Image
27.11.2017 2 Comments

Samsung odhalí Galaxy S9/S9+ už v januári na CES. Dokáže sa vyrovnať novému iPhonu?

Samsung chce predstaviť novú generáciu smartfónov Galaxy S skôr ako zvyčajne a zdroje oboznámené s plánmi spoločnosti hovoria, že sa tak stane už v januári na podujatí Consumer Electronics Show v Las Vegas. Nie je jasné, koľko detailov odhalí spoločnosť na tejto akcii, pretože pripravuje aj osobitné podujatie na marec, ako to bolo aj v minulom roku pri štarte Galaxy S8 a S8+.

Oba telefóny majú takmer rovnaký vzhľad ako ich predchodcovia – zdá sa, že Samsung nabieha na rovnaký model ako Apple, ktorý jeden rok prináša významný redizajn a ďalší rok len upgrade komponentov.

Modely S9 a S9+ budú obsahovať rovnaké displeje Super AMOLED Infinity s uhlopriečkou 5,8 palca a 6,2 palca ako predchodcovia. Zatiaľ nebol spomenutý žiadny konkrétny procesor, mal by však byť vyrobený 10-nanometrovým výrobným postupom, ktorého príkladom je Snapdragon 845 od Qualcommu (a pravdepodobne podobný model Exynos pre niektoré regióny).

Zatiaľ čo tohtoročné modely boli s výnimkou veľkosti displeja takmer rovnaké, podľa uniknutých informácií to na budúci rok nebude tak. Okrem väčšieho displeja bude S9+ údajne ponúkať viac RAM (6 GB oproti 4 GB) a druhú zadnú kameru podobne ako Note 8. Galaxy S s duálnym fotoaparátom tak bude k dispozícii približne 18 mesiacov po tom, čo Apple uviedol svoj telefón s dvoma zadnými fotoaparátmi. Podľa nedávnych únikov čipy v Galaxy S9 však nebudú schopné dorovnať výkonnosť A11 Bionic od Apple. A očakávať vraj nemožno ani rozpoznávanie tváre ekvivalentné Face ID.

Nezávisle od konfigurácie zadnej kamery oba telefóny budú mať prvky na zadnej strane zariadenia orientované vertikálne, snímač odtlačkov prstov teda bude pod fotoaparátom. Ďalšia vítaná zmena je pridanie stereofónnych reproduktorov AKG. A nová bude aj dokovacia stanica DeX, na ktorej bude telefón ležať, takže displej sa bude dať ľahko použiť ako touchpad či virtuálna klávesnica.

Obe novinky Samsungu budú mať vnútorný úložný priestor s kapacitou 64 GB, doplnený slotom na kartu microSD, a obidva smartfóny si zachovajú 3,5 mm jack na slúchadlá.

Zdroj: VenturebeatBgr

 

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Priemerný plat v IT je na úrovni 1886 eur

03.09.2019 00:00

Vlani bolo v rámci 28 krajín Európskej únie zamestnaných až takmer 9 miliónov ľudí v IT oblasti. Táto profesia je prevažne mužskou doménou naprieč všetkými krajinami únie. Ženy predstavujú len 17 % z ...

Biznis

Predaje smartfónov v druhom štvrťroku klesli. Huawei, prekvapivo, napriek embargu narástol

02.09.2019 00:10

V druhom štvrťroku bolo podľa čísel zostavených analytikmi spoločnosti Gartner celosvetovo predaných koncovým užívateľom (osobám i firmám) bezmála 368 miliónov smartfónov - to predstavuje medziročný p ...

Biznis

Ako zjednodušiť firemné IT?

27.08.2019 00:00

Špeciálny projekt Zaujímate sa o automatizáciu a riadenie firemných procesov bez chýb? Ako vyriešiť najväčšie IT výzvy v malých firmách? Chcete vidieť kanceláriu budúcnosti? Ak áno, prihláste sa odbo ...

q

2 Comments

 1. Že vás to furt baví... reakcia na: Samsung odhalí Galaxy S9/S9+ už v januári na CES. Dokáže sa vyrovnať novému iPhonu?
  Autor:
  27.11.2017 12:11
  ...milý komentujúci, na svete je toľko krásnych vecí :)
  Reagovať
  • RE: Že vás to furt baví... reakcia na: Že vás to furt baví...
   27.11.2017 22:11
   vôbec ma to nebaví. A že vás baví tvoriť žumpu, keď nemusíte...
   Kvoli takým ako vy je na svete minumum krásnych vecí. Lebo všetci hlúpnu z vašich nadpisov a poloklamstiev a majú to za normálku
   Reagovať

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

elearn

IT GALA stvorec 2019