Image
2.9.2018 0 Comments

Samsung na veľtrhu IFA 2018 predstavuje technológie Real 8K Resolution a 8K AI Upscaling pre QLED 8K

Spoločnosť Samsung Electronics Co. Ltd. v priebehu svojej tlačovej konferencie na veľtrhu IFA 2018 oznámi svoj vstup do oblasti rozlíšenia 8K a predstaví televízor Q900R QLED 8K doplnený o technológiu umožňujúcu zvýšenie rozlíšenia na 8K s využitím umelej inteligencie (8K AI Upscaling). Tento QLED 8K televízor bude na trhu k dispozícii v troch verziách s ultraveľkou obrazovkou (65", 75" a 85") a ponúkne celý rad vylepšení súvisiacich s prechodom na rozlíšenie 8K vrátane technológií Real 8K Resolution, Q HDR 8K a Quantum Processor 8K vyvinutých pre uvedenie obrazu v kvalite 8K do reálneho života. Nové 8K QLED televízory radu Q900R sa začnú predávať vo vybraných obchodoch v ČR a SR od konca septembra 2018*.

Televízor Samsung QLED 8K s technológiou 8K AI Upscaling je súčasťou dlhodobej vízie spoločnosti Samsung, ktorej cieľom je zamerať sa na 8K ako na najdetailnejšie a najvernejšie rozlíšenie obrazu, aké je na trhu k dispozícii. 

„Spoločnosť Samsung už niekoľko rokov neúnavne pracuje na tom, aby sa celé odvetvie posunulo v špičkovej kvalite obrazu vpred, a predstavenie televízorov QLED 8K s technológiou 8K AI Upscaling je pri pohľade do budúcnosti zobrazovacích zariadení neoddeliteľnou súčasťou tohto úsilia,“ vyhlásil Jongsuk Chu, senior viceprezident divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics. „Nesmierne nás teší, že môžeme Q900R predstaviť spotrebiteľom, a sme presvedčení, že im naše nové modely s podporou 8K poskytnú brilantné farby, ostrý obraz a dokonalý zvuk.“

Pre reprodukciu obrazu v kvalite 8K je Samsung Q900R vybavený technológiou Real 8K Resolution, ktorá dokáže dosiahnuť maximálny jas na úrovni 4000 nitov – čo je štandard podporovaný väčšinou filmových štúdií.

Toto riešenie umožňuje televízoru produkovať štyrikrát viac pixelov než televízoru s rozlíšením 4K UHD TV a šestnásťkrát viac pixelov než televízoru s rozlíšením Full HD. Televízor Q900R zahŕňa taktiež technológiu Q HDR 8K s podporou HDR (High Dynamic Range) 10+, ktorá optimalizuje úroveň jasu a produkuje prirodzené farby, a umožňuje tak dosiahnuť presnejšie taký obrazový výraz, aký tvorcovia zamýšľali. Patentovaná technológia 8K AI Upscaling opierajúca sa o využitie umelej inteligencie prichádza súčasne s kvalitou obrazu a zvuku, ktorá bez ohľadu na kvalitu alebo formát pôvodného zdroja, zodpovedá štandardu 8K. Či už užívateľ sleduje obsah prostredníctvom streamingovej služby, set-top boxu, HDMI, USB alebo dokonca mobilného zrkadlenia, Quantum Processor 8K rozpozná a prevzorkuje obsah do rozlíšenia 8K. Okrem toho bude mať Q900R priame zadné podsvietenie Direct Full Array Elite pre zvýšenie kontrastu a presné riadenie podsvietenia a bude taktiež pokrývať 100 % farebný priestor, a ponúkne tak užívateľom miliardy farebných odtieňov pre doposiaľ najčistejšie a najpresnejšie farebné podanie.

SAMISUNG_0919_Mobil
 

Q900R sa zameriava na efektivitu spotrebiteľov a obsahuje celý rad nových funkcií, ktoré im umožnia používať televízor inak, a to pri zachovaní najvyššej kvality obrazu a zvuku. Televízor napríklad rozpozná a analyzuje celý rad pripojených zábavných zariadení, ako sú audio zariadenia pripojené cez optický kábel s diaľkovým ovládačom One Remote, následne automaticky prepne zdroj obrazu a audio výstup pre optimálny zážitok zo sledovania. Štýlové funkcie ako režim Ambient boli vylepšené tak, aby televízor hladko splynul s okolitým priestorom, a zobrazujú na obrazovke prekrásne fotografie, predpoveď počasia, správy a ďalšie informácie. Kábel One Invisible Connection, ktorý sa dodáva štandardne v dĺžke 5 m, zahŕňa optické aj napájacie vedenie, a dáva tak užívateľom väčšiu slobodu pri rozhodovaní o tom, kam a ako televízor umiestniť. Inteligentné vylepšenia, napríklad aplikácia SmartThings, zjednodušujú užívateľom život a rozširujú schopnosti televízora Q900R, pokiaľ ide o prístup k informáciám, a Universal Guide poskytuje personalizované odporúčania pre jednoduché vyhľadanie naživo prenášaného alebo OTT obsahu v televízore.

Najnovšie modely svojich televízorov a audio zariadení predstaví Samsung na veľtrhu IFA vo svojom stánku, ktorý sa nachádza na 2. poschodí výstavného areálu City Cube Berlin.


* Konkrétny dátum a model sa môžu líšiť v závislosti na krajine či regióne.
 

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

S novou bezdrôtovou hernou myšou Logitech G604 Lightspeed budete mať všetko pevne v ruke

16.09.2019 13:17

Logitech G, značka spoločnosti Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) a popredný inovátor herných technológií a vybavenia, dnes predstavila bezdrôtovú hernú myš Logitech® G604 LIGHTSPEED. Táto bezdrôtová ...

Tlačové správy

Festival vedy a techniky AMAVET 2019 – 22. ročník

16.09.2019 11:25

„ZREALIZUJ SVOJ NÁPAD“ je sloganom tohtoročného, už 22. ročníka Festivalu vedy a techniky AMAVET 2019 (FVAT). Od 1. septembra, kedy v Asociácii pre mládež vedu a techniku (AMAVET) spustili registráciu ...

Tlačové správy 1

Telekom bude na jeseň zrýchľovať internetové pripojenie na celom Slovensku a zruší FUP na metalickej sieti

16.09.2019 11:15

Slovak Telekom chystá ďalšie zvyšovanie rýchlosti pevného internetu. Najbližšie týždne bude realizované nové plošné zrýchlenie prístupov na VDSL a optickej sieti. Postupne budú zvyšované rýchlosti po ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019