Image
7.11.2019 0 Comments

Schneider Electric rieši výzvy edge computingu s novým nástenným modulom EcoStruxure Micro Data Center 6U

Spoločnosť Schneider Electric, líder v oblasti digitálnej transformácie energetického manažmentu a automatizácie, dlhodobo zjednodušuje a zosúlaďuje produkty pre dátové centrá pod označením EcoStruxure. Inovácia, ktorá bola predstavená začiatkom októbra 2019 počas Innovation Summit Barcelona, predstavuje aktuálny prírastok do riešení EcoStruxure Data Center a spája výkonnosť, chladenie, racky a manažment. Nástenný modul EcoStruxure Micro Data Center 6U je prvým svojho druhu medzi mikro-dátovými centrami EcoStruxure. Dizajnu dominuje úzky profil, čo prináša úsporu z hľadiska podlahovej plochy.

Štyri rýchle, flexibilné, spravovateľné a konfigurovateľné riešenia, ktoré sú vysoko bezpečné  a využívajú najnovšie technológie manažmentu:

Samostatné jednorozvádzačové vyhotovenie vrátane diaľkového monitorovania a správy, služieb, fyzického zabezpečenia, záložného zdroja UPS, distribúcie energie a chladiacich zariadení pre rýchle a jednoduché nasadenie v rôznych prostrediach.

Prefabrikované jednoradové riešenia na modernizáciu infraštruktúry, ktoré sú vysoko konfigurovateľné a škálovateľné zahrňujúce dátové rozvádzače, systémy napájania, chladenia a správy systémov, ktoré komplexne šetria čas od návrhu až po inštaláciu a prevádzku v rôznych prostrediach.

Inovatívne samostatne stojace konštrukcie pre dátové rozvádzače pre umiestnenie IT technológií väčších rozmerov, ktoré ponúkajú jednoduchú integráciu s rôznymi konfiguráciami chladenia a napájania, ktorých výsledkom je zjednodušený proces návrhu a inštalácie, ktorý redukuje investičné náklady až do výšky 15 %.

Prefabrikované a pretestované riešenia dodávané ako funkčné stavebné bloky pre napájanie, IT technológie alebo dátové centrá typu All-in-One, ktoré poskytujú flexibilné a predvídateľné nasadenie a schopnosť rýchleho škálovania svojej kapacity.

EcoStruxure ako odpoveď na edge computing
Spoločnosti od tých najmenších až po najväčšie prechádzajú zásadnou digitálnou transformáciou. V rámci tohto trendu sú IT technológie nasadzované na miesta, kde vznikajú dáta alebo procesy, tak dochádza k fenoménu edge computing .

Edge computing prináša prostredie s mnohými distribuovanými systémami v lokalitách bez IT infraštruktúry, s novými požiadavkami na kybernetickú a fyzickú bezpečnosť a v prostrediach, ktoré nie sú optimalizované pre tradičné nasadenie IT systémov. Nástenný modul EcoStruxure Micro Data Center 6U od Schneider Electric je navrhnutý pre prostredie, kde je  nevyhnutný malý rozmer a odolnosť. Systém umožňuje bezpečnú montáž rozmerných serverov, sieťových zariadení a záložných zdrojov UPS na steny, tak že nezaberajú žiadnu podlahovú plochu. Týmto dokážu ušetriť až 60 percent podlahovej plochy. Vyhotovenie umožňuje predinštaláciu mnohých komponentov. Konštrukciu dopĺňa prachový filter a ventilátorové vetranie, komponenty vhodné pre oblasť ľahkého priemyslu. Tento systém prináša podporu kritických biznis činností aj mimo IT prostredia.

„Vďaka kreatívnemu dizajnu a funkčnosti nástenného modulu EcoStruxure Micro Data Center 6U dokážeme otvoriť nové možnosti nasadenia odolných IT riešení mimo prostredia tradičných datacentier, čím sa digitálna transformácia stáva realitou,“ hovorí Jim Simonelli, viceprezident divízie Secure Power, spoločnosti Schneider Electric. „Žiadna iná značka nemôže poskytnúť úplné a štandardizované riešenia IT infraštruktúry, ktoré máme spolu s partnerským ekosystémom. Plne integrované riešenie EcoStruxure Data Center, vrátane vzdialeného monitorovania a služieb EcoStruxure IT a Asset Advisor 24/7, zaisťuje odolnosť v cloude aj v edge prostrediach.“

Najvyšší štandard kybernetickej bezpečnosti
S rozširovaním edge sietí sa musia IT manažéri vysporiadať s novými bezpečnostnými rizikami. Podľa odhadov kybernetické útoky každoročne zasiahnu až 61 % malých a stredných podnikov.  Na ochranu proti kybernetickým hrozbám uviedla spoločnosť Schneider Electric EcoStruxure IT Expert™, monitorovací a riadiaci cloudový softvér určený pre edge prostredie aj tradičné dátové centrá. Táto novinka obsahuje hodnotiacu metodiku pre všetky zariadenia Schneider Electric s potenciálnym rozšírením pre ďalších vendorov.

Nový hodnotiaci protokol znižuje riziko narušenia bezpečnosti, pomáha určiť hrozby a vykonať prípadné preventívne opatrenia. Špecificky pomáha zákazníkom identifikovať a nahlasovať hrozby, predchádzať rizikám, dodržiavať pravidlá bezpečnosti a porozumieť bezpečnostným postupom. Hodnotenia rizík narušenia sú k dispozícií užívateľom softvéru EcoStruxure IT Expert.

Autor: Seesame, sro

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: BenQ predstaví komplexné zobrazovacie riešenie na veľtrhu ISE 2020

23.01.2020 10:23

Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný výrobce moderních digitálních zařízení, upozorňuje na odhalení nových produktů určených do vzdělávacího, profesionálního audio a video a maloobchodního segmentu v ...

Tlačové správy

Mentolové cigarety v roku 2020 končia

23.01.2020 10:15

Fajčiarov tento rok čaká výrazná zmena. V máji sa oficiálne končí predaj mentolových cigariet. Dňa 20. mája 2020 nadobudne účinnosť úplný zákaz mentolových cigariet a cigariet s mentolovými kapsulam ...

Tlačové správy

CZ: Sennheiser predstavil slúchadlá HD 450BT a HD 350BT s prívetivou cenou

23.01.2020 09:58

Společnost Sennheiser dnes informovala o nejnovějších přírůstcích v portfoliu bezdrátových sluchátek střední třídy. Novinky jménem Sennheiser HD 350BT a Sennheiser HD 450BT nabídnou perfektní zvuk za ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá