Image
27.11.2017 2 Comments

Samsung odhalí Galaxy S9/S9+ už v januári na CES. Dokáže sa vyrovnať novému iPhonu?

Samsung chce predstaviť novú generáciu smartfónov Galaxy S skôr ako zvyčajne a zdroje oboznámené s plánmi spoločnosti hovoria, že sa tak stane už v januári na podujatí Consumer Electronics Show v Las Vegas. Nie je jasné, koľko detailov odhalí spoločnosť na tejto akcii, pretože pripravuje aj osobitné podujatie na marec, ako to bolo aj v minulom roku pri štarte Galaxy S8 a S8+.

Oba telefóny majú takmer rovnaký vzhľad ako ich predchodcovia – zdá sa, že Samsung nabieha na rovnaký model ako Apple, ktorý jeden rok prináša významný redizajn a ďalší rok len upgrade komponentov.

Modely S9 a S9+ budú obsahovať rovnaké displeje Super AMOLED Infinity s uhlopriečkou 5,8 palca a 6,2 palca ako predchodcovia. Zatiaľ nebol spomenutý žiadny konkrétny procesor, mal by však byť vyrobený 10-nanometrovým výrobným postupom, ktorého príkladom je Snapdragon 845 od Qualcommu (a pravdepodobne podobný model Exynos pre niektoré regióny).

Zatiaľ čo tohtoročné modely boli s výnimkou veľkosti displeja takmer rovnaké, podľa uniknutých informácií to na budúci rok nebude tak. Okrem väčšieho displeja bude S9+ údajne ponúkať viac RAM (6 GB oproti 4 GB) a druhú zadnú kameru podobne ako Note 8. Galaxy S s duálnym fotoaparátom tak bude k dispozícii približne 18 mesiacov po tom, čo Apple uviedol svoj telefón s dvoma zadnými fotoaparátmi. Podľa nedávnych únikov čipy v Galaxy S9 však nebudú schopné dorovnať výkonnosť A11 Bionic od Apple. A očakávať vraj nemožno ani rozpoznávanie tváre ekvivalentné Face ID.

Nezávisle od konfigurácie zadnej kamery oba telefóny budú mať prvky na zadnej strane zariadenia orientované vertikálne, snímač odtlačkov prstov teda bude pod fotoaparátom. Ďalšia vítaná zmena je pridanie stereofónnych reproduktorov AKG. A nová bude aj dokovacia stanica DeX, na ktorej bude telefón ležať, takže displej sa bude dať ľahko použiť ako touchpad či virtuálna klávesnica.

Obe novinky Samsungu budú mať vnútorný úložný priestor s kapacitou 64 GB, doplnený slotom na kartu microSD, a obidva smartfóny si zachovajú 3,5 mm jack na slúchadlá.

Zdroj: VenturebeatBgr

 

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Asseco Internationali bude mať centrálu v Bratislave. Globálne zamestnáva už viac ako 6000 expertov

03.05.2018 00:15

Globálna spoločnosť Asseco zmenila svoju organizačnú štruktúru a vytvorila organizačnú jednotku Asseco International so sídlom v Bratislave. Súčasťou skupiny Asseco CE sú i ďalšie firmy s IT zameraním ...

Biznis

Na Slovensko príde šéf Hyperloopu, Dirk Ahlborn

02.05.2018 00:30

Hyperloop Transportation Technologies je jedna zo spoločností, ktoré sa snažia rozvíjať idey Elona Muska na super rýchlu dopravu. Podľa slov Dirka Ahlborna majú pred sebou náročný rok, pretože plánujú ...

Biznis

Rast biznisu umožnia flexibilné siete

12.03.2018 00:22

Na internet je dnes pripojených takmer desať miliárd zariadení. Do troch rokov sa ich počet znásobí, odhady hovoria o 27 až 50 miliardách. Rozmach technológií ako internet vecí ale i väčšia dostupnosť ...

2 Comments

 1. Že vás to furt baví... reakcia na: Samsung odhalí Galaxy S9/S9+ už v januári na CES. Dokáže sa vyrovnať novému iPhonu?
  Autor:
  27.11.2017 12:11
  ...milý komentujúci, na svete je toľko krásnych vecí :)
  Reagovať
  • RE: Že vás to furt baví... reakcia na: Že vás to furt baví...
   27.11.2017 22:11
   vôbec ma to nebaví. A že vás baví tvoriť žumpu, keď nemusíte...
   Kvoli takým ako vy je na svete minumum krásnych vecí. Lebo všetci hlúpnu z vašich nadpisov a poloklamstiev a majú to za normálku
   Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videá

ATOS_05_262
SWAN_05


PC forum button

Socialize