Samsung objavil cestu k nesmrteľnosti diskov SSD

6

Samsung oznámil pokrok v technológii SSD (Solid State Drive), ktorý by mohol výrazne predĺžiť životnosť jeho úložných zariadení. Nová technológia sa nazýva fail-in-place (FIP) a zaručuje diskom SSD údajnú nesmrteľnosť. Táto vlastnosť by mala vyriešiť problém vyhorenia čipov, ktorý trápi flash pamäte.

Izolačná vrstva chrániaca jednotlivé úložné jednotky v sektore za bežných okolností degraduje, keď je vystavená elektrickému prúdu. Je to prirodzený dôsledok používania SSD, pretože informácie sa prenášajú pomocou elektrického signálu. Po istom čase elektrický prúd spôsobí zlyhanie mechanizmu, čo znamená, že do tohto sektora už nemožno zapisovať údaje.

Stále sa však dajú čítať. A práve to je kľúč k novej funkcii Samsungu. FIP by teoreticky dokázal odhaliť zlyhanie jednotlivých čipov NAND a umožnil by softvéru SSD skopírovať údaje do iného sektora pomocou nového čipu NAND. Predpokladá sa, že by sa to všetko robilo za chodu a údaje by zostali zachované.

Technológia FIP priťahuje najmä pozornosť spotrebiteľov, ktorí sú už unavení z výmeny diskov SSD, ale zlepšenia ako virtualizácia SSD a strojové učenie V-NAND môžu byť v praxi rovnako významné pre podnikový trh, na ktorý je softvérové riešenie Samsungu zamerané.

Zdroj: digitaltrends.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Samsung disk Digital dáta pamat bezpečnosť ochrana

6 komentárov

Magori pc_hnoj reakcia na: Samsung objavil cestu k nesmrteľnosti diskov SSD (Gitka)

24.9.2019 13:09
Ked sa neda zapisovat na to SSD, tak o ziadne predlezenie zivotnosti nejde. Ze sa bude dat citat , treba formulovat inak. Ste hlupi klamari pcrevue.

PC reakcia na: Samsung objavil cestu k nesmrteľnosti diskov SSD (Gitka)

24.9.2019 13:09
chudatko pcrevue

pochvalil ich ktosi uz za cosi?

Bulvar. reakcia na: Samsung objavil cestu k nesmrteľnosti diskov SSD (Gitka)

24.9.2019 10:09
To fakt mate potrebu spravat sa ako cisty bulvar? K comu je dobre to slovo 'nesmrtelnost' v nadpise okrem degradovania sa na Novy Cas IT sveta? Alebo su len vasi prekladatelia z anglictiny tak neschopni ... Nechapem ...

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať