Image
11.3.2019 1 Comments

Samsung chce televízor definitívne zbaviť všetkých káblov

Holandský technologický blog Let's Go Digital priniesol správu, že podľa novej patentovej prihlášky podanej Svetovej organizácii pre duševné vlastníctvo Samsung pracuje na bezdrôtovom prenose energie vzduchom, ktorý by umožnil zavesiť televízor na stenu bez potreby káblov. Patent kórejskej spoločnosti, uverejnený 28. februára 2019, ukazuje bezdrôtový systém na prenos energie s tromi komponentmi.

Prvý z nich je bezdrôtový vysielač, ktorý by bol umiestnený v schránke uloženej v blízkosti podlahy, ktorá by bola zapojená do elektrickej zásuvky v stene, čím by sa skryli všetky káble a neboli by potrebné stavebné úpravy. Druhá časť je soundbar, ktorý zahŕňa okrem reproduktorového systému aj dve cievky, ktoré prijímajú magnetické vlny z vysielača na napájanie reproduktorov a časť elektrickej energie vysielajú do televízora. Tento transceiver vysiela energiu do tretieho prvku v systéme: solenoidnej cievky zabudovanej v spodnej časti televízora, ktorá má teoreticky dostatok wattov na napájanie panela displeja.

Prenos energie cez vzduch nie je futuristický sen. Na tohtoročnej výstave CES spoločnosť WattUp demonštrovala taký systém na napájanie PC typu all-in-one s dosahom približne 1 meter, ktorý dokáže vysielať vzduchom až 250 miliwattov.

Navyše technológia WattUp je dostatočne inteligentná na to, aby mohla napájať viacero zariadení v rovnakom čase, takže sa dá predpokladať, že budúci televízny systém Samsungu bude schopný nabíjať budúci smartfón Galaxy, umiestnený v blízkosti vysielača.

Zdroj: tomsguide.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Neprenáhlite sa s kúpou nového smartfónu. Možno sa oplatí počkať na Galaxy S11

14.10.2019 00:00

Niekoľko webov už uverejnilo správy o priekopníckom fotoaparáte smartfónu Samsung Galaxy S11 a jeho prekvapivo skorej dostupnosti. Podľa webu The Elec bude mať fotoaparát 5× optický zoom, ktorý je už ...

Inovácie 1

Nová verzia Windows 10 umožní z počítača aj telefonovať

11.10.2019 00:20

Do nového testovacieho zostavenia Windows 10 pre insiderov (s číselným označením 18999 – build 19H1) pridal Microsoft možnosť prijímať a uskutočňovať hovory z počítača. Píše o tom v novom blogovom pr ...

Inovácie 1

Technológia tlače elektroniky otvára cestu k elektronickým tetovaniam a biosenzorom

10.10.2019 00:10

Inžinieri z Duke University vynašli technológiu na tlač elektroniky, ktorá je dostatočne jemná na fungovanie na chúlostivých povrchoch, ako je napríklad papier či ľudská pokožka. Umožnilo by to vytvo ...

1 Comments

  1. problem vyrieseny reakcia na: Samsung chce televízor definitívne zbaviť všetkých káblov
    11.3.2019 08:03
    Konecne si uz nemusime robit starosti s tym co jeme za starcky. Raka chitis z telky alebo zo susedovej ak budes teda velky odporaca wireless. A iste sa aj vlade ulavi ze nemusi vyplacat dochodky, v 50tke skapes a vybavene, problem vyrieseny.
    Reagovať

Vyhľadávanie

MANDAYIT 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019