Image
11.3.2019 1 Comments

Samsung chce televízor definitívne zbaviť všetkých káblov

Holandský technologický blog Let's Go Digital priniesol správu, že podľa novej patentovej prihlášky podanej Svetovej organizácii pre duševné vlastníctvo Samsung pracuje na bezdrôtovom prenose energie vzduchom, ktorý by umožnil zavesiť televízor na stenu bez potreby káblov. Patent kórejskej spoločnosti, uverejnený 28. februára 2019, ukazuje bezdrôtový systém na prenos energie s tromi komponentmi.

Prvý z nich je bezdrôtový vysielač, ktorý by bol umiestnený v schránke uloženej v blízkosti podlahy, ktorá by bola zapojená do elektrickej zásuvky v stene, čím by sa skryli všetky káble a neboli by potrebné stavebné úpravy. Druhá časť je soundbar, ktorý zahŕňa okrem reproduktorového systému aj dve cievky, ktoré prijímajú magnetické vlny z vysielača na napájanie reproduktorov a časť elektrickej energie vysielajú do televízora. Tento transceiver vysiela energiu do tretieho prvku v systéme: solenoidnej cievky zabudovanej v spodnej časti televízora, ktorá má teoreticky dostatok wattov na napájanie panela displeja.

Prenos energie cez vzduch nie je futuristický sen. Na tohtoročnej výstave CES spoločnosť WattUp demonštrovala taký systém na napájanie PC typu all-in-one s dosahom približne 1 meter, ktorý dokáže vysielať vzduchom až 250 miliwattov.

Navyše technológia WattUp je dostatočne inteligentná na to, aby mohla napájať viacero zariadení v rovnakom čase, takže sa dá predpokladať, že budúci televízny systém Samsungu bude schopný nabíjať budúci smartfón Galaxy, umiestnený v blízkosti vysielača.

Zdroj: tomsguide.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

TCL pripravuje úplné nový koncept telefónu s výsuvným displejom

19.02.2020 00:10

Zdá sa, že spoločnosť TCL pracuje na telefóne nového štýlu, ktorý sa môže zmeniť na veľkosť tabletu vysunutím druhého displeja. Prototyp mal byť predvedený na Mobile World Congress v Barcelone, ktorý ...

Inovácie

Nový implantát pre nevidiacich sa zapája priamo do mozgu

18.02.2020 00:10

Bernardeta Gómezová mala 42 rokov, keď jej toxická optická neuropatia zničila zväzky nervov spájajúce oči s mozgom, takže úplne oslepla. Nevnímala ani svetlo. Po 16 rokoch temnoty dostala upravené oku ...

Inovácie

Nový únik ukazuje, ako by mohol vyzerať telefón Pixel 5

18.02.2020 00:00

Youtuber Jon Prosser z Front Page Tech ponúkol prvý pohľad na to, ako by mohol vyzerať nový Pixel 5. Nemusí však ísť o konečný návrh, pretože od jeho uvedenia nás delí ešte viac ako pol roka. Navyše P ...

1 Comments

  1. problem vyrieseny reakcia na: Samsung chce televízor definitívne zbaviť všetkých káblov
    11.3.2019 08:03
    Konecne si uz nemusime robit starosti s tym co jeme za starcky. Raka chitis z telky alebo zo susedovej ak budes teda velky odporaca wireless. A iste sa aj vlade ulavi ze nemusi vyplacat dochodky, v 50tke skapes a vybavene, problem vyrieseny.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá