Samsung údajne pripravuje na začiatok roka 2019 až 5 vlajkových modelov. Vrátane skladacieho „F“

Technológie
0

Ak máme veriť najnovšej správe The Wall Street Journal, tak novou stratégiou juhokórejskej spoločnosti bude uviesť množstvo špičkových modelov telefónov naraz a nechať, nech o nich rozhodne trh. Smartfón Galaxy S10 by mal byť predstavený vo februári a namiesto zvyčajných dvoch modelov (veľkého a menšieho) by mali prísť až tri varianty. V správe sa hovorí, že tri modely budú mať displeje s veľkosťou od 5,8 palca do 6,4 palca. Po podobných dizajnoch S8 a S9 sa očakáva, že S10 bude úplne nový.

Navyše správa tvrdí, že spoločnosť pripraví aj štvrtú verziu Galaxy S10 s pripojením 5G a ešte väčšou obrazovkou. Zariadenie s kódovým označením Beyond X by malo mať 6,7-palcový displej a šesť kamerových systémov: dva vpredu a štyri vzadu. Nevedno, na čo Samsung plánuje používať všetky tieto fotoaparáty, zatiaľ existujú len dohady. Oba predné by mali byť také ako na zariadení Pixel 3 – okrem bežnej selfie kamery by tu bol aj širokouhlý objektív. Smartfón so štyrmi zadnými fotoaparátmi už Samsung nedávno uviedol – S10 bude mať zrejme rovnaké rozloženie ako Galaxy A9: širokouhlý objektív, teleobjektív, hlavný fotoaparát a hĺbkovú kameru na efekt bokeh.

Väčší Galaxy S10 s funkciou 5G bude uvedený pravdepodobne až neskôr na jar. Samsung vraj teraz rokuje s mobilnými operátormi a zisťuje, ktorí z nich budú schopní dovtedy sprevádzkovať sieť 5G. Prvé zariadenia 4G mali veľmi vysoké nároky na batériu, pretože prvú generáciu 4G modemov tvorili samostatné čipy namiesto dnešných integrovaných do SoC. Zdá sa, že podobnou cestou pôjdu spočiatku aj 5G čipy. Nebolo by prekvapujúce, keby 5G model mal väčší displej práve preto, aby sa doň zmestila väčšia batéria na napájanie nového modemu.

A napokon smartfónom č. 5 by mal byť povestný skladací model. Podľa správy juhokórejskej tlačovej agentúry Yonhap sa telefón bude nazývať Galaxy F a bude stáť 1770 dolárov. The Wall Street Journal tvrdí, že „vedúci pracovníci spoločnosti Samsung diskutujú o názve telefónu“ a do úvahy prichádzajú mená Samsung Flex a Galaxy Flex.

Zdroj: arstechnica.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Samsung Galaxy smart telefon smartfon kamera foto video

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať