Image
26.10.2018 0 Comments

Samsung spúšťa hromadnú výrobu vôbec prvého 4-bitového SSD disku pre spotrebiteľov

  • Nový 4TB QLC SSD disk dosahuje výkonnostné úrovne zodpovedajúce 3-bitovým SATA SSD diskom
  • Ponúka čítanie rýchlosťou 540 MB/s, zápis rýchlosťou 520 MB/s a trojročnú záručnú dobu

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., svetová jednotka v oblasti pokročilých pamäťových technológií, dnes oznámila, že začala hromadne vyrábať prvý 4-bitový (QLC, štvorúrovňová bunka) pevný SATA disk s nevolatilnou flash pamäťou (SSD) s kapacitou až 4 terabajty (TB) pre spotrebiteľský trh. Cena diskov bude 154 € za kapacitu 1TB, 309 €  za kapacitu 2TB a 719 €  za kapacitu 4TB. Dostupné budú koncom novembra.

Očakáva sa, že QLC SSD disk spoločnosti Samsung postavený na 1terabitovej (Tb) technológii V-NAND s vynikajúcim výkonom, ktorý zodpovedá 3-bitovej koncepcii tejto spoločnosti, pozdvihne účinnosť spotrebiteľských SSD diskov na novú úroveň.

„Nový 4-bitový SATA SSD disk spoločnosti Samsung bude pre spotrebiteľov predzvesťou veľkého prechodu na terabajtové SSD disky,“ uviedol Jaesoo Han, výkonný viceprezident pre predaj a marketing pamäťových zariadení spoločnosti Samsung Electronics. „Vzhľadom na rozširovanie sortimentu našich výrobkov v spotrebiteľskom aj podnikovom segmente sa budú 4-bitové terabajtové SSD produkty rýchlo šíriť po celom trhu.“

Vďaka novému 4-bitovému čipu, ktorý je postavený 1Tb technológiou V-NAND bude spoločnosť Samsung schopná účinne vyrábať 128 GB pamäťovú kartu pre smartfóny, čo povedie k dopytu po vyšších kapacitách vysoko výkonných pamäťových úložísk pre rôzne aplikácie.

Keď sa však objem dát uložených v jednej pamäťovej bunke zvýši z troch bitov na štyri, vzrastie kapacita čipu na jednotku plochy a elektrický náboj (používaný na zistenie informácie zo snímača) sa zníži až o 50 percent, čo značne zhoršuje udržanie požadovaného výkonu a rýchlosti zariadenia.

Avšak 4-bitový 4TB QLC SATA SSD disk od spoločnosti Samsung udržiava výkon na rovnakej úrovni ako 3-bitový SSD disk tým, že využíva 3-bitový SSD radič a technológiu TurboWrite a súčasne zvyšuje kapacitu jednotky použitím 32 čipov, to všetko na základe 64-vrstvovej 1Tb technológie V-NAND štvrtej generácie1

4-bitový QLC SSD disk umožňuje sekvenčné čítanie s rýchlosťou 540 MB/s, sekvenčný zápis s rýchlosťou 520 MB/s a dodáva sa s trojročnou zárukou.

Do konce tohto roka plánuje Samsung predstaviť niekoľko 4-bitových SSD diskov pre spotrebiteľský trh, a to s kapacitami 1 TB, 2 TB a 4 TB v široko používanom 2,5-palcovom formáte.

Spoločnosť Samsung neustále posúva výkonnostné hranice pre každú ďalšiu generáciu viacbitových pamätí, od predstavenia 1-bitového SSD disku s kapacitou 32 gigabajtov (GB) v roku 2006, ktorý odštartoval éru stolných počítačov s SSD diskami, až po dnešný 4-bitový SSD disk s kapacitou 4 TB*.

Spoločnosť okrem toho predpokladá, že tento rok poskytne podnikovému sektoru M.2 NVMe SSD disky a spustí hromadnú výrobu 4-bitových pamätí postavených na technológii V-NAND piatej generácie. Tým výrazne rozšíri svoj sortiment SSD diskov, aby vyhovela rastúcemu dopytu po rýchlejšom a spoľahlivejšom výkone v širokej škále aplikácií, ako sú dátové centrá, podnikové servery a podnikové úložiská novej generácie.

[1] 1 Tb (128 GB) x 32 = 4 TB (4 096 GB)


 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Majk Spirit, ako úplne prvá hviezda na Slovensku, má na Viberi vlastné samolepky

11.12.2019 15:13

Majk Spirit prichádza s novou formou komunikácie so svojim fanúšikmi – na Viberi má vlastnú sadu samolepiek a komunitu pre zdieľenie exkluzívnych informácií.      Po svetových hviezdach, akými sú Sn ...

Tlačové správy

Nové vozidlo Mercedes-Benz GLA: výraznejší charakter, viac miesta, vyššia bezpečnosť

11.12.2019 14:44

Nová GLA ako ôsmy model kompletizuje aktuálnu generáciu kompaktných vozidiel od značky Mercedes-Benz. Tu sú jej najdôležitejšie vlastnosti v skratke. Nová GLA ·je o viac ako desať centimetrov vyššia ...

Tlačové správy

Eurofondy na dopravu nevyužívame efektívne, chýbajú inteligentné projekty

11.12.2019 14:31

Finančné prostriedky z európskych fondov už dávno nie sú určené iba na výstavbu ciest či železníc. Inteligentné projekty v doprave zatiaľ na Slovensku chýbajú a nezmenilo sa to ani v uplynulom roku, b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá