Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Potvrdené: Samsung definitívne zastavil výrobu a predaj telefónov Galaxy Note 7

0

Juhokórejská spoločnosť Samsung Electronics údajne zastavila výrobu telefónov Galaxy Note 7. Problém s prehrievaním batérií totiž majú mať aj nové verzie zariadenia. Firma medializované informácie priamo nepotvrdila, v pondelok však uviedla, že v záujme zabezpečenia kvality a bezpečnosti "dočasne" pristúpila k zmenám výrobného procesu. Juhokórejská agentúra Yonhap predtým informovala, že Samsung prerušil výrobu zariadenia po tom, čo operátori AT&T a T-Mobile v USA oznámili, že zákazníkom už nebudú vymieňať staré telefóny Galaxy Note 7 za nové.

Samsung začiatkom septembra oznámil stiahnutie 2,5 milióna zariadení Galaxy Note 7 len dva týždne po tom, čo telefón uviedli na trh. Bezprecedentnému kroku predchádzali správy o vznietení telefónov. Podľa Samsungu boli príčinou požiarov chybné lítiové batérie od jedného z dodávateľov. Vznieteniu mala v prechodnom období zabrániť aktualizácia softvéru, ktorá obmedzila dobíjanie batérií na menej ako 60 % ich kapacity. Následne firma uviedla na trh telefóny Galaxy Note 7 s vylepšenou batériou, ktorá mala byť odolná odolnou proti riziku vznietenia.

Po predošlom stiahnutí produktu spoločnosť uviedla, že identifikovala chybu pri výrobe batérií pre svoj smartfón. Začala dodávať nové telefóny Note 7, o ktorých sa predpokladalo, že budú bezpečnejšie. Avšak správy o tom, že aj náhradné telefóny začali horieť, viedli Samsung k oznámeniu, že zastavuje predaj týchto mobilov.

Úrady v USA a Južnej Kórei stále prešetrujú, prečo dokonca aj náhradné telefóny Note 7, ktoré Samsung vybavil bezpečnejšou batériou, začínajú horieť. Predstaviteľ juhokórejského úradu pre bezpečnosť uviedol, že náhradné telefóny možno mali poruchu, ktorá sa líši od problémov pôvodných smartfónov Galaxy Note 7.

Čínsky úrad pre bezpečnosť výrobkov v utorok informoval, že Samsung stiahne smartfóny Galaxy Note 7, ktoré predal na čínskom trhu. Ide o približne 191 tis. mobilov. Samsung buď zákazníkom úplne vráti peniaze, alebo im namiesto mobilu Note 7 dá akýkoľvek iný mobil Samsung a uhradí im rozdiel v cene, zároveň im dá nákupnú poukážku v hodnote 300 jüanov (CNY).

Slovenské zastúpenie spoločnosti Samsung nám doručilo najnovšie stanovisko v súvislosti s telefónom Galaxy Note7 z ktorého uvádzame:

„V záujme bezpečnosti našich zákazníkov sme zastavili predaj a výmenu telefónov Galaxy Note7 a zároveň sme sa rozhodli definitívne ukončiť ich výrobu“.

SITA

Všetky autorove články
Samsung Galaxy

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať