SAMSUNG_06202 M SAMSUNG_06202 M SAMSUNG_06202 M Advertisement

Samsung kúpil spoločnosť na autobatérie

0

samsung_magna.jpg Zdá sa, že spoločnosť Samsung si veľmi dobre uvedomuje svoje súčasné postavenie na trhu a aj to, že Apple vraj vyvíja vlastný automobil. Do Cupertina dokonca prešlo z Južnej Kórey aj niekoľko expertov na práve spomínané batérie, a tak Samsung kúpil gigant Magna International, ktorý je zároveň jedným z najväčších výrobcov autobatérií na svete.

Magna International

Táto spoločnosť funguje ako globálny dodávateľ rôznych automobilových súčiastok, no predovšetkým autobatérií, pre ktoré ho zrejme Samsung kúpil. Momentálne spoločnosť figuruje až v 29 štátoch a zamestnáva okolo 130 000 zamestnancov, ktorí sa starajú o vývoj či výrobu. Medzi najväčších zákazníkov tejto spoločnosti patria napríklad General Motors, Ford Motor Company, Chrysler LLC, Tesla Motors, Volkswagen, Toyota či BMW.

Tim Cook a Magna

Podľa správy Wall Street Journal sa CEO spoločnosti Apple Tim Cook už dávnejšie stretol s vedením spoločnosti Magna International v Rakúsku. Je možné, že Samsung dal vedeniu neodmietnuteľnú ponuku a výrobcu autobatérií jednoducho spoločnosti Apple vyfúkol. Môžeme teda predpokladať, že pokiaľ išlo o veľmi dobre premyslený taktický krok Samsungu, v budúcnosti by mohol dodávať batérie do vozidiel od spoločnosti Apple. Znamenalo by to teda to, že Apple by sa opäť raz musel podriadiť nízkej cene a kvalitnej práci, čo by znamenalo spoluprácu medzi Applom a Samsungom, bez ktorej by zrejme ani jedna zo spoločností nefungovala.

Zdroj: Svetapple.sk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať