Image
21.6.2018 0 Comments

Samsung Galaxy S10 bude údajne používať displej ako reproduktor

Nedávno sa objavili správy naznačujúce, že Samsung chce do svojho vlajkového smartfónu na rok 2019 implementovať reproduktor integrovaný do displeja. Jedinečný reproduktorový systém juhokórejského gigantu bol prezentovaný na podujatí SID v máji. Takéto riešenie umožní uvoľniť viac priestoru na čelnom paneli Galaxy S10, takže nebude potrebný výrez, ktorý tento rok prevzalo od iPhonu X veľa smartfónov.

Vďaka funkcii sound-on-display (zvuk na displeji) obrazovka poslúži ako reproduktor mobilného zariadenia. Zvuk sa bude viesť cez displej smartfónu priamo do uší používateľa cez lebečné kosti.

Podľa správy BGR bol v máji predstavený prototyp s uhlopriečkou 6,22 palca a rozlíšením 2960 × 1440 px. Zariadenie, na ktorom bola technológia prezentovaná, nebolo pomenované, no pomer strán 2:1 naznačuje, že by mohla byť určená pre budúcoročné prémiové smartfóny Samsungu – a prvý z nich bude Galaxy S10.

Možno povedať, že vďaka zvukovému displeju Samsung zabije dve muchy jednou ranou. Uvoľnenie väčšieho priestoru na vlajkových modeloch mu umožní dosiahnuť výrazne tenšie rámčeky a zároveň sa úplne vyhnúť nevzhľadnému zárezu, ktorý sa stáva čoraz bežnejším na mobilných telefónoch.

Pôsobivá je skutočnosť, že v novom zvukovom systéme bude zvuk vedený cez kosti. To znamená, že ak používateľ oddiali smartfón od ucha, nebude zvuk počuť. No keďže veľký počet hovorov sa uskutočňuje cez hlasité odpočúvanie pomocou reproduktora, je pravdepodobné, že Samsung začlení fyzický reproduktor do inej oblasti zariadenia, napríklad na jeho bok.

To by spoločnosti umožnilo vybaviť svoj nadchádzajúci smartfón špičkovým systémom reproduktorov, čo by bolo ideálne na konzumáciu multimédií, čo je kľúčová funkcia smartfónu s úplne bezrámčekovým displejom. Očakáva sa, že Galaxy S10 bude uvedený hneď na začiatku roka 2019, pravdepodobne už v januári.

Zdroj: inquisitr.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Strojové učenie môže identifikovať hekerov a plagiátorských programátorov podľa ich „odtlačkov prstov“

16.08.2018 00:25

Programátori majú vlastné štýly, odlišné od ostatných, ale tie sa dajú zistiť len preštudovaním mnohých riadkov kódu a hľadaním stôp prezrádzajúcich autora. V budúcnosti to však nebude treba. Výskumní ...

Technológie

Nový telefón Oppo F9 má výrez, ktorý na rozdiel od konkurencie vyzerá naozaj dobre

16.08.2018 00:20

Spoločnosť Oppo ohlásila nový telefón F9 s výrezom, ktorý vyzerá skvelo. Je menší a menej rušivý ako na ostatných telefónoch. Nevyžaduje extra hrubú stavovú lištu na obrazovke a pôsobí ako prirodzená ...

Technológie 1

Komentár: 32-jadrový AMD Threadripper je výzva pre Intel v počte jadier aj cene

16.08.2018 00:15

AMD v týchto dňoch ohlásilo štyri nové modely z druhej generácie procesorov Ryzen Threadripper (nazývanej aj Threadripper 2) za zabijacke ceny vzhľadom na Intel. Druhá generácia Ryzen Threadripper 29 ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button