Image
16.1.2018 2 Comments

Samsung Gear Sport: Športové hodinky už aj do vody

Samsung konečne splnil jednu z najčastejších požiadaviek svojich zákazníkov, takže nové športové hodinky Gear Sport sú vodotesné. ­Deklarovaná odolnosť proti vode do tlaku 5 atmosfér teoreticky znamená možnosť potopiť sa až do hĺbky 50 metrov. Pravdepodobne by mohli byť do takej hĺbky spustené, no potápať sa v nich nemôžete a hodinky nie sú určené ani na vodné lyžovanie alebo iné aktivity, pri ktorých by sa mohli dostať do styku s rýchlo prúdiacou vodou. Ale na to ste predsa zvyknutí aj pri označovaní klasických hodiniek. Rezerva vo ­vodotesnosti je nevyhnutná z dôvodov hydrodynamiky. Každý pláva iným štýlom a inou rýchlosťou. Pri pohybe ruky s hodinkami pod hladinou vody môže tlak vody vyvolaný pohybom prekročiť normový tlak a hodinky by sa mohli poškodiť. Azda najvýstižnejšie vodotesnosť charakterizuje konšta­tovanie, že Gear Sport sú hodinky pre príležitostných a rekreačných plavcov.

Dizajnom Gear Sport nadväzuje na predchádzajúce typy inteligentných hodiniek Samsung Gear vrátane osvedčeného ovládania pomocou otočnej lunety. Teleso hodiniek aj luneta sú kovové, spodný kryt so senzorom na meranie tepovej frekvencie je z tvrdého plastu. Plocha senzora mierne vyčnieva, čo zaručuje, že senzor bude pri meraní pritlačený tesne na pokožku. Luneta je vrúbkovaná a presnosť ovládania zlepšuje jemná aretácia pri otáčaní, ktorú sprevádza hmatový pocit jemného cvakania. Na pravej strane sú dve tlačidlá s povrchom pripomínajúcim jemne vrúbkovanú gumu a mikrofón na hlasové ovládanie. Horné tlačidlo aktivuje krok späť a spodné aktivuje menu, po pridržaní umožní hodinky vypnúť a funkciu, ktorá sa aktivuje dvojitým kliknutím, si môžete nastaviť sami. Používatelia ocenia aj klasické uchytenie remienka so šírkou 20 mm, takže môžu použiť akýkoľvek remienok z hodinárstva s týmto rozmerom na uchytenie podľa svojho vkusu. Súčasťou balenia sú dva čierne gumené remienky veľkosti S a L. Displej Super AMOLED je chránený odolným sklom Corning Gorilla Glass 3 a trochu zapustený pod obvod lunety. Zobrazenie je už tradične dobre čitateľné aj na priamom slnečnom svetle a musím pochváliť živé farby. Funkcia Always on vie zobrazovať ciferník s redukovaným jasom za cenu mierneho skrátenia výdrže na batériu. Hardvérová výbava je skvelá, v hodinkách je GPS, Wi-Fi, bluetooth a všetky potrebné senzory. V porovnaní s Gear 3 však chýba rozhranie ANT+ na komunikáciu so športovým príslušenstvom.

Podobne ako pri predchádzajúcich generáciách hodiniek je nabíjanie bezdrôtové, uskutočňuje sa pomocou prípravku, v ktorom sa hodinky uchytia magneticky. Nabíjanie je relatívne pomalé, na plnú kapacitu sa hodinky nabijú za 2 hodiny a 20 minút. Výdrž batérie je naproti tomu skvelá. Spočiatku vám vydržia 3-4 dni a neskôr bežne aj 5-6 dní. Niežeby sa niečo zmenilo v hodinkách, ale vy budete s nimi interagovať menej často, ako keď sa budete plní zvedavosti oboznamovať s novým zariadením. Hodinky identifikujú situáciu, keď nie sú na ruke, a vtedy prejdú do úsporného pokojového režimu s vypnutou komunikáciou, notifikáciami a meraním tepu. V úspornom režime s čiernobielym zobrazovaním a obmedzením niektorých funkcií by mali hodinky Samsung Gear Sport vydržať minimálne 15 dní. Hlavný účel športových hodiniek je monitorovanie fyzickej aktivity a životosprávy. Tieto funkcie sú implementované tak, aby vás motivovali na pravidelný tréning alebo aspoň pohyb. K dispozícii sú aj funkcie týkajúce sa výživového a pitného režimu. Automatické rozpoznanie fyzickej aktivity rozpozná chôdzu, beh, jazdu na bicykli a takisto komplexné dynamické aktivity od tanca až po basketbal. Monitorovanie fyzických aktivít a s tým spojené upozornenia fungujú, aj keď sú hodinky offline. Ak budete viac než hodinu posedávať, hodinky vás upozornia, že je čas prejsť sa alebo aspoň si ponaťahovať údy.

Hodinky majú aj najnovšiu aplikáciu pre plavecký tréning Speedo On, takže vám umožňujú sledovať počet a typ temp, počet preplávaných bazénov, čas na jednu dĺžku bazéna a podobne. Vo vode treba deaktivovať dotykový displej, urobíte to spustením aktivity plávania alebo pomocou obrazovky rýchlych nastavení, ktorú zobrazíte pomocou gesta prstom od horného okraja displeja nadol. Hodinky takisto spolupracujú s fitnes aplikáciami a trackermi Under Amour Record, MyFitnessPal, MapMyRun a Endomondo. Aplikácia Spotify s podporou offline režimu vám umožňuje počúvať hudbu online aj offline, a to dokonca aj vtedy, keď u seba práve nemáte smartfón, a to cez bluetoothové slúchadlá. K dispozícii sú aj funkcie na ovládanie prezentácie v PowerPointe, stačí ich pripojiť k notebooku cez bluetooth, je to efektné a návykové. Čo sa týka praktických skúseností, ovládanie pomocou lunety je perfektné a návykové. Moje mierne krívanie je pre hodinky merajúce počet krokov a vystúpených poschodí úspešne zvládnutá výzva. S chybou približne 20 % merajú aj počet krokov, keď v ruke, na ktorej máte hodinky, držíte vôdzku psa na prechádzke. Presné je aj meranie počtu temp pri plávaní štýlom prsia. Pokus o iný štýl dopadol z hľadiska počítania temp biedne, ale to isté tvrdil aj môj učiteľ telocviku na univerzite. Výzvy na aktivity a hlavne počet chýbajúcich krokov či iných aktivít na splnenie dennej normy sú veľmi motivačné.

Parametre:

• Displej: kruhový 1,2-palcový Super AMOLED, 360 × 360, 302 ppi; procesor: dvojjadrový Exynos 3250, taktovaný na 1,0 GHz; pamäť RAM 768 MB, interná 4 GB; operačný systém: Tizen 3.0; konektivita: bluetooth v4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, GPS/GLONASS/Beidou; senzory: akcelerometer, gyroskop, barometer, snímač tepu, okolité osvetlenie; batéria: 300 mAh, bezdrôtové nabíjanie; rozmery: 42,9 × 44,6 × 11,6 mm; hmotnosť 50 g (bez náramku)

• Cena: 349 EUR             

PLUSY, MÍNUSY:

+ Vynikajúca výdrž na batériu, kvalitný displej, presné meranie tepu a 20 mm štandard upevnenia náramku
- Pomalšie nabíjanie

HODNOTENIE:

Dizajn a ergonómia: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 86 %
Funkcie: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 79 %
Výdrž batérie: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 96 %

Celkovo: 87 %

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Budúcnosť atramentovej tlače

10.12.2019 10:08

Špeciálny projekt Tieto tlačiarne po prvýkrát uviedla na trh spoločnosť Epson pod názvom EcoTank v roku 2010 v Indonézii. Odvtedy boli predstavené na trhoch vo viac ako 150 krajinách a regiónoch. Na ...

Recenzie

Kvalitné dizajnové bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds 3 na šport, prechádzky a cestovanie

07.12.2019 00:13

Elegantný a zároveň minimalistický dizajn a špičkové technológie sú hlavnými atribútmi nových bezdrôtových slúchadiel od Huawei patriacich do kategórie true wireless s aktívnym tlmením hluku okolia. T ...

Recenzie

Lenovo ThinkBook 13s – kvalita série ThinkPad za cenu IdeaPadu

07.12.2019 00:10

Tento celokovový notebook s prémiovým dizajnom je perfektný na prácu, aj na multimediálnu zábavu. Je riešením dilemy, keď si freelanceri, alebo aj firemní používatelia v rámci BYOD (Bring Your Own Dev ...

2 Comments

 1. plávanie reakcia na: Samsung Gear Sport: Športové hodinky už aj do vody
  16.1.2018 06:01
  s tým plávaním si mohli dať viac roboty! moje rozoznajú štýl plávania, počítajú tempá presne v každom štýle! Kravl, motýlik, znak, prsia, všetko jedno, určia počet odplávaných dĺžok, vypočítajú kalórie, výkon....to všetko by mali také hodiny ovládať.
  Reagovať
  • RE: plávanie reakcia na: plávanie
   18.1.2018 12:01
   Mozes napisat, co su to za hodinky? Uz dlhsie hladam hodinky na plavanie, ale niektore maju problem s otvorenou vodou, ine nepresne meraju vzdialenost, alebo nerozpoznavaju styl. Ake mas skusenosti s tvojimi?
   Dik
   Reagovať

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá