Image
21.6.2018 0 Comments

Samsung Galaxy S10 bude údajne používať displej ako reproduktor

Nedávno sa objavili správy naznačujúce, že Samsung chce do svojho vlajkového smartfónu na rok 2019 implementovať reproduktor integrovaný do displeja. Jedinečný reproduktorový systém juhokórejského gigantu bol prezentovaný na podujatí SID v máji. Takéto riešenie umožní uvoľniť viac priestoru na čelnom paneli Galaxy S10, takže nebude potrebný výrez, ktorý tento rok prevzalo od iPhonu X veľa smartfónov.

Vďaka funkcii sound-on-display (zvuk na displeji) obrazovka poslúži ako reproduktor mobilného zariadenia. Zvuk sa bude viesť cez displej smartfónu priamo do uší používateľa cez lebečné kosti.

Podľa správy BGR bol v máji predstavený prototyp s uhlopriečkou 6,22 palca a rozlíšením 2960 × 1440 px. Zariadenie, na ktorom bola technológia prezentovaná, nebolo pomenované, no pomer strán 2:1 naznačuje, že by mohla byť určená pre budúcoročné prémiové smartfóny Samsungu – a prvý z nich bude Galaxy S10.

Možno povedať, že vďaka zvukovému displeju Samsung zabije dve muchy jednou ranou. Uvoľnenie väčšieho priestoru na vlajkových modeloch mu umožní dosiahnuť výrazne tenšie rámčeky a zároveň sa úplne vyhnúť nevzhľadnému zárezu, ktorý sa stáva čoraz bežnejším na mobilných telefónoch.

Pôsobivá je skutočnosť, že v novom zvukovom systéme bude zvuk vedený cez kosti. To znamená, že ak používateľ oddiali smartfón od ucha, nebude zvuk počuť. No keďže veľký počet hovorov sa uskutočňuje cez hlasité odpočúvanie pomocou reproduktora, je pravdepodobné, že Samsung začlení fyzický reproduktor do inej oblasti zariadenia, napríklad na jeho bok.

To by spoločnosti umožnilo vybaviť svoj nadchádzajúci smartfón špičkovým systémom reproduktorov, čo by bolo ideálne na konzumáciu multimédií, čo je kľúčová funkcia smartfónu s úplne bezrámčekovým displejom. Očakáva sa, že Galaxy S10 bude uvedený hneď na začiatku roka 2019, pravdepodobne už v januári.

Zdroj: inquisitr.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Uber: Letecké taxíky sú bližšie, než si väčšina ľudí myslí

11.12.2018 00:25

Uber pred istým časom predstavil svoj projekt leteckej dopravnej služby Uber Air. Cestujúcich by prepravovali elektrické lietadlá s vertikálnym vzletom a pristátím (eVTOL), ktoré by využívali strešné ...

Technológie

Patentový úrad schválil Googlu koncept motorizovaných topánok. Umožnia nám prechádzať sa vo virtuálnej realite

11.12.2018 00:10

Vývojári virtuálnej reality stále hľadajú spôsoby, ako zlepšiť VR zážitky. Americký Úrad pre patenty a ochranné známky nedávno schválil patent na motorizovanú obuv, predložený spoločnosťou Google. Je ...

Technológie

Alza Gamebox GTX1060: Technológia Intel Optane v hernom počítači

10.12.2018 00:15

Laického záujemcu o herný počítač upúta predovšetkým dizajn zaujímavo tvarovanej prednej steny a bočná sklenená stena umožňujúca pohľad dovnútra na hardvér a hlavne systém chladenia.  Videorecenzia z ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

OKI_122018

Najnovšie videáPC forum button