Samsung Galaxy Note 10 predstavený, po prvýkrát v dvoch veľkostiach

2

Spoločnosť Samsung Electronics celosvetovo predstavila svoj nový rad prémiových smartfónov Galaxy Note10. Trochu prekvapivo novinka prichádza vôbec po prvý krát v dvoch veľkostiach Note10+ s 6,8“ displejom a Note10 s 6,3“ displejom.

Ortodoxných používateľov tejto rady menšia uhlopriečka neosloví, tí hľadajú špičkový pracovný nástroj s veľkým displejom, ale možno pritiahne novú skupinu používateľov. Novinka ale určite má čo ponúknuť. V prvom rade je to nový displej Amoled Cinematic Infinity s certifikáciou HDR10+ a dynamickým mapovaním tónov.

V duchu novej generácie smartfónov je displej bezokrajový, v hornej a dolnej časti iba s tenkým rámikom a prednou kamerou umiestnenou v malom otvore v strede hornej časti displeja. Snímač odtlačkov prstov je umiestnený priamo v displeji. Rozlíšenie displeja je v prípade Note10 2280x1080 bodov a Note10+ 3040x1440 bodov. Prístroje majú trojicu fotoaparátov, Ultraširokouhlý s rozlíšením 16 Mpx a svetelnosťou f2,2, širokouhlý s rozlíšením 12 Mpx a svetelnosťou f1,5 a f2,4 s OIS a teleobjektív s rozlíšením 10 Mpx a svetelnosťou f2,1 a OIS. Note10+ má naviac snímač hĺbky záberu s rozlíšením VGA. Predná kamera má rozlíšenie 10 Mpx a svetelnosť f2,2.

Prístroj dostal nové pero BLE S PEN ktoré teraz umožňuje rozšírené ovládanie gestami na diaľku. Môžete si tak ovládať kameru, prehrávače aj ďalšie aplikácie. Vylepšené bolo rozpoznávanie rukou písaného textu. Dokumenty je teraz naviac možné exportovať do formátov TXT, PDF aj DOC. Pre vývojárov bude naviac k dispozícii SDK SPEN Motion Control.

Pribudlo veľa nových nástrojov pre tvorcov obsahu aj užívateľov. Vďaka kombinácii pokročilých technológií spracovania obrazu posúva Galaxy Note10 mobilnú fotografiu i videá na novú úroveň. Funkcia Live focus video ponúka úpravy hĺbky ostrosti, užívateľ tak môže rozostriť pozadie a zamerať sa na požadovaný objekt záujmu. Funkcia Zoom-In Mic zosilňuje zvuk v zábere a naopak potláča hluk na pozadí. Nová a zdokonalená funkcia Super steady stabilizuje záznam a redukuje otrasy, kvôli ktorým môžu byť akčné videá rozmazané. Táto funkcia je teraz k dispozícii v režime Hyperlapse, ktorý slúži na tvorbu stabilných časozberných videí. Po nahratí videozáznamu môžete teraz svoj klip upraviť priamo vo svojom smartfóne.

Funkciu video editor, ktorá slúži na úpravu videozáznamov je možné ovládať pomocou pera S Pen, takže môžete perom označiť presné miesto strihu. Náročnejší tvorcovia môžu využiť balík nástrojov aplikácie Adobe Rush , s ktorou je možné teraz vďaka peru S Pen pracovať ešte presnejšie. Pre hráčov alebo pre vloggerov ponúka Galaxy Note10 novú funkciu Screen recorder pre záznam obrazovky. Funkcia umožňuje jednoducho zachytiť, čo sa deje na obrazovke, využiť funkciu obraz v obraze pre pridanie reakcie a pero S Pen pre anotáciu.

Prístroj ponúka v rámci fotoaparátu integrované špičkové funkcie rozšírenej reality a 3D. Spolu s ultraširokouhlým fotoaparátom tieto funkcie tvorcom otvárajú úplne nové možnosti. S AR Doodle a pomocou pera S Pen môžete svoje fotografie upravovať a pridávať k nim dynamické kresby, efekty a animácie, ktoré sledujú zachytený objekt. A vďaka 3D skeneru , ktorý je prelomovou novinkou v rade Note, dokáže fotoaparát DepthVision prístroja Galaxy Note10+ naskenovať objekt  a okamžite ho previesť do pohyblivej 3D podoby.

Nočný režim je teraz k dispozícii aj pri prednom fotoaparáte. Novinka je vybavená najtenším chladiacim systémom s výparníkovou komorou na svete, ktorá pri hraní hier ponúka optimálny výkon a zároveň umožňuje, aby si prístroj zachoval tenké a elegantné prevedenie. Funkcia Game Booster s podporou umelej inteligencie optimalizuje výkon a spotrebu energie Galaxy Note10 v závislosti od konkrétnej hry. A vďaka P2P.

Nové technológie ponúka Note10 aj v oblasti nabíjania. Prístroj možno nabíjať pomocou super rýchlej nabíjačky s výkonom až 45W a na celý deň ho nabijete za 30 minút. Naopak z mobili možno bezdrôtovo nabíjať ďalšie zariadenia ako Galaxy Watch, Galaxy Buds alebo iné s podporou štandardu Qi. Nepríjemnou správou je že prístroj nemá 3,5mm jacka na slúchadlá.

Produkt

Farby

Odporúčaná maloobchodná cena

Dostupnosť

Galaxy Note10 256GB

Aura Black, Aura Glow

949 EUR

23. augusta

Galaxy Note10+ 256GB

Aura Black, Aura Glow

1 099 EUR

23. augusta

Galaxy Note10+ 512GB

Aura Glow

1 199 EUR

23. augusta

 

 

Aplikačný procesor

– 7nm 64bitový osemjadrový procesor (max. 2,7 GHz + 2,4 GHz + 1,9 GHz)

– 7nm 64bitový osemjadrový procesor (max. 2,8 GHz + 2,4 GHz + 1,7 GHz)

* Môže sa líšiť podľa trhu a mobilného operátora.

 

Pamäť

– 8 GB RAM + 256 GB interná pamäť

(len model LTE)

– 12 GB RAM + 256 GB interná pamäť

– 12 GB RAM + 512 GB interná pamäť

* Môže sa líšiť podľa modelu, farby, trhu a mobilného operátora.

* Veľkosť užívateľskej pamäti je menšia než celková kapacita pamäti, pretože časť úložiska využíva operačný systém a softvér vykonávajúci rôzne funkcie zariadenia. Skutočná veľkosť užívateľskej pamäti sa bude líšiť podľa operátora a po aktualizácii softvéru sa môže zmeniť.

SIM karta

LTE

Duálny: jeden slot pre Nano SIM a jeden slot pre Nano SIM

Duálny (hybridný): jeden slot pre Nano SIM a jeden slot pre Nano SIM alebo MicroSD (až 1 TB)

* Môže sa líšiť podľa trhu a mobilného operátora.

* SIM karta a MicroSD sa predávajú zvlášť.

* Pre model Galaxy Note10+ LTE je k dispozícii hybridný rámik pre SIM karty.

Batéria[1]

3 500 mAh (typická)

4 300 mAh (typická)

* Typická hodnota potvrdená testami v nezávislého laboratória. Typická hodnota je odhadovaná priemerná hodnota s ohľadom na odchýlku v kapacite batérie pri vzorkách batérií testovaných podľa normy IEC 61960. Menovitá (minimálna) kapacita je 3 400 mAh pre Galaxy Note10 a 4 170 mAh pre Galaxy Note10+. Skutočná výdrž batérie sa môže líšiť v závislosti od parametrov používaných sietí, spôsobu používania a ďalších faktoroch.

Superrýchle káblové nabíjanie kompatibilné so štandardmi QC2.0, AFC a PD3.0.

Nabíjanie pomocou bezdrôtového nabíjania Fast Wireless Charging 2.0.

kompatibilné s WPC a PMA

Bezdrôtové zdieľanie nabíjania: Bezdrôtové zdieľanie PowerShare je obmedzené na Samsung alebo iné smartfóny značky s bezdrôtovým nabíjaním WPC Qi

Operačný systém

Android 9.0 (Pie)

 

Siete

LTE

Vylepšená 4×4 MIMO, až 7CA, LAA, LTE kat. 20

 – sťahovanie až 2,0 Gb/s, odosielanie až 150 Mb/s

* Skutočná rýchlosť sa môže líšiť v závislosti na trhu, operátorovi a užívateľskom prostredí.

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax (2,4/5 GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024 QAM

- sťahovanie až 1,2 Gb/s, odosielanie až 1,2 Gb/s

* Môže sa líšiť podľa trhu a mobilného operátora.

Bluetooth® v 5.0, ANT+, USB typ C, NFC, navigácia (GPS, Galileo*, Glonass, BeiDou*)

* Pokrytie systémov Galileo a BeiDou môže byť obmedzené. Na určitých trhoch nemusí byť k dispozícii BeiDou.

 

 

 

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

2 komentáre

Iphone reakcia na: Samsung Galaxy Note 10 predstavený, po prvý krát v dvoch veľkostiach.

9.8.2019 21:08
Ešte tak 4-5 rokov a možno dobehnú iphone so spoľahlivosťou, stabilitou, upadtmi, podporou a kompatibilitou s ostatnými zariadeniami. To je to čo ozajstný užívateľ potrebuje a nie tie somariny čo stále pridávajú :-)

5G reakcia na: Samsung Galaxy Note 10 predstavený, po prvý krát v dvoch veľkostiach.

8.8.2019 12:08
A podporuje aj 5 G ?

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať