Image
21.1.2020 0 Comments

Samsung na veľtrhu CES 2020 predstavil nový rad herných monitorov Odyssey

Spoločnosť Samsung Electronics, globálny líder na trhu herných monitorov*, na veľtrhu CES 2020 predstavila nový rad špičkových zakrivených herných monitorov Odyssey. Monitory sa dočkali celého radu dôležitých zmien, ktoré hráčov nepochybne potešia – patria medzi ne napríklad podstatne výraznejšie zakrivenie a vynikajúci výkon pri zobrazovaní najrôznejších herných situácií. Na slovenský trh budú nové monitory uvedené v priebehu prvého polroka tohto roka. Lokálna cena ešte nebola stanovená.

Nový rad tvoria dva modely, G9 s mimoriadne veľkou uhlopriečkou 49 palcov (124 cm) a G7 vo verziách s 32“ a 27” (81 a 69 cm). Oba sa od svojich predchodcov výrazne líšia a hráči si s nimi môžu vychutnať ešte intenzívnejšie zážitky než pred tým. Základom je neobvykle výrazné zakrivenie – hodnota 1000R sa ešte u žiadnych monitorov nevyskytla – a vynikajúci obraz vďaka technológii QLED.

O vynikajúcom výkone nových monitorov svedčí aj verdikt poprednej medzinárodnej organizácie TÜV Rheinland, ktorá ocenila jedinečný zakrivený displej 1000R certifikátom Eye Comfort. Hráčom nepochybne príde vhod krátka odozva 1 ms a technológia RapidCurve™ s obnovovacou frekvenciou 240 Hz – vďaka tomu sa ocitnú priamo v centre akcie. Nové herné monitory Samsung sú kompatibilné so systémami NVIDIA G-SYNC** a Adaptive Sync na DP1.4. Oba taktiež na prvý pohľad zaujmú prepracovaným dizajnom.

„Nové modely Odyssey sú dôkazom, že to Samsung myslí s inováciami skutočne vážne, čo sa týka špičkovej technológie i originálneho dizajnu. Hráči tak môžu dosahovať výrazne lepšie výsledky,“ vyhlásil Seog-gi Kim, výkonný viceprezident divízie zobrazovacích zariadení v spoločnosti Samsung Electronics. „Aktuálny rad zakrivených herných monitorov dostal úplne novú tvár a užívatelia sa vďaka nej môžu tešiť, že ich akcia úplne pohltí.“

To je pri hraní na vyššej úrovni veľmi dôležité, rovnako ako rýchlosť. Nové monitory v tomto ohľade splnia aj náročné požiadavky vďaka výbornému prekresleniu pohybu a okamžitej odozve, ale aj vďaka tomu, že výrazne obmedzujú vplyv rušivého okolia na hráčov. Tí sa tak môžu sústrediť len na svoje herné výkony.

G9, 49“ (124 cm): Hranie, ktoré vás pohltí

Samsung G9 je prvý herný monitor na svete s rozlíšením Dual Quad High-Definition (DQHD; 5120 x 1440 bodov), obnovovacou frekvenciou 240 Hz, odozvou 1 ms, pomerom strán 32:9, hlbokým a pohlcujúcim zakrivením 1000R a jasom 1000 cd/m2. Vďaka technológii Quantum dot a panelu HDR1000 VA sú farby živé ako v reálnom svete. Rýchla odozva a obnovovacia frekvencia spoločne s neobvykle výrazným zakrivením eliminuje oneskorenie a rušivé vplyvy, obraz je výborný a pohyb plynulý aj v najdôležitejších okamihoch, kedy zlomok sekundy znamená rozdiel medzi výhrou a prehrou.

G9 zaujme aj úplne novým dizajnom s lesklým bielym povrchom a futuristickým svetielkovaním v 52 farbách s piatimi svetelnými efektami. Vďaka nim a celému dizajnu vyniká v akejkoľvek konkurencii a vynikajúco sa hodí ku každému počítaču.

G7, 32” a 27” (81 a 69 cm): Nový herný zážitok

Hráči určite ocenia, že menší typ G7 s uhlopriečkou 32 a 27 palcov ponúka rovnakú obnovovaciu frekvenciu a odozvu, totožné zakrivenie displeja a celkovo rovnaký výkon. Má rozlíšenie 2560 x 1440 bodov alebo Quad-High Definition (QHD), pomer strán 16:9 a panel HDR600 VA s jasom 600 cd/m2. Okrem toho sa hráči môžu tešiť na displej typu QLED s technológiou Quantum dot, čo znamená bohatú paletu presne zobrazených farieb a jasný obraz aj za slnečného dňa.

Aj G7 sa pýši úplne novým dizajnom s elegantným matným čiernym povrchom a zadným svetlom, ktoré môže pri hraní zostať stabilné, meniť farby podľa priania hráča alebo sa úplne stlmiť. Dynamickými tvarmi a podsvietením sa vyznačuje aj predný rámik monitora.

Ak si chcete pozrieť monitory G9 a G7 naživo, navštívte expozíciu Samsungu na veľtrhu CES v centrálnej hale (stánok #15006) v dňoch 7. – 10. januára. Ďalšie informácie o herných monitoroch Samsung nájdete na adrese https://displaysolutions.samsung.com/monitor/odyssey.

Autor: Samsung

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

USA stupňujú tlak, obvinili Huawei z krádeže technológií

17.02.2020 11:05

Spojené štáty americké obvinili čínsku technologickú spoločnosť z priameho porušenia obchodných dohôd, zahŕňajúce krádež zdrojových kódov a technológií v oblasti robotiky. Podľa Huawei ide o ďalšiu sn ...

Tlačové správy

Stanica Skylink 7 oslávila prvé narodeniny. Divákom sa zapáčila

17.02.2020 10:47

Pri súčasnom veľkom počte televíznych programov iba ťažko nájsť taký, ktorý by zaujal ako čerstvý nováčik. Presne to sa však podarilo stanici Skylink 7, ktorá tento rok vo februári oslavuje svoje prvé ...

Tlačové správy

Štúdia zameraná na hodnotenie dodávateľov bezpečnostných riešení a služieb pre tlač označila HP za lídra trhu

14.02.2020 10:10

  Spoločnosť HP Inc. bola v hodnotení MarketScape ("Worldwide Security Solutions and Services Hardcopy 2019-2020 Vendor Assessment") renomovanej spoločnosti IDC označená za lídra trhu v oblasti bezpe ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá