Image
26.10.2018 0 Comments

Samsung spúšťa hromadnú výrobu vôbec prvého 4-bitového SSD disku pre spotrebiteľov

  • Nový 4TB QLC SSD disk dosahuje výkonnostné úrovne zodpovedajúce 3-bitovým SATA SSD diskom
  • Ponúka čítanie rýchlosťou 540 MB/s, zápis rýchlosťou 520 MB/s a trojročnú záručnú dobu

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., svetová jednotka v oblasti pokročilých pamäťových technológií, dnes oznámila, že začala hromadne vyrábať prvý 4-bitový (QLC, štvorúrovňová bunka) pevný SATA disk s nevolatilnou flash pamäťou (SSD) s kapacitou až 4 terabajty (TB) pre spotrebiteľský trh. Cena diskov bude 154 € za kapacitu 1TB, 309 €  za kapacitu 2TB a 719 €  za kapacitu 4TB. Dostupné budú koncom novembra.

Očakáva sa, že QLC SSD disk spoločnosti Samsung postavený na 1terabitovej (Tb) technológii V-NAND s vynikajúcim výkonom, ktorý zodpovedá 3-bitovej koncepcii tejto spoločnosti, pozdvihne účinnosť spotrebiteľských SSD diskov na novú úroveň.

„Nový 4-bitový SATA SSD disk spoločnosti Samsung bude pre spotrebiteľov predzvesťou veľkého prechodu na terabajtové SSD disky,“ uviedol Jaesoo Han, výkonný viceprezident pre predaj a marketing pamäťových zariadení spoločnosti Samsung Electronics. „Vzhľadom na rozširovanie sortimentu našich výrobkov v spotrebiteľskom aj podnikovom segmente sa budú 4-bitové terabajtové SSD produkty rýchlo šíriť po celom trhu.“

Vďaka novému 4-bitovému čipu, ktorý je postavený 1Tb technológiou V-NAND bude spoločnosť Samsung schopná účinne vyrábať 128 GB pamäťovú kartu pre smartfóny, čo povedie k dopytu po vyšších kapacitách vysoko výkonných pamäťových úložísk pre rôzne aplikácie.

Keď sa však objem dát uložených v jednej pamäťovej bunke zvýši z troch bitov na štyri, vzrastie kapacita čipu na jednotku plochy a elektrický náboj (používaný na zistenie informácie zo snímača) sa zníži až o 50 percent, čo značne zhoršuje udržanie požadovaného výkonu a rýchlosti zariadenia.

Avšak 4-bitový 4TB QLC SATA SSD disk od spoločnosti Samsung udržiava výkon na rovnakej úrovni ako 3-bitový SSD disk tým, že využíva 3-bitový SSD radič a technológiu TurboWrite a súčasne zvyšuje kapacitu jednotky použitím 32 čipov, to všetko na základe 64-vrstvovej 1Tb technológie V-NAND štvrtej generácie1

4-bitový QLC SSD disk umožňuje sekvenčné čítanie s rýchlosťou 540 MB/s, sekvenčný zápis s rýchlosťou 520 MB/s a dodáva sa s trojročnou zárukou.

Do konce tohto roka plánuje Samsung predstaviť niekoľko 4-bitových SSD diskov pre spotrebiteľský trh, a to s kapacitami 1 TB, 2 TB a 4 TB v široko používanom 2,5-palcovom formáte.

Spoločnosť Samsung neustále posúva výkonnostné hranice pre každú ďalšiu generáciu viacbitových pamätí, od predstavenia 1-bitového SSD disku s kapacitou 32 gigabajtov (GB) v roku 2006, ktorý odštartoval éru stolných počítačov s SSD diskami, až po dnešný 4-bitový SSD disk s kapacitou 4 TB*.

Spoločnosť okrem toho predpokladá, že tento rok poskytne podnikovému sektoru M.2 NVMe SSD disky a spustí hromadnú výrobu 4-bitových pamätí postavených na technológii V-NAND piatej generácie. Tým výrazne rozšíri svoj sortiment SSD diskov, aby vyhovela rastúcemu dopytu po rýchlejšom a spoľahlivejšom výkone v širokej škále aplikácií, ako sú dátové centrá, podnikové servery a podnikové úložiská novej generácie.

[1] 1 Tb (128 GB) x 32 = 4 TB (4 096 GB)


 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: Je s IT bezpečnosťou niečo v neporiadku? Iba 25% manažérov dôveruje kyberbezpečnostným systémom svojho podniku

21.08.2019 10:44

Pouze čtvrtina (25 %) manažerů v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA) má důvěru v bezpečnost IT, jak ukázala nová studie, kterou nechala zpracovat společnost VMware ve spolupráci s Forbes ...

Tlačové správy

Kampaň Nebuď pirát od O2 dokázala ovplyvniť správanie mladých vodičov

21.08.2019 10:14

Operátor O2 začiatkom apríla odštartoval v rámci svojej iniciatívy Dátuj zodpovedne kampaň Nebuď pirát, ktorej cieľom bolo upozorniť širokú verejnosť na nebezpečenstvo používania telefónov za volantom ...

Tlačové správy

Huawei P30 lite: Nástupca bestselleru prináša najnovšie technologické vychytávky

08.08.2019 13:49

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh smartfón Huawei P30 lite. Kandidát na mobil roka strednej triedy kombinuje efektný dizajn inšpirovaný prémiovými modelmi s najnovšími technologickými inovácia ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá