Image
21.6.2018 0 Comments

Samsung Galaxy S10 bude údajne používať displej ako reproduktor

Nedávno sa objavili správy naznačujúce, že Samsung chce do svojho vlajkového smartfónu na rok 2019 implementovať reproduktor integrovaný do displeja. Jedinečný reproduktorový systém juhokórejského gigantu bol prezentovaný na podujatí SID v máji. Takéto riešenie umožní uvoľniť viac priestoru na čelnom paneli Galaxy S10, takže nebude potrebný výrez, ktorý tento rok prevzalo od iPhonu X veľa smartfónov.

Vďaka funkcii sound-on-display (zvuk na displeji) obrazovka poslúži ako reproduktor mobilného zariadenia. Zvuk sa bude viesť cez displej smartfónu priamo do uší používateľa cez lebečné kosti.

Podľa správy BGR bol v máji predstavený prototyp s uhlopriečkou 6,22 palca a rozlíšením 2960 × 1440 px. Zariadenie, na ktorom bola technológia prezentovaná, nebolo pomenované, no pomer strán 2:1 naznačuje, že by mohla byť určená pre budúcoročné prémiové smartfóny Samsungu – a prvý z nich bude Galaxy S10.

Možno povedať, že vďaka zvukovému displeju Samsung zabije dve muchy jednou ranou. Uvoľnenie väčšieho priestoru na vlajkových modeloch mu umožní dosiahnuť výrazne tenšie rámčeky a zároveň sa úplne vyhnúť nevzhľadnému zárezu, ktorý sa stáva čoraz bežnejším na mobilných telefónoch.

Pôsobivá je skutočnosť, že v novom zvukovom systéme bude zvuk vedený cez kosti. To znamená, že ak používateľ oddiali smartfón od ucha, nebude zvuk počuť. No keďže veľký počet hovorov sa uskutočňuje cez hlasité odpočúvanie pomocou reproduktora, je pravdepodobné, že Samsung začlení fyzický reproduktor do inej oblasti zariadenia, napríklad na jeho bok.

To by spoločnosti umožnilo vybaviť svoj nadchádzajúci smartfón špičkovým systémom reproduktorov, čo by bolo ideálne na konzumáciu multimédií, čo je kľúčová funkcia smartfónu s úplne bezrámčekovým displejom. Očakáva sa, že Galaxy S10 bude uvedený hneď na začiatku roka 2019, pravdepodobne už v januári.

Zdroj: inquisitr.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Obľúbené elektrické kolobežky Xiaomi sa dajú hacknúť. Na diaľku možno ovládať brzdu a akceleráciu

15.02.2019 00:05

Elektrické kolobežky Xiaomi sa tešia obľube najmä vďaka službám na zdieľanú jazdu. Bezpečnostná firma Zimperium však na svojom blogu upozornila, že pre chybu v ich bluetoothovom module ich môžu ovládn ...

Technológie 1

Dron ovládaný UI, dokázal lietať po chodbách, ktoré predtým nevidel

15.02.2019 00:20

Metóda výcviku algoritmov s názvom deep reinforcement learning, ktorá na motivovanie umelej inteligencie pre dosiahnutie cieľa používa odmeny, sa ukazuje veľmi sľubnou v oblasti navigácie založenej na ...

Technológie

Hightech textília umožní vyrábať oblečenie ktoré automaticky chladí alebo hreje podľa okolitého prostredia

14.02.2019 00:15

Napriek desaťročiam inovácií v textilných výrobkoch zatiaľ neexistuje materiál, ktorý by dokázal meniť svoje izolačné vlastnosti v reakcii na životné prostredie. Teraz však vedci z Marylandskej univer ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Apsara Yogaton

Najnovšie videá



PC forum button