Samsung v Prahe predstavuje nové notebooky pre európsky trh pre rok 2012

0

Zástupcami medzi novinkami z oblasti notebookov na tohtoročnej konferencii Samsung European Forum sú prvý ultrabook Samsung Série 5 ULTRA a najtenší a najkompaktnejší notebook Série 9 druhej generácie.

Popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie Samsung Electronics Co., dnes predstavila nové rady notebookov Samsung Série 9 druhej generácie a Samsung Série 5 ULTRA. Obe rady spájajú špičkové technológie a funkcie spoločne s moderným dizajnom, vďaka ktorému sú notebooky Samsung ľahké, tenké a kompaktné.

Samsung Série 9 druhej generácie

Nový notebook Samsung Série 9 druhej generácie nadväzuje na premiéru svojho predchodcu z minulého roka. Je vybavený procesorom Intel Core i5/i7 druhej generácie, 4GB/8GB pamätí a SSD s kapacitou 128GB/256GB. Notebook Samsung Série 9 je najtenším a najkompaktnejším 15" luxusným notebookom, ktorý ponúka 15" displej so živým obrazom vsadený do 14" štýlového tela prístroja. Vďaka skutočne tenkému dizajnu s hrúbkou iba 14,9 mm a hmotnosťou len 1,59 kg je notebook Samsung Série 9 druhej generácie takmer o 50 % kompaktnejší ako ostatné tenké a ľahké 15-palcové notebooky. Ďalšou prekvapivou inováciou je nová batéria, ktorá dosahuje výdrž až 10 hodín.

Trinásťpalcová verzia notebooku Samsung Série 9 druhej generácie 9 je hrubá 12,9 mm a váži 1,16 kg - čo je dokonca o 28 % menej ako v prípade predchádzajúceho modelu.

„Komponenty notebooku Samsung Série 9 bolo nutné vytvoriť na mieru, aby išli vsadiť do ultra tenkého tela prístroja vyrobeného z jedného kusu. Vďaka technológii MaxScreen, ktorá minimalizuje veľkosť rámu displeja, je zobrazovacia plocha až o jeden palec väčšia. Druhá generácia Série 9 je určená tým, ktorí vyžadujú špičkový výkon, najmodernejšie technológie a precízny dizajn," povedal Štefan Peľo, produktový manažér divízie IT - notebooky.

Samsung Série 5 ULTRA

Prvý ultrabook spoločnosti Samsung s označením Série 5 ULTRA ponúka 13,3" SuperBright HD LED displej. Spoločne s technológiou Image Enhancer a antireflexným povrchom tak používateľom sprostredkuje skvelý vizuálny zážitok. Jadrom ultrabooku Samsung Série 5 ULTRA je procesor Intel Core i5-2467M a až 8 GB systémová pamäť. Jeho tenká a ľahká konštrukcia ukrýva tiež napríklad grafickú kartou AMD Radeon HD. Medzi prvotriedne vlastnosti ultrabooku Samsung Série 5 ULTRA patrí aj predĺžená výdrž batérie, ktorá poskytuje takmer 6 a pol hodiny prevádzky. Vďaka technológii Samsung Battery Life Plus je uchovaných 80 % kapacity batérie v priebehu 3 rokov/1500 nabíjacích cyklov, to znamená päťkrát dlhšiu životnosť ako u ostatných notebookov.

Hoci je súčasným trendom využívanie cloudových úložísk, väčšina používateľov dáva stále prednosť ukladaniu na pevný disk. Prvý ultrabook Samsung Série 5 ULTRA vychádza týmto používateľom v ústrety, pretože disponuje 500GB HDD pamäťou s možnosťou rozšírenia o 16GB SSD, neskôr až o 128GB SSD.


Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať