Samsung Power Stick VS6000: Praktický pomocník do domácnosti

0

Tyčové vysávače u nás nepatria k častým predmetom testovania, ich technologické riešenie však v posledných rokoch postúpilo, a tak som rád prijal ponuku Samsungu na otestovanie ich novinky. Samsung Power Stick VS6000 patrí k novej generácii akumulátorových tyčových vysávačov. Výrobca ho označuje ako 2 v 1, čo naznačuje jeho širšie použitie. Prístroj je totiž riešený ako ručný vysávač, ktorý je vložený vo väčšom nadstavci. Vysávač funguje na cyklónovom princípe, čo znamená, že vstupujúci vzduch je vďaka špeciálnemu tvarovaniu nádoby roztočený do rýchlo rotujúceho víru a nečistoty oddelené odstredivou silou spadnú na dno nádoby. Vysávač tak nepoužíva žiadne vrecká na odpad a vo vrchnej časti je iba filter na jemný prach. Ten je navyše umývateľný, takže ho netreba vymieňať.

O napájanie sa stará Li-Ion akumulátor s napätím 21,6 V, ktorý sa nabíja v externej ­nabíjačke. V balení dostanete dvojicu akumulátorov, takže jeden môžete medzičasom nabíjať. Prístroj má dva pracovné režimy, normálny a turbo. Tie sa líšia sacím výkonom. Normálny režim plne postačuje pri vysávaní rovných podláh, kde asistuje rotačná kefa. V prípade väčších nečistôt alebo kobercov možno použiť režim turbo. V ňom dokáže vysávač pracovať okolo 13 minút, pri normálnom režime je to až 30 minút na jedno nabitie. Pri plnom výkone dosahuje sací výkon až 30 W, čo je veľmi dobrá hodnota. Zaujímavé je riešenie sacej hubice, ktoré, ako som spomínal, obsahuje aj rotačnú kefu. Hubica je voľne položená na podlahe, pričom vysávač sa pohybuje na kolieskach, takže pohyb je veľmi hladký a hubica sa natáča až o 180°. Ak vysávate pod stolom či pohovkou, hubica sa stále drží na zemi. Stav batérie aj režim turbo je indikovaný LED diódami priamo na batérii. Ak potrebujete vysávať v užších priestoroch, stačí vytiahnuť ručný vysávač a nasadiť dlhší nadstavec ukončený kefkou.

Práca s vysávačom je veľmi komfortná a jednoduchá. Vďaka napájaniu akumulátorom ho máte stále poruke a nemusíte nič rozkladať ani naťahovať káble. Preto som si ho veľmi obľúbil. Vysávač sám stojí na mieste, stačí rukoväť nakloniť viac dopredu. Páčilo sa mi aj veľmi dobre vyriešené čistenie. Celú nádobku jednoducho vytiahnete, otvoríte viečko a vysypete do koša bez toho, aby ste sa ušpinili. Žiadne vrecká ani zbytočná manipulácia. Prachový filter sa dá jednoducho prepláchnuť vodou a vysušiť na slnku či na radiátore. Vtipne je riešené aj čistenie rotačnej kefy od prípadných vlasov či chlpov. Kefa sa vytiahne do strany cez špeciálny nadstavec s čepeľami, ktoré prípadné namotané vlasy prerežú, potom ich len stiahnete z kefy. Veľmi šikovné riešenie. Po vytiahnutí ručného vysávača jednoducho vyčistíte ťažšie prístupné miesta alebo interiér auta. Veľmi dobre sa vysávajú aj väčšie plochy bytu a na jedno nabitie ním v pohode povysávate jednoizbový byt. Ako jediný vysávač však doma stačiť nebude. V príslušenstve mi chýbala ohybná hadica, s ktorou by sa dali povysávať aj horšie prístupné miesta či vnútrajšok PC. Ináč je však VS6000 vynikajúci pomocník a zastane väčšinu vysávania. Vďaka jednoduchej manipulácii budete navyše vysávať častejšie.


Rotačnú kefu stačí vytiahnuť zboku, čím ju očistíte aj od prípadných vlasov

Parametre:

• Napájanie: Li-Ion 21,6 V, sací výkon 30 W, hmotnosť 2,7 kg, regulácia výkonu 2 stupne, čas nabíjania 3 hodiny, prevádzkový čas 13/30 min podľa výkonu
• Cena: 269 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Jednoduchá manipulácia, výborný výkon, prepracované čistenie
- Chýba flexibilná hadica

Celkovo: 95 %

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články
vysavac Samsung

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať