Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Samsung Gear Fit2 Pro: Teraz už aj do bazéna

0

Nová verzia obľúbeného športového náramku Samsung Gear Fit2 Pro bola predstavená na tohoročnom veľtrhu IFA 2017 v Berlíne. Nazvať ho novinkou by bolo trochu prehnané, ide skôr o facelift minuloročnej verzie bez prídomku Pro. Zmien nie je veľa, ako používateľ pôvodnej verzie však musím uznať, že idú správnym smerom. Najväčšia z nich je vodotesnosť. Stupeň krytia IP68 síce Samsung deklaroval už pri minuloročnej verzii, ale veľmi presvedčivý v tom nebol a náramok nemal žiadnu funkciu, ktorá by ho umožnila používať  pri vodných športoch. Novinka sa k tomu stavia priamočiarejšie a v ponuke nájdete aj novú aplikáciu Speed on, určenú priamo na použitie pri plaveckom tréningu. Umožňuje nastaviť plánovaný tréning, možno si vybrať cieľovú vzdialenosť, ktorú chcete uplávať, alebo čas ­plávania. Aplikácia potom meria vaše výkony.

Funguje to dobre, výhrady mám iba k používateľskému rozhraniu aplikácie. To, že má iný dizajn, by neprekážalo, texty v menu však majú nezmyselne miniatúrne písmo, takže je problém ich vôbec prečítať, to už nehovorím o používateľoch, ktorí nosia okuliare. Zvyšok funkcií zostal v podstate rovnaký. Náramok je vybavený snímačom tepu, jednotkou prijímača GPS/Glonass a akcelerometrami. Vďaka tomu dokáže sledovať vaše športové aktivity bez pripojenia k mobilu. Samozrejmosť je sledovanie chôdze po schodoch, keď zariadenie samostatne identifikuje chôdzu po schodoch alebo turistický výstup a podľa toho upraví sledovanie aktivít. Ak idete do kopca alebo z kopca, pripočíta ďalšie poschodie po zdolaní každých troch výškových metrov. Náramok však okrem športovania zobrazuje notifikácie z mobilu, maily, SMS, správy na ­sociálnych sieťach a veľa ďalšieho.

Z hardvérovej stránky si zmenu všimnete na remienku, ktorý má elegantnú vrúbkovanú textúru a klasické zapínanie s prackou. Dotykový 1,55" displej Super AMOLED je na výšku zahnutý. O pohon sa stará dvojjadrový procesor s frekvenciou 1 GHz  a 4 GB úložiskom. Používateľsky sú dostupné asi 2 GB, ktoré môžete využiť hoci na nahratie hudby, ktorú budete počúvať pri športovaní prostredníctvom slúchadiel pripojených cez bluetooth. Vzhľad hodiniek si môžete prispôsobiť niektorou z viac ako 3000 tém dostupných na stiahnutie. Časť z nich je zadarmo. Náramok sa bežne používa s mobilom s nainštalovanou aplikáciou Samsung Gear, ktorá slúži na jeho updaty aj konfiguráciu. Na sledovanie aktivít môžete používať aplikáciu Samsung Health alebo niektorú z aplikácií tretích strán, ako je ­Endomondo a podobne. Trénovať môžete aj bez nosenia mobilu, údaje sa ukladajú do vnútornej pamäte a potom sa synchronizujú s mobilom. Náramok je za normálnych podmienok pripojený cez bluetooth. Má však vstavané aj pripojenie Wi-Fi, ktorého nastavenia sa načítavajú automaticky z mobilu a v prípade výpadku bluetooth sa pripojí k mobilu diaľkovo. Ak chcete náramok použiť s iným mobilom, z bezpečnostných dôvodov sa pamäť vymaže a vyresetuje sa do výrobných nastavení. Aplikácia Samsung Gear však umožňuje zálohovanie jeho nastavení, takže po opätovnom pripojení ho môžete jednoducho vrátiť do vašich nastavení. Pri kúpe si treba dať pozor na veľkosť ­remienka, náramok sa predáva v dvoch veľkostných variantoch. Reálna výdrž batérie je 2 až 3 dni podľa spôsobu používania.

Gear Fit2 Pro neprináša revolúciu, iba pozvoľnú evolúciu. Pre majiteľov staršej verzie nie je veľa dôvodov na nepokojný spánok, pre nových je na zváženie. Vzhľadom na mieru inovácií vyznieva trochu nelogicky uvádzacia cena vyššia takmer o 60 eur.

Parametre:

• Displej Super AMOLED 1,5" dotykový ohnutý 216 × 432 bodov, RAM 0,5 GB, úložisko 4 GB, batéria 200 mAh, komunikácia blue­tooth 4.2, Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 GHz, GPS/GLONASS, audioprehrávač MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB

• Cena: 249 EUR             

PLUSY, MÍNUSY:

+ Vodotesná konštrukcia, možnosť merania tréningu plávania, notifikácie
- Oproti predchádzajúcej generácii minimum inovácií

Celkovo: 85 %

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články
Samsung

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať