Samsung uvedie na trh nové elegantné Smart Monitory

Tlačové správy
0

Univerzálne, cenovo dostupné monitory pre domácu prácu, výučbu aj zábavu budú na slovenskom trhu dostupné v limitovanom množstve od decembra.

Spoločnosť Samsung uvedie na slovenský trh nový modelový rad Smart monitorov. Ide o univerzálne a štýlové monitory s nevídane praktickými vlastnosťami a funkciami pre prácu, učenie i zábavu. Pre záujemcov zo Slovenska budú tieto monitory k dispozícii od decembra v limitovanom množstve. Odporúčaná maloobchodná cena pre slovenský trh zatiaľ nebola stanovená.

Dnešná doba výrazne mení zvyky ľudí po celom svete – v domácich podmienkach sa dnes odohráva práca, školská výuka aj zábava. Nový Samsung Smart Monitor je možné pripojiť k počítaču či mobilnému zariadeniu, umožňuje preniesť do domácnosti celú kanceláriu či školskú učebňu, a okrem toho slúži ako centrum domácej zábavy, podobne ako televízor radu Smart TV.

„Práca, výučba aj zábava sa po celom svete presúvajú do domácností,“ hovorí Hyesung Ha, vrchný viceprezident divízie zobrazovacích zariadení v spoločnosti Samsung Electronics. „V podmienkach takzvaného nového normálu výrazne rastie význam digitálneho prostredia a bežné domácnosti slúžia k predtým nevídaným činnostiam. Náš Smart Monitor týmto novým podmienkam dokonale vyhovuje. Používatelia si už nemusia vyberať, aký displej alebo obrazovku chcú používať na prácu a aký na zábavu – Smart Monitor skvele zvládne oboje.“

Nový Smart Monitor ponúka bohaté možnosti pripojenia k počítačom aj smartfónom. Mobilné zariadenie je možné k monitoru pripojiť pomocou funkcií Tap View[1], App Casting alebo Apple AirPlay 2. A ak s telefónom chcete pracovať ako s regulárnym počítačom, je tu možnosť pripojenia cez Samsung Dex.

Pri práci či výučbe z domu je možné vďaka vstavanej Wi-Fi technológií využiť aplikácie Microsoft Office 365[2] dokonca aj bez pripojeného počítača – na monitore je možné zobraziť, editovať aj ukladať dokumenty nachádzajúce sa na cloudových serveroch. Funkcia Remote Access zase umožňuje bezdrôtový vzdialený prístup k súborom uloženým v počítači, ktorý sa fyzicky nachádza na inom mieste, napríklad v kancelárii. Port USB Type-C[3] funguje nielen na prenos dát a zobrazenie obsahu počítača, ale aj ako nabíjačka až do 65 W. Možnosti pripojenia ďalej rozširuje niekoľko štandardných USB portov a Bluetooth 4.2, do výbavy patrí aj vstavaný dvojkanálový reproduktor.

A po práci monitor poslúži ako plnohodnotné centrum domácej zábavy. Umožňuje totiž streamovať najrôznejší obsah nielen prostredníctvom služby Samsung Smart Hub, ale aj z obľúbených kanálov typu Netflix, HBO alebo YouTube[4], a to samostatne, bez nutnosti pripojenia k počítaču alebo mobilnému zariadeniu. Na ovládanie v tomto prípade slúži diaľkový ovládač v základnom balení, na ktorom nájdete okrem iného tlačidlá pre priamy prístup ku streamovacím službám. Vďaka integrácii systému Bixby je možné monitor ovládať aj hlasom.

Okrem toho výrobcovia vybavili Smart Monitor technológiami, ktoré výrazne vylepšujú užívateľské pohodlie pri sledovaní obrazu. Funkcia Adaptive Picture automaticky nastavuje jas a farebnú teplotu v závislosti na okolitom prostredí a optimalizuje tak celkovú obrazovú kvalitu. Vďaka tomu sa oči toľko nenamáhajú ani po dlhej práci. Do výbavy patrí aj špeciálny úsporný režim so zníženým vyžarovaním v modrej časti spektra.

Monitor bude spočiatku k dispozícii v dvoch verziách. Model M7 ponúka rozlíšenie 4K (UHD) s uhlopriečkou 32" (82 cm), model M5 podporuje rozlíšenie Full HD a bude k dispozícii s uhlopriečkou 32 a 27 palcov (82 a 69 cm).

 

Samsung Smart Monitor bude k dispozícii od decembra v limitovanom množstve, jeho odporúčaná maloobchodná cena pre slovenský trh ešte nebola stanovená. Ďalšie informácie: https://displaysolutions.samsung.com/monitor/detail/1762/32M70A.

 

Fotografie Smart monitorov M5 a M7 v tlačovej kvalite si môžete stiahnuť tu.

 

 

Technické špecifikácie Smart monitorov

 

Model

M7

Displej

Veľkosť

32” / 82 cm

Konštrukcia

Plochá

Pomer strán

16:9

Pozorovací uhol

178°(horizontálny)/178°(vertikálny)

Jas (typická hodnota)

250 cd/m2(Typ),

Rozlíšenie

3840 x 2160 (UHD)

HDR

HDR10

Konektivita a výbava

HDMI 2.0

2EA

USB-C

1 EA (dobíjanie 65 W)

Wi-Fi 5

Áno

Bluetooth 4.2

Áno

Reproduktor

5 W x 2EA

USB 2.0

3EA

Smart funkcie

/ služby

OS

Tizen 5.5

Hlasový asistent (Bixby 2.0)

Áno

VOD (Netflix, YouTube atd.)[1]

Áno

Zrkadlenie displeja telefónu

Áno

Vzdialený prístup

Áno

 

Model

M5

Displej

Veľkosť

27, 32” / 69, 82 cm

Konštrukcia

Plochá

Pomer strán

16:9

Pozorovací uhol

178°(horizontálny)/178°(vertikálny)

Jas (typická hodnota)

250 cd/m2 (Typ)

Rozlíšenie

1920 x 1080 (Full-HD)

HDR

HDR10

Konektivita a výbava

HDMI 2.0

2EA

USB-C

Nemá

Wi-Fi 5

Áno

Bluetooth 4.2

Áno

Reproduktor

5 W x 2EA

USB 2.0

2EA

Smart funkcie

/ služby

OS

Tizen 5.5

Hlasový asistent (Bixby 2.0)

Áno

VOD (Netflix, YouTube atd.)[2]

Áno

Zrkadlenie displeja telefónu

Áno

Vzdialený prístup

Áno

 

 

 

 

O spoločnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inšpiruje svet a tvorí budúcnosť svojimi transformačnými myšlienkami a technológiami. Spoločnosť novo definuje svet televízorov, smartfónov, tabletov, nositeľných inteligentných zariadení a digitálnych spotrebičov, sieťových a pamäťových prvkov, LSI systémov, polovodičov a LED displejov. Samsung je podľa rebríčku Interbrands z roku 2020 piatou najhodnotnejšou značkou sveta s hodnotou 62,3 miliardy USD. Pre najnovšie informácie navštívte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com.

 

 

Kontaktná osoba pre médiá

David Sahula, PR Manager, Samsung                                         Tomáš Kočí, Seesame, s.r.o.

Mob.: +420 725 779 934                                                                 Mob.: +421 917 103 119

E-mail: d.sahula@samsung.com                                                  E-mail: koci@seesame.com

 

[1] Dostupnosť streamovacích služieb sa v jednotlivých krajinách líši.

[2] Dostupnosť streamovacích služieb sa v jednotlivých krajinách líši

 

 


[1] Funkcia Tap View je kompatibilná so zariadeniami Galaxy s operačným systémom Android 8.1 alebo s  novšou verziou a s aplikáciou SmartThings vo verzii 5.1.

[2] Nutnosťou je predplatné.

[3] Pri modeli M7.

[4] Dostupnosť streamovacích služieb a špecifikácie diaľkového ovládania sa v jednotlivých krajinách líšia.   Nutnosťou je predplatné.

Zobrazit Galériu

Samsung Electronics Co., Ltd.

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať