Image
6.6.2018 0 Comments

Samsung QLED TV: Televízor, ktorý zmizne pred očami

Nové Samsung QLED TV pre rok 2018 zaujmú nielen na prvý, ale aj na druhý pohľad. Dokážu totiž prevziať vernú podobu toho, čo sa nachádza za nimi, a jednoducho splynúť s okolím. Vďačia za to režimu Ambient. Novinkou v modelovom rade televízorov Samsung QLED na rok 2018 je aj niekoľko ďalších funkcií a vylepšení.

Priame zadné podsvietenie a technológia Quantum Dot

Kontrastnou technológiou priameho zadného podsvietenia Direct Full Array (DFA) sú vybavené výhradne modely televízorov Q9F. Systém presne riadených LED diód zaisťuje dokonale čistý kontrast naprieč všetkými zábermi zobrazenými na obrazovke. Navyše, zobrazenie čiernej farby je ešte výraznejšie. Všetky QLED TV zároveň vedia zobraziť 100% objem farieb vďaka technológii Quantum Dot, ktorá pozostáva z anorganických materiálov. Tie sú zárukou skvelej a dlhodobej obrazovej kvality bez nepríjemného vypálenia bodov.

Režim Ambient

Absolútnou novinkou je režim Ambient, ktorý napomáha dokonalému vzhľadu nového modelového radu televízorov a ponúka pridanú hodnotu v čase, keď televízor nesledujete. Vďaka tomu sa z televízora v režime ­Ambient stáva skutočné domáce informačné centrum. Princíp je jednoduchý. Režim Ambient cez mobilnú aplikáciu rozpozná farbu a vzor steny, na ktorej je televízor nainštalovaný, a dokáže obrazovku prispôsobiť dekoru interiéru, čím vznikne elegantná, zdanlivo priehľadná obrazovka, a tak už na vypnutom televízore neuvidíte len prázdnu čiernu obrazovku. Televízor takisto dokáže rozpoznať vašu prítomnosť vďaka integrovanému pohybovému senzoru a vie aktivovať obsah na obrazovke a zase ho vypnúť, keď z miestnosti všetci odídu. V budúcnosti budú v režime Ambient dostupné aj informácie z oblasti počasia, dopravy a pod.

One Invisible Connection

Prepracovaný je aj systém pripojenia jediným novým káblom One ­Invisible Connection. Ten postačí na prepojenie televízora, externých zariadení a elektrickej zásuvky. Kábel dokáže prenášať dáta aj elektrický prúd zároveň, čím zaistí nerušený vzhľad televízora. Ide o vôbec prvý kábel pre televízory, ktorý v jedinom zväzku dokáže prenášať vysokokapacitné ­audiovizuálne dáta rýchlosťou svetla a zároveň zaistiť napájanie. Na výrobu kábla sa používa teflón, ktorý je odolný proti vysokým teplotám a v rade odvetví je známy svojou odolnosťou. Súčasťou kábla je aj izolačný systém, ktorý v prípade jeho porušenia preruší prívod elektrického prúdu.

Smart funkcie

Okrem novej kvality obrazu a dizajnových vylepšení je teraz modelový rad smart televízorov Samsung na rok 2018 ešte inteligentnejší. Funkcia jednoduchého prihlásenia sa (Effortless Login) zásadne zrýchlila po­čiatočné pripájanie sa k Wi-Fi a dobu nastavenia aplikácií pri prvotnom nastavení televízora, čím sa spríjemní používateľský zážitok.

Prostredníctvom novej aplikácie SmartThings môžete synchronizovať svoj telefón Galaxy s televíznym prístrojom a zjednodušiť si tak jeho nastavenie, prístup k funkciám vrátane programového sprievodcu, diaľkové ovládanie aj zdieľanie videí medzi obrazovkami. SmartThings predstavuje plynulé prepojenie medzi širokou škálou obsahu a inteligentnými zariadeniami - od chladničky až po váš telefón – a prináša tak intuitívne ovládanie vašej domácnosti.

Nové Samsung QLED TV sú na slovenskom trhu k dispozícii v radoch Q9, Q8, Q7 a Q6 s uhlopriečkami od 49 do 75 palcov.

www.samsung.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín

BMW 530e xDrive Sedan / Výkon aj ekonomická prevádzka

03.12.2019 13:33

Plug-in hybrid BMW 530e som testoval aj v minulom roku, tentoraz sa mi však dostala do rúk modernizovaná verzia a rovno v konfigurácii s pohonom xDrive. Novinka je zvonku v podstate zhodná s pred ...

Magazín

Ako sa vyvíjajú batérie do elektromobilov

04.12.2019 13:09

Mali sme možnosť nahliadnuť do nového centra BMW Group Battery Cell Competence Centre v Mníchove, špecializovaného na výskum a vývoj batérií. Zameraním tohto interdisciplinárneho centra je napredovať ...

Magazín

Nabíjacia infraštruktúra pre elektromobily

04.12.2019 12:50

Nová európska legislatíva tlačí výrobcov ­automobilov prísnejšími limitmi pre produkciu CO2. Hranica maximálnej priemernej flotilovej produkcie CO2 je 95 gramov na kilometer. Ide o priemernú hodnotu p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá