Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Samsung si dal patentovať výsuvný telefón s dvoma displejmi

0

Holandský web LetsGoDigital upozornil na patentovú prihlášku Samsungu podanú v júli, kde sa opisuje výsuvný smartfón s dvoma obrazovkami – zakriveným displejom vpredu a plochou obrazovkou v zadnej časti. Displeje sa „stretávajú“ po bokoch telefónu a vytvárajú dojem jediného displeja obvíjajúceho celý telefón.

Obrázky používateľského rozhrania ukazujú, ako môžu používatelia presúvať aplikácie z hlavnej obrazovky na zadný displej a ako môže zadná obrazovka zobrazovať informácie o fotografii alebo videu, ktoré sú na prednej obrazovke. Patent však výslovne neuvádza, že oba displeje musia využívať rovnakú technológiu. Predný displej môže používať technológiu OLED alebo LCD, zatiaľ čo zadný môže byť typu e-ink. Pokiaľ ide o posuvný mechanizmus, zdá sa, že je použitý trik.

Zadný fotoaparát sa odkryje posunutím predného displeja nahor. Selfie kamera sa tiež nachádza pod prednou obrazovkou. Dizajn Samsungu je vizuálne pôsobivý, ale z pragmatického hľadiska to môže byť problém. Telefón s displejom na prednej aj zadnej strane ťažko vložíte do puzdra. Takisto bude treba vyvinúť inteligentnú technológiu na ignorovanie nevyhnutných dotykov dlaní.  

Zdroj: androidauthority.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať