Image
11.3.2019 1 Comments

Samsung chce televízor definitívne zbaviť všetkých káblov

Holandský technologický blog Let's Go Digital priniesol správu, že podľa novej patentovej prihlášky podanej Svetovej organizácii pre duševné vlastníctvo Samsung pracuje na bezdrôtovom prenose energie vzduchom, ktorý by umožnil zavesiť televízor na stenu bez potreby káblov. Patent kórejskej spoločnosti, uverejnený 28. februára 2019, ukazuje bezdrôtový systém na prenos energie s tromi komponentmi.

Prvý z nich je bezdrôtový vysielač, ktorý by bol umiestnený v schránke uloženej v blízkosti podlahy, ktorá by bola zapojená do elektrickej zásuvky v stene, čím by sa skryli všetky káble a neboli by potrebné stavebné úpravy. Druhá časť je soundbar, ktorý zahŕňa okrem reproduktorového systému aj dve cievky, ktoré prijímajú magnetické vlny z vysielača na napájanie reproduktorov a časť elektrickej energie vysielajú do televízora. Tento transceiver vysiela energiu do tretieho prvku v systéme: solenoidnej cievky zabudovanej v spodnej časti televízora, ktorá má teoreticky dostatok wattov na napájanie panela displeja.

Prenos energie cez vzduch nie je futuristický sen. Na tohtoročnej výstave CES spoločnosť WattUp demonštrovala taký systém na napájanie PC typu all-in-one s dosahom približne 1 meter, ktorý dokáže vysielať vzduchom až 250 miliwattov.

Navyše technológia WattUp je dostatočne inteligentná na to, aby mohla napájať viacero zariadení v rovnakom čase, takže sa dá predpokladať, že budúci televízny systém Samsungu bude schopný nabíjať budúci smartfón Galaxy, umiestnený v blízkosti vysielača.

Zdroj: tomsguide.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 1

Dron sa dokáže vo vzduchu rozdeliť na 5 menších a doručiť tak náklad na 5 miest naraz (video)

12.07.2019 00:15

Krídlatá nažka (samara) je suchý nepukavý plod s jedným semenom a s krídlovitým tvarom, ktorý sa pomaly otáča, keď padá zo stromu (napr. z javora) na zem. Deti ich s obľubou samy vyhadzujú do vzduchu ...

Inovácie

VAIO ohlasuje malý notebook s množstvom portov

12.07.2019 00:00

VAIO predstavil notebook SX12 s 12,5-palcovým displejom a s bohatšou portovou výbavou, ako majú iné porovnateľné modely. Nadväzuje na verziu S11, no ponúka oveľa efektívnejšie využitie priestoru – má ...

Inovácie 2

MAG-LEV ML1 je prvý levitujúci gramofón na svete

12.07.2019 00:05

Zdalo sa, že gramofóny už celkom vymizli, no náhle sa dočkali znovuzrodenia. Vďaka obnovenému záujmu o vinylové platne sa opäť objavili v ponukách obchodov. Ak chcete aj vy jeden vlastniť, možno vás u ...

q

1 Comments

  1. problem vyrieseny reakcia na: Samsung chce televízor definitívne zbaviť všetkých káblov
    11.3.2019 08:03
    Konecne si uz nemusime robit starosti s tym co jeme za starcky. Raka chitis z telky alebo zo susedovej ak budes teda velky odporaca wireless. A iste sa aj vlade ulavi ze nemusi vyplacat dochodky, v 50tke skapes a vybavene, problem vyrieseny.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videá