SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W Advertisement

Samsung predstavil skladateľný Galaxy Fold - kombináciu smartfónu v zatvorenom a tabletu v roztvorenom stave

0

Samsung tento rok porušil tradíciu a svoje novinky nepredstavil v predvečer veľtrhu Mobile World Congress, ale na samostatnom podujatí v San Franciscu 20. 2. V úvode podujatia bolo predstavené zariadenie Galaxy Fold, čo je v zloženom stave  smartfón so 4,6-palcovým displejom, ktorý po otvorení do režimu tablet má displej s uhlopriečkou 7,3 palca. Takýto displej umožňuje bezproblémové zobrazovanie až troch aktívnych aplikácií v multitaskingu. Ak sú všetky tri aplikácie v režime na výšku, jedna aplikácia je pripnutá na celú výšku a 2/3 šírky k jednému okraju. Na zvyšnej ploche, približne tretine šírky, sú v menších oknách dve aplikácie nad sebou. 

Konštrukčné riešenie pántu s ozubenými kolieskami zapadajúcimi do seba je vyriešené tak, že pánt, v ktorom sa tento kombinovaný prístroj otvára, je prakticky neviditeľný a zariadenie sa dá zatvoriť do úplne plochej a kompaktnej podoby, čo potvrdí zacvaknutie. Vnútorný displej možno úplne ohnúť.

Samsung vynašiel novú polymérovú vrstvu a vytvoril displej, ktorý je približne o polovicu tenší než bežný displej smartfónu. V zloženom stave sa na pomerne malom displeji budú realizovať základné úkony, na aké využívame smartfón po vybraní z vrecka. V prípade, ak niektorá aplikácia, alebo úkon v aplikácii bude potrebovať väčšiu plochu, stačí prístroj otvoriť a aplikácia má k dispozícii displej s uhlopriečkou 7,3 palca.

Zariadenie má spolu 6 fotoaparátov. V zloženom stave tri vzadu a jeden vpredu a po otvorení sa odkryjú ďalšie dva objektívy.

K dispozícii sú farebné varianty Space Silver, Cosmos Black, Martian Green a Astro Blue. Samsung spolupracoval s Googlom a s komunitou vývojárov aplikácií pre Android, aby čo najskôr boli k dispozícii aplikácie prispôsobené pre Galaxy Fold. Galaxy Fold je po pripojení k bežnej nabíjačke schopný nabíjať súčasne sám seba a prostredníctvom technológie Wireless PowerShare takisto druhé zariadenie. Na ešte vyššiu produktivitu, blížiacu sa práci na stolovom počítači, môžete telefón spárovať s dokovacou stanicou Samsung DeX. Hlasový asistent Bixby je podporovaný novými funkciami osobnej inteligencie, ako sú Bixby Routines.

Možnostiam, samozrejme, zodpovedá aj cena, na americkom trhu bude tesne atakovať hranicu 2000 dolárov. Cena pre slovenský trh zatiaľ nebola stanovená.

Technické špecifikácie:

Galaxy Fold

Displej

Hlavný displej: 7,3” QXGA+ dynamický AMOLED (4,2:3)

Vonkajší displej: 4,6” HD+ Super AMOLED (21:9)

Fotoaparát

Vonkajší fotoaparát

 10 Mpx, selfie fotoaparát, f/2,2

Zadný trojitý fotoaparát

 16 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát, f/2,2

 12 Mpx širokouhlý fotoaparát, Dual Pixel AF, OIS, f/1,5 / f/2,4

 12 Mpx teleobjektív, PDAF, OIS, f/2,4, 2x optický zoom

Predný duálny fotoaparát

 10 Mpx širokouhlý selfie fotoaparát,  f/2,2

   8 Mpx RGB hĺbkový objektív, f/1,9

Aplikačný procesor

7 nm 64-bitový osemjadrový procesor

Pamäť

12 GB RAM (LPDDR4x), 512 GB (UFS3.0)

Batéria

4380 mAh (typická)*

Rýchle nabíjanie káblom aj bezdrôtovo

Káblové nabíjanie kompatibilné so štandardmi QC2.0 a AFC

Bezdrôtové nabíjanie kompatibilné so štandardmi WPC a PMA

OS

Android 9.0 (Pie)

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať