SAMSUNG_112020 SAMSUNG_112020 Advertisement

Samsung predstavuje v európskej premiére špičkové audio-video produkty

0

Elektrónkové zosilňovače sú novou výzbrojou produktového radu audiovizuálnych prístrojov Samsung pre rok 2012, ktoré ponúkajú jedinečne kvalitný a harmonický zvuk.

Popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií, technológií a digitálnej konvergencie Samsung Electronics Co., Ltd., dnes na Samsung European Fóre usporiadanom v Kongresovom centre v Prahe po prvýkrát v histórii vstúpila na európsky trh s prémiovými audio prístrojmi a predstavila prelomovú inováciu prinášajúcu bohatý zvuk porovnateľný s prémiovými audiosystémami. Spoločnosť Samsung taktiež predstavila nový rad systémov domáceho kina a Blu-ray prehrávačov určených pre zákazníkov z európskeho regiónu, ktoré poskytujú bohatší, čistejší zvuk a ponúkajú elegantný, štýlový vzhľad, ktorý sa stane vhodným doplnkom každej domácnosti.

„Ako popredný výrobca techniky určenej pre domácu zábavu sa snažíme spotrebiteľom ponúknuť produkty, ktoré im doma ponúknu čo najúplnejší zážitok," uviedol Seok-pil Kim, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Samsung Electronics Europe. „Tým, že sme do nášho prémiového radu AV produktov pre rok 2012 zaradili aj technológiu vlastného elektrónkového zosilňovača, môžeme s potešením vyhlásiť, že naše produkty ponúkajú tú najvyššiu kvalitu zvuku, ktorú si spotrebitelia môžu pri zábave doma vychutnať sami alebo s priateľmi a rodinou," dodal.

Prémiové dokovacie stanice s audiosystémom ponúkajú domácnostiam zvuk novej kvality

Novo uvádzaná dokovacia stanica s audiosystémom vybavená elektrónkovým zosilňovačom (model DA-E750) ponúka jedinečnú hybridnú technológiu vyvinutú spoločnosťou Samsung. Ide o prvý systém vybavený dvoma dokovacími konektormi, ktorý je určený pre náročných jedincov a podporuje širokú škálu zariadení z radov Galaxy S a Apple, vrátane prístrojov Galaxy S2, Galaxy Note, Galaxy Player, Galaxy Tab, iPhone a iPad, ktoré je možné k dokovacej stanici pripojiť buď prostredníctvom dokovacieho konektora, alebo bezdrôtovo. DA-E750 ponúka spojenie špičkovej kvality zvuku s elegantným dizajnom, ktorý je rafinovane podčiarknutý vysoko lesklým mahagónovým povrchom prístroja, ktorý sa stane vhodným doplnkom každej domácnosti.

Dokovacia stanica DA-E750 je vybavená 2.1 reproduktormi a vstavaným subwooferom so zvukovým výkonom 100 W. K pohodliu používateľa prispieva jej veľmi ľahká prenosnosť; stanica podporuje bezdrôtové prehrávanie zvukových súborov zo zariadenia Samsung Galaxy prostredníctvom technológie AllShare, zo zariadenia Apple prostredníctvom technológie AirPlay, alebo tiež zo všetkých zariadení podporujúcich Prístroj je vybavený aj analógovým (kompozitným) vstupom a USB konektorom, ktorý umožňuje prehrávať zvukové súbory priamo z prenosnej pamäte, hudobného prehrávača alebo prenosného disku - podporované sú formáty MP3, WMA a WAV.

Novým prírastkom tohto roku je tiež štýlová dokovacia stanica DA-E650, ktorá ponúka jedinečnú kombináciu vyladeného vzhľadu, funkčnosti a konektivity - toto zariadenie poskytuje krištáľovo čistý zvuk a vďaka dvom dokovacím konektorom umožňuje pripojenie inteligentných telefónov Galaxy S i zariadenia radu Apple iOS - po pripojení sa oba typy zariadení zároveň tiež začnú nabíjať. DA-E650 sa vyznačuje jedinečným moderným vzhľadom s povrchovou úpravou vo farbe rose black. Zariadenie je vybavené vstavanými reproduktormi s celkovým výkonom 40 W, ktoré ďalej dopĺňa subwoofer zlepšujúci kvalitu basových tónov. Dokovacia stanica DA-E650 je vybavená zvukovým vstupom, umožňuje pripojiť zariadenia s podporou Bluetooth a podporuje zvukové súbory vo formátoch MP3, WMA a WAV, ktoré je možné prehrávať aj priamo z prenosných úložných zariadení pripojených prostredníctvom USB.

Systém pre domácu zábavu prináša do domácností kvalitu doteraz dosiahnuteľnú len v kinosálach

Technológia elektrónkového zosilňovača vyvinutá spoločnosťou Samsung sa v roku 2012 novo objavuje aj v prístroji HT-E6750W, čo je najvyšší model systému domáceho kina s Blu-ray prehrávačom, 7.1-kanálovým zvukom a podporou 3D. Vďaka spojeniu technológie elektrónkového zosilňovača s reproduktormi vyrobenými zo sklenených vlákien dokáže Samsung HT-E6750W ponúknuť neuveriteľne ostrý zvuk s technológiou 3D Sound Plus v prirodzenejšom, bohatšom a na počúvanie príjemnejšom podaní. Technológia Crystal Amp Plus poskytuje systému dostatok výkonu, aby mohol ponúknuť ostrý a čistý zvuk. Zárukou čistejších basových tónov je balík dvoch subwooferov.

K elegantnému a čistému vzhľadu HT-E6750W prispievajú tiež kompaktné stojanové reproduktory; inovatívne naklopené reproduktory umiestnené na stojanoch zaručujú realistický zážitok z vertikálnych zvukových efektov, pretože po ich natočení hore zvuk na poslucháča doslova padá. Bezdrôtové zadné satelitné reproduktory eliminujú nutnosť používať káble a ponúkajú tak používateľovi väčšiu flexibilitu. Elegantný vzhľad podčiarkujú elektrónky Samsung, ktoré možno vidieť v hornej časti a po stranách systému a ktorých svetlo dodáva prístroju na štýlovosti.

Systém HT-E6750W obsahuje tiež vstavaný Wi-Fi modul, ktorý umožňuje prístup na web prostredníctvom plnohodnotného webového prehliadača, a ktorý tiež umožňuje pristupovať k službám na rozpoznávanie hudby dostupným na portáli Smart Hub spoločnosti Samsung, ponúka podporu technológie AllShare Play a umožňuje prístup ku stovkám aplikácií vrátane BBC, CNBC, ESPN alebo The Broadway Channel. Systém domáceho kina tiež umožňuje jednoduché prehrávanie hudobných skladieb uložených na mobilných zariadeniach, pretože podporuje pripojenie prostredníctvom technológie Bluetooth a je vybavený aj dokovacím konektorom pre iPhone/iPod.

Autorom dizajnu produktového radu Blu-ray prehrávačov spoločnosti Samsung pre rok 2012 je spoločnosť Smart Technologies Accompany

Ponuku nových AV zariadení určených pre európsky trh uzatvárajú nové prémiové Blu-ray prehrávače Samsung pre rok 2012. Patria medzi ne multimediálne centrá BD-ES6000 a BD-E8900 HDD, ktoré sú vybavené technológiami lepšími než kedykoľvek predtým a ponúkajú napríklad plnohodnotný webový prehliadač, vstavanú podporu Wi-Fi a prístup na portál Smart Hub spoločnosti Samsung či do obchodu Samsung Apps. Modely Blu-ray prehrávačov pre rok 2012 okrem toho umožňujú úplne bezproblémové zdieľanie, pretože podporujú technológie DLNA a Wi-Fi Direct - pre priame spojenie ďalších zariadení s Blu-ray prehrávačom tak nie je nutné, aby bol v domácnosti nastavený bezdrôtový prístupový bod.

BD-E8900 Total Media Center je ďalším krokom vo vývoji osobných videoprehrávačov a ide o komplexné riešenie pre zábavu v domácnosti, ktoré v sebe spája Blu-ray prehrávač s funkciami set-top boxu a inteligentného televízora. Vďaka systému Samsung BD-E8900 si spotrebitelia môžu vychutnať obsah jednoduchšie než kedykoľvek predtým, pretože dostávajú možnosť nahrávať súčasne vysielanie dvoch kanálov. Funkcie inteligentného televízora, ktoré systém tiež podporujú, umožňujú používateľov sledovať prostredníctvom technológie SmartView všetok obsah odkiaľkoľvek na celom rade pripojených zariadení Galaxy. Spotrebitelia si môžu tiež nastaviť nahrávanie relácií vzdialene prostredníctvom zariadenia pripojeného cez Wi-Fi s použitím funkcie BD-E8900's Remote Scheduler.

BD-ES6000 v sebe spája inteligentné technológie s rafinovaným dizajnom a jeho farebné riešenie v bielej, je stelesnením súčasného štýlu, pričom celý systém v tvare kocky je len o málo väčší ako bežný Blu-ray disk. Aj z BD-E8900 s dizajnom v dvoch farebných tónoch a povrchovou úpravou v klavírovo čiernej vyžaruje eleganciu.

Viac informácií o produktoch spoločnosti Samsung určených pre rok 2012 pre európsky región a informácie o všetkých ďalších produktoch predstavených na Európskom regionálnom fóre nájdete na adrese: www.samsungeuforum2012.com.


Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať