Samsung predstavuje nový rad Galaxy A s vylepšenými zásadnými funkciami

Tlačové správy
0

Spoločnosť Samsung Electronics dnes odhalila nový rad Galaxy A, ktorého prvým zástupcom je nový smartfón Galaxy A50, ktorý už v strednej triede ponúka zásadné inovácie s dopadom na celý segment. Galaxy A50 prichádza s vylepšeniami zásadných funkcií zariadenia, ponúka bezrámikový displej, čítačku odtlačkov prstov v displeji, dlhšiu výdrž batérie a vynikajúci fotoaparát.

Model A50 má príjemný štíhly dizajn a hladký zakrivený tvar a je k dispozícii v troch nových charakteristických farbách: čiernej, bielej a modrej. Galaxy A50 bude na Slovensku dostupný od polovice marca za odporúčanú maloobchodnú cenu 349 Eur. Samsung dnes predstavil z radu Galaxy A aj model Galaxy A30, ten ale nebude na slovenskom trhu dostupný.

Nový rad Galaxy A je navrhnutý s ohľadom na to, ako spolu ľudia v dnešnej dobe komunikujú – zdieľajú, robia snímky a sledujú obsah v reálnom čase. Ponúka rôznorodé a výkonné zariadenia, ktoré dokážu udržať krok s týmito spontánnymi interakciami užívateľov.

„Sme odhodlaní sprístupniť významný pokrok všetkým a dať im k dispozícii lepšie zážitky z používania mobilného telefónu. Inovácie začínajú už pri modernizovanom rade Galaxy A,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „Ľudia menia spôsob, akým spolu komunikujú, a ich smartfóny s nimi musia byť v tomto ohľade schopné udržať krok. Náš nový rad Galaxy A ponúka vylepšenia zásadných funkcií, ktoré tieto interakcie prebiehajúce v reálnom čase umožňujú, a nové modely ponúkajú rôzne možnosti, ako vyjsť v ústrety stále sa meniacim potrebám užívateľov.“

Vďaka radu Galaxy A môžu spotrebitelia bez problémov využívať ekosystém Galaxy vrátane kľúčových služieb, ako sú Samsung Health, Samsung Pay, Bixby a ďalšie[1].

Prvými zástupcami modernizovaného radu Galaxy A sú dva najnovšie predstavené modely.

Galaxy A50
Galaxy A50 vás udrží v spojení so svetom, v ktorom žijete, a ponúka špičkové funkcie fotoaparátu, batériu s dlhou životnosťou, rýchle nabíjanie a displej Infinity-U.

  

Galaxy A50 vám vďaka fotoaparátu s tromi objektívmi, ktorý bol navrhnutý, aby presne kopíroval fungovanie ľudského zraku, umožní zachytiť a zdieľať fotografie revolučným spôsobom.

  • Ultraširokouhlý objektív vám umožní zachytiť svet bez obmedzení. V spolupráci s funkciou „inteligentného prepínania“ teraz fotoaparát dokáže rozpoznať a odporučiť, kedy je vhodné použiť režim Wide Shot.
  • Hlavná kamera s rozlíšením 25 Mpx robí živé snímky za jasného denného svetla. V tme tak umožňuje inovatívny objektív urobiť jasné snímky tak, že je schopný zachytiť viac svetla a obmedziť šum. V kombinácii s objektívom Depth ponúka fotoaparát funkciu Live Focus, ktorá vám dáva možnosť presne si zvoliť, čo chcete zdôrazniť.
  • Fotoaparát s podporou umelej inteligencie vám vďaka funkciám Scene Optimizer, ktorá dokáže rozpoznať a optimalizovať 20 scén, a Flaw Detection, ktorá sa postará o tvorbu dokonalého portrétu, pomôže zachytiť ten najlepší záber. Funkcia Bixby Vision využíva fotoaparát v spojení s umelou inteligenciou, aby vám pomohla nakupovať na internete, prekladať texty a vyhľadávať potrebné informácie.
  • Svoj autoportrét zachytený fotoaparátom určeným pre tvorbu selfíčiek môžete vylepšiť pomocou funkcie Selfie Focus, ktorá dokáže jemne rozostriť detaily pozadia.

Model A50 je vybavený čítačkou odtlačkov prstov v displeji a poskytuje tak možnosť intuitívneho odomykania bez nutnosti zmeniť spôsob držania prístroja.

Galaxy A30
Smartfón Galaxy A30 je určený ľuďom, ktorí sú neustále v pohybe, a je vybavený výkonnou batériou s kapacitou 4 000 mAh s možnosťou rýchleho nabíjania.

  

Bezrámikový displej Super AMOLED Infinity-U s uhlopriečkou 6,4 palcov ponúka podmanivý zážitok, je ideálny pre hranie hier, sledovanie videí, vykonávanie viacerých činností súčasne aj prezeranie internetu – umožní vám žiť váš život na cestách bez toho, aby ste prišli o ktorýkoľvek zaujímavý okamih.

Smartfón Galaxy A30 je vybavený pokročilými fotografickými funkciami, ako je dvojitý fotoaparát, vrátane ultraširokouhlého objektívu. Jednoduché zabezpečenie prístroja zaisťuje funkcia zadného odomykania pomocou odtlačkov prstov (Rear Fingerprint) a intuitívneho odomykania rozpoznaním tváre (Face Unlock).

Ďalšie informácie o rade Galaxy A získate na internetových stránkach samsungmobilepress.com, news.samsung.com/galaxy alebo samsung.com/galaxy

Rad Galaxy A – špecifikácie

 
A50
A30
Displej
Veľkosť / rozlíšenie
6,4 palce FHD+ (1080×2340) Super AMOLED
6,4 palce FHD+ (1080×2340) Super AMOLED
Displej Infinity
Infinity-U
Infinity-U
Rozmery
158,5 × 74,7 × 7,7 mm
158,5 × 74,7 × 7,7 mm
Dizajn
3D Glasstic
3D Glasstic
Procesor
Štvorjadrový 2,3 GHz + štvorjadrový 1,7 GHz
Dvojjadrový 1,8 GHz + šesťjadrový 1,6 GHz
Fotoaparát
Predný
25 Mpx FF (f/2,0)
16 Mpx FF (f/2,0)
Zadný
25 Mpx AF (f/1,7) + 5 Mpx FF (f/2,2) + 8 Mpx FF (f/2,2)
16 Mpx (f/1,7) + 5 Mpx (f/2,2)
Pamäť
4 GB RAM
128 GB vnútorná pamäť
Až 512 GB Micro SD
3 / 4 GB RAM
32 / 64 GB vnútorná pamäť
Až 512 GB Micro SD
Batéria
4 000 mAh
4 000 mAh
Ďalšie funkcie
Snímanie odtlačkov prstov na obrazovke, rýchle nabíjanie1, Samsung Pay2, Bixby Vision, Bixby Voice, Bixby Home, Bixby Reminder
Snímanie odtlačkov prstov, rýchle nabíjanie1, Samsung Pay2, Bixby Home, Bixby Reminder3
1 Dostupnosť rýchleho nabíjania (Near-Field Communication) sa bude líšiť v závislosti od trhu.
2 Dostupnosť služby Samsung Pay sa líši v závislosti od trhu.
3 Služby Bixby Voice a Bixby Vision nie sú podporované.

[1] Dostupnosť funkcií a služieb sa líši podľa regiónov a modelov.
* Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie, ktoré sú v tomto dokumente uvedené a týkajú sa výrobkov, okrem iného vrátane informácií o výhodách, dizajne, cene, súčiastkach, výkone, dostupnosti a funkciách výrobku, sa môžu bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť.
 
Zobrazit Galériu

Samsung Electronics

Všetky autorove články
Samsung Galaxy A A30 A50 model telefon smartfon vylepsenie mobil

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať