Image
3.11.2017 3 Comments

Samsung vyrobil ťažobné zariadenie na bitcoiny zo 40 starých smartfónov Galaxy S5

Samsung prichádza s iniciatívou ukazujúcou, ako možno starým telefónom vdýchnuť nový život.

Ľudia kupujú smartfóny najviac na 4 či 5 rokov používania, niektorí aj na kratší čas. Nové programy operátorov dokonca ponúkajú možnosť vymeniť telefón každý rok. Staré zariadenia potom končia niekde na dne zásuvky. Odkladáme si ich na prípad núdze, ale väčšina z nás po nich už nikdy nesiahne. Stáva sa z nich tak skrytý e-odpad. Pritom dvoj- či trojročný smartfón má stále hodnotu a je to výkonné zariadenie.

Samsung preto spúšťa iniciatívu Upcycling, ktorá má ukázať, ako staré smartfóny zmeniť na niečo úplne nové. Zo 40 starých modelov Galaxy S5 vytvoril ťažobné zariadenie na bitcoiny, ktoré funguje na novom operačnom systéme, vyvinutom spoločnosťou práve pre túto iniciatívu. Samsung neuviedol nijaké podrobnosti ohľadne svojho ťažobného zariadenia okrem informácie, že osem zariadení Galaxy S5 dokáže pracovať s vyššou energetickou účinnosťou ako bežný stolový počítač.

Tím inžinierov z laboratória Samsungu C-Lab venujúci sa kreatívnym projektom však na nedávnej vývojárskej konferencii v San Franciscu ukázal aj ďalšie možnosti využitia starých zariadení. Premenil starý tablet Galaxy na linuxový laptop s Ubuntu, ukázal, ako sa dá Galaxy S3 využiť na monitorovanie akvária, a naprogramoval starý telefón so softvérom na rozpoznávanie tváre, aby chránil vstup do domu.

Zdroj: Motherboard.vice

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

PR: BridgeWaterBlu vstupuje na slovenský trh

11.09.2018 00:00

Česká spoločnosť BridgeWaterBlu, ktorá je súčasťou najväčšej súkromnej vzdelávacej skupiny EDUA Group, vstupuje na slovenský trh. BridgeWaterBlu pôsobí v oblasti IT personalistiky a stavia svoj brand ...

Biznis

Svetové ekonomické fórum: Umelá inteligencia môže spôsobiť kolaps globálneho finančného systému

21.08.2018 00:15

Umelá inteligencia bezpochyby zmení svet, ako ho poznáme. Prinesie revolúciu v spôsobe podnikania, komunikácie či vzdelávania. Predpokladá sa, že prínosy prevážia jej zlé stránky. Nová správa Svetovéh ...

Biznis

Inovovaná služba Orange TV je k dispozícii aj cez satelit

17.08.2018 00:00

Orange významne inovoval ponuku televíznych programov a okrem optiky a internetu pribudla možnosť príjmu vez satelit, takže služba je dostupná pre 99% domácností na Slovensku. Na začiatku tlačovej kon ...

q

3 Comments

 1. doplnenie k clanku reakcia na: Samsung vyrobil ťažobné zariadenie na bitcoiny zo 40 starých smartfónov Galaxy S5
  4.11.2017 12:11
  to s porovnanim pocitania bitcoinov na beznom desktopovom pc vs na styridsiatich galaxy telefonoch trosku pokrivkava, ved na desktope teraz bitcoiny uz nikto nepocita - spotrebuje sa na to viac elektriny ako je hodnota vypocitaneho bitcoinu.

  pisu to aj v odkazovanom zdrojovom clanku.

  ak by niekoho zaujimalo dalsie dianie okolo galaxy upcycling programu tak sa treba pozriet (a zaregistrovat) na https://galaxyupcycling.github.io/, pripade sledovat zmeny v zdrojakoch samotnej stranky na https://github.com/galaxyupcycling/

  Samsung tam totiz slubuje zverejnit program na odblokovanie starych galaxy telefonov aj specialny operacny system pre upcycling pokusy.
  Reagovať
 2. Takže reakcia na: Samsung vyrobil ťažobné zariadenie na bitcoiny zo 40 starých smartfónov Galaxy S5
  3.11.2017 07:11
  keď je "starý" smartfón taký výkonný a dobrý, nemám dôvod po dvoch rokoch meniť ho za nový. Čudujem sa zákazníkom operátorov, ktorí to podstupujú, pretože "majú nárok". A pitom si ho zaplatia v predražených paušáloch. Stačí sa pozrieť do predajní opov v týchto dňoch. Ľudia sa úplne zbláznili.
  Reagovať
  • RE: Takže reakcia na: Takže
   4.11.2017 11:11
   ide o to, ze v predrazenom pausale si ten telefon zaplatis ci si ho zoberies alebo nie
   Reagovať

Vyhľadávanie

e-learnmedia_2018

Najnovšie videáPC forum button