PC REVUE
Image
21.6.2018 0 Comments

Samsung Galaxy S10 bude údajne používať displej ako reproduktor

Nedávno sa objavili správy naznačujúce, že Samsung chce do svojho vlajkového smartfónu na rok 2019 implementovať reproduktor integrovaný do displeja. Jedinečný reproduktorový systém juhokórejského gigantu bol prezentovaný na podujatí SID v máji. Takéto riešenie umožní uvoľniť viac priestoru na čelnom paneli Galaxy S10, takže nebude potrebný výrez, ktorý tento rok prevzalo od iPhonu X veľa smartfónov.

Vďaka funkcii sound-on-display (zvuk na displeji) obrazovka poslúži ako reproduktor mobilného zariadenia. Zvuk sa bude viesť cez displej smartfónu priamo do uší používateľa cez lebečné kosti.

Podľa správy BGR bol v máji predstavený prototyp s uhlopriečkou 6,22 palca a rozlíšením 2960 × 1440 px. Zariadenie, na ktorom bola technológia prezentovaná, nebolo pomenované, no pomer strán 2:1 naznačuje, že by mohla byť určená pre budúcoročné prémiové smartfóny Samsungu – a prvý z nich bude Galaxy S10.

Možno povedať, že vďaka zvukovému displeju Samsung zabije dve muchy jednou ranou. Uvoľnenie väčšieho priestoru na vlajkových modeloch mu umožní dosiahnuť výrazne tenšie rámčeky a zároveň sa úplne vyhnúť nevzhľadnému zárezu, ktorý sa stáva čoraz bežnejším na mobilných telefónoch.

Pôsobivá je skutočnosť, že v novom zvukovom systéme bude zvuk vedený cez kosti. To znamená, že ak používateľ oddiali smartfón od ucha, nebude zvuk počuť. No keďže veľký počet hovorov sa uskutočňuje cez hlasité odpočúvanie pomocou reproduktora, je pravdepodobné, že Samsung začlení fyzický reproduktor do inej oblasti zariadenia, napríklad na jeho bok.

To by spoločnosti umožnilo vybaviť svoj nadchádzajúci smartfón špičkovým systémom reproduktorov, čo by bolo ideálne na konzumáciu multimédií, čo je kľúčová funkcia smartfónu s úplne bezrámčekovým displejom. Očakáva sa, že Galaxy S10 bude uvedený hneď na začiatku roka 2019, pravdepodobne už v januári.

Zdroj: inquisitr.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 6

Budúcnosť s autonómnymi autami bude bez semaforov. Autá sa budú míňať naozaj tesne

18.10.2018 00:20

Predstavte si svet, v ktorom nebudete musieť na rušných križovatkách zastaviť na červené svetlo a jediný dôvod na zastavenie vášho auta bude ten, že ste dorazili na miesto určenia. Automobilka Ford n ...

Technológie

Príbeh žiarovky: Tie prvé skôr hriali ako svietili, tie súčasné viete ovládať aj hlasom

18.10.2018 00:05

V roku 1879 oficiálne skončila nadvláda petrolejových lámp. Presne 21. októbra totiž Thomas Alva Edison rozsvietil prvú žiarovku na svete. Žiarenie, ktoré vydávalo viac svetla ako tepla, sa postupne p ...

Technológie

Smartcity: Kamery v Trenčíne pomáhajú odhaliť zlodejov aj dopravné priestupky

18.10.2018 00:10

Primárny účel monitorovania verejných priestorov v mestách je jednak zaistenie bezpečnosti obyvateľov a taktiež zhromažďovanie údajov o pohyboch ľudí a vozidiel. Tieto údaje potom slúžia na podporu ro ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_jesen2018

Najnovšie videáPC forum button