Image
8.1.2018 0 Comments

Samsung predstaví na veľtrhu CES 2018 tri inovatívne projekty programu C-Lab

Spoločnosť Samsung Electronics oznámila, že na veľtrhu CES 2018 predstaví inovatívne projekty, ktoré vzišli z programu C-Lab (Creative Lab):

S-Ray (Sound-Ray) je prenosný smerový reproduktor, ktorý si môžu užívatelia zobrať  kdekoľvek so sebou. Zatiaľ čo súčasné smerové reproduktory sú vzhľadom na svoje veľkosti a ceny primárne stacionárne, v prípade S-Ray ide o smerový reproduktor, ktorý je omnoho menší, ľahší a prenosný, obsahuje systémový modul a zároveň si uchováva výhody konvenčných smerových reproduktorov či slúchadiel.

Vďaka S-Ray sa môžu užívatelia vyhnúť dlhodobému používaniu slúchadiel, ktoré môžu spôsobiť bolesť v ušiach, a taktiež sa môžu vyhnúť obťažovaniu ostatných ľudí, k čomu môže dochádzať pri používaní Bluetooth reproduktorov. Na veľtrhu CES 2018 bude S-Ray predstavený v rade verzií, napr. ako Neckband, Handy alebo kryt smartfónu.

GoBreath je rehabilitačné riešenie pre ľudí, u ktorých došlo k poškodeniu pľúc a u ktorých sa po celkovej anestézii vyskytujú pooperačné pľúcne komplikácie. Pre rýchlejšie uzdravenie musia pacienti často precvičovať hlboké dýchanie, pričom jedna z konvenčných metód na to využíva inspirometer.

Pre pacientov, ktorí podstúpili chirurgický zákrok, však býva hlboké dýchanie kvôli bolesti v pľúcach náročné. Jeden z lekárov Zdravotníckeho centra spoločnosti Samsung preto prišiel s koncepciou GoBreath, ktorá jeho pacientom pomohla k rýchlejšiemu uzdraveniu sa.

Skladá sa z prenosného prístroja a mobilnej aplikácie, ktorá pacientov učí základné techniky, ako sú nádych, kašeľ a hlboké dýchanie. Pacienti si môžu prostredníctvom aplikácie prečítať pokyny na cvičenie a skontrolovať, ako sa ich pľúca zotavujú. GoBreath dokonca lekárom ponúka internetovú a cloudovú službu, ktorá im pomáha monitorovať priebeh uzdravovania pacientov, a pacientom pripomína, že nastal čas na cvičenie.

Okuliare Relúmĭno predstavujú inteligentnú vizuálnu pomôcku, ktorá ľuďom so zrakovými vadami pomáha pri čítaní kníh alebo pri sledovaní predmetov vidieť obraz jasnejšie. Aplikácia Relúmĭno bola po prvýkrát predstavená na Svetovom veľtrhu mobilných technológií 2017 (Mobile World Congress) a následne boli vyvinuté okuliare Relúmĭno, ktoré ľuďom s vadami zraku umožňujú pohodlne a diskrétne využívať moderné technológie.

Okuliare fungujú v kombinácii so smartfónom. Využívajú jeho výpočtový výkon a batériu, vďaka čomu sú ľahké a pohodlne sa nosia. Smartfón spracováva obraz z videa zachyteného kamerou zabudovanou v okuliaroch a spracovaný obraz prenáša na displej okuliarov Relúmĭno, ktorý užívateľovi zjednodušuje videnie.

Program C-Lab vznikol v decembri 2012 ako interný inkubátor cielený na rozvoj tvorivého potenciálu v rámci podnikovej kultúry spoločnosti Samsung a snaží sa rozvíjať inovatívne myšlienky jej zamestnancov. Od roku 2015 je v rámci programu C-Lab uplatňovaná politika pre zakladanie spin-off firiem, ktorá pomáha zamestnancom, ktorí úspešne dokončili projekt v rámci C-Lab, založiť si vlastný začínajúci podnik.

Samsung podporuje spin-offy počiatočnou investíciou a poskytovaním poradenstva s cieľom urýchliť ich rast, pričom vedenie novo vznikajúcich firiem zároveň garantuje nezávislosť.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

MWC 2018: Samsung predstavil nové vlajkové lode Galaxy S9 a S9+. Toto sú kľúčové novinky

25.02.2018 21:22

Samsung načasoval premiéru svojich vlajkových lodí pre náročných používateľov v predvečer veľtrhu MWC. Ako to u významných premiér špičkových smartfónov býva v poslednom čase zvykom, takmer všetky kľú ...

Technológie

Apple vydal aktualizácie na opravu „textovej bomby“ ktorá dokázala seknúť iPhone jediným znakom

23.02.2018 00:25

Spoločnosť Apple vydala aktualizované verzie systémov iOS, Mac OS a watchOS, aby odstránila problém, ktorý nastal vtedy, ak niekto odosielal, prijímal alebo napísal do správy jeden znak z indického ja ...

Technológie

Na MWC by sa mohla objaviť aj ohnutá Sony Xperia XZ2 Compact. Toto o nej zatiaľ vieme

23.02.2018 00:20

Spoločnosti Sony sa v poslednom čase podarilo nezvyčajne dobre vytesniť všetky úniky informácií. Povráva sa síce o troch nových modeloch strednej triedy (Xperia XZ2, XZ Pro a XZ2 Compact), ale nevedno ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá