Samsung v septembri predstaví okuliare na virtuálnu realitu Gear VR

Technológie
0

gear_vr.jpg Na webe SamMobile sa objavil prvý obrázok, ktorý údajne znázorňuje pripravované zariadenie na virtuálnu realitu od Samsungu. Má sa nazývať Gear VR a server Engadget o ňom už v máji napísal, že je dielom spolupráce Samsungu a Oculus VR. Na rozdiel od zariadenia Oculus Rift Gear VR nie je headset v tradičnom zmysle slova.

Strojcom celého zážitku virtuálnej reality bude smartfón a Gear VR bude len akýsi vzdialený zobrazovač. Na sledovanie pohybu hlavy používateľa bude využívať akcelerometer a gyroskop smartfónu. Dizajn nie je najelegantnejší, ale zatiaľ sme videli len bočný pohľad.

Na zabránenie dezorientácii používateľa ponúkne Samsung aj pohľad na vonkajší svet, a to dotknutím sa špeciálneho tlačidla na boku. Pohľad na reálny svet sprostredkuje snímač zadnej kamery na smartfóne. Zabudovaný touchpad má používateľovi umožniť ovládanie softvéru Gear VR. Oculus vraj vytvára používateľské rozhranie produktu, no Samsung ho skôr ako na hranie predurčuje na konzumáciu multimediálneho obsahu.

Podľa SamMobile má byť Gear VR spoločne s Galaxy Note 4 predstavený na septembrovom veľtrhu IFA. Cena zatiaľ nie je známa.

Zdroj: theverge.com
sammobile.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať