Robotické vozidlo doručí jedlo objednané z reštaurácie

03.01.2020 00:10

Startup Refraction spustil v meste Ann Arbor (Michigan, USA) pilotný program služby na donášku jedla prostredníctvom autonómnych vozidiel. Autonómnym vozidlom sa rozumie trojkolesový robotický potravi ...

Startupy

Startup podporovaný Billom Gatesom dosiahol zásadný prielom vo využívaní solárnej energie

22.11.2019 00:10

Heliogen, spoločnosť zaoberajúca sa čistou energiou, ktorú podporuje aj Bill Gates, uviedol, že objavil spôsob, ako využiť umelú inteligenciu a pole zrkadiel na odrážanie toľko slnečného svetla, aby s ...

5 Comments

 1. the end reakcia na: Screening Room: Zaplatili by ste 50 USD za sledovanie filmu doma v deň jeho uvedenia do kín?
  16.3.2016 16:03
  Neexistuje neprelomitelne sifrovanie. Nebude len v kinach, ale aj v pohodli domova? Nejeden pirat zajasa...
  Reagovať
 2. Dementi reakcia na: Screening Room: Zaplatili by ste 50 USD za sledovanie filmu doma v deň jeho uvedenia do kín?
  16.3.2016 13:03
  To co tu pisete? Sa spamatajte. Ak to ma byt nejaka pecka a pozvete domov známych tak prečo nie?
  Reagovať
 3. 1 z 5 reakcia na: Screening Room: Zaplatili by ste 50 USD za sledovanie filmu doma v deň jeho uvedenia do kín?
  16.3.2016 10:03
  Iba 1 film z 5 po videní hodnotím, ako dobrý. Za ten odpad s nelogickým správaním ľudí, čo natáčajú si nezaslúžia zaplatiť. Mali by skôr odškodňovať ľudí, že minuli ich čas na pozeranie sprostosti. Bol by som ochotný zaplatiť, iba za film, ak ho ohodnotím na 8/10 bodov. Teda na základe dobrovoľnosti by som 5 € im poslal, ak natočia niečo kvalitné.
  Reagovať
 4. kino je kino reakcia na: Screening Room: Zaplatili by ste 50 USD za sledovanie filmu doma v deň jeho uvedenia do kín?
  16.3.2016 07:03
  Zážitok z kina doma istotne mať nebudete.
  Reagovať
 5. fajn reakcia na: Screening Room: Zaplatili by ste 50 USD za sledovanie filmu doma v deň jeho uvedenia do kín?
  16.3.2016 07:03
  zaplatil by som 50e na cely rok, s tym ze vsetky filmy v kinach su online dostupne pocas celeho roka.
  Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videá