Sandcastle: Pre nadšencov Androidu, ktorý ho chcú spustiť na iPhone

0

Ak z nejakých dôvodov chcete spustiť Android na iPhone, môže vám pomôcť projekt Sandcastle. Použiť musíte jailbreak checkra1n, ale v súčasnosti to môžete urobiť, len ak máte iPhone 7 alebo iPhone 7 Plus. Navyše spustiť môžete iba obmedzenú verziu mobilného operačného systému vyvinutého spoločnosťou Google.

Tím, ktorý stojí za projektom Sandcastle, nie je v tejto oblasti nováčikom, asi pred desiatimi rokmi patril medzi spoluzakladateľov projektu iDroid pracujúceho na porte Androidu pre iPhone. Ak máte iPhone 7 alebo 7 Plus, táto metóda nie je taká zložitá. Využíva checkra1n na získanie prístupu k bootloaderu starších modelov iPhone. Potom môžete nainštalovať do vášho zariadenia polofunkčnú verziu Androidu.

Polofunkčnú preto, že existujú zjavné problémy s funkcionalitou bluetooth či fotoaparátu. Tím však pracuje na ich odstránení. A hoci zatiaľ je to možné len s modelmi iPhone 7 a 7 Plus, pripravuje sa podpora aj pre ďalšie zariadenia. Treba však dodať, že Android pre iPhone je stále vo verzii beta, a keďže podporuje iba určité funkcie, pre väčšinu ľudí to nebude schodná cesta. V tabuľke môžete vidieť, ktoré funkcie sú podporované pri jednotlivých zariadeniach.

Zdroj: 9to5google.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Android iPhone Apple smartfon technika displej

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať