Samsung Galaxy Note 10.1 oficiálne predstavený

0

Samsung oficiálne predstavil nový tablet Galaxy Note 10.1. Stalo sa tak aj napriek predchádzajúcim informáciám o tom, že spoločnosť tento model predstaví až 15. augusta.

Samsung Galaxy Note 10.1 bol po prvýkrát predstavený ešte začiatkom roka na Mobile World Congress 2012 v španielskej Barcelone. Po úvodnom sklamaní z ponúknutých parametrov, ktoré boli takmer totožné s predchádzajúcim modelom tabletu Galaxy, sa po niekoľkých mesiacoch objavili prvé správy o zlepšenom Galaxy Note 10.1. Až dnes sa však ukázalo, že informácie, ktoré kolovali po internete, boli pravdivé a Samsung skutočne predstavil inovovaný model so štvorjadrovým procesorom Exynos 4412 s taktom 1,4 GHz, grafickým čipom Mali 400MP a s 2 GB operačnou pamäťou RAM.

samsung_galaxy_note2.jpeg

Už ako z názvu vyplýva, tablet je vybavený 10,1-palcovým displejom PLS s rozlíšením 1280 × 800 bodov a hustotou 149 ppi (pixel per inch). Prekvapenie v podobe full HD displeja sa tak nekoná. Z ďalších parametrov môžeme spomenúť prítomnosť 5 Mpix fotoaparátu s LED bleskom, prednej 1,9 Mpix kamery a vnútornej pamäte s kapacitou 16, 32 GB alebo 64 GB, rozšíriteľnej pomocou pamäťových kariet micro SD. Keďže ide o zariadenie zo série produktov Note, nechýba tu ani špeciálny stylus S Pen, ktorý môžete podobne ako pri smartfóne Samsung Galaxy Note umiestniť aj priamo do tela tabletu.

samsung_galaxy_note.jpeg

Zo softvérovej stránky vybavil Samsung tablet operačným systémom Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich s najnovšou používateľskou nadstavbou TouchWiz. Pridané boli aj prémiové aplikácie S Note, S Planner, Crayon physics, Adobe Photoshop Touch alebo Polaris Office. Určite potešia aj ďalšie novinky, ktoré majú veľa spoločného s vlajkovou loďou spoločnosti, smartfónom Galaxy SIII:

• Buddy Photo Share - umožňuje jednoducho a priamo z fotogalérie zdieľať fotografiu súčasne so všetkými priateľmi, ktorí sú na nej zachytení
• Live Video List – živý náhľad videí uložených v tablete
• AllShare Play GroupCast - umožňuje zdieľať bezdrôtovo obsah na obrazovke s niekoľkými priateľmi na rovnakej sieti Wi-Fi – môžete vkladať komentáre a zakresľovať zmeny, čím na svojom prístroji dosiahnete zdieľanie v reálnom čase
• Pop up play - umožní vám kdekoľvek na obrazovke prehrávať video a zároveň spúšťať iné úlohy, čím pri kontrole nových e-mailov alebo pri surfovaní po internete odstraňuje nevyhnutnosť zatvárať a opäť spúšťať video
• Smart Remote – ovládanie Smart TV od Samsungu
• Multitasking – možnosť súčasne pracovať s dvoma aplikáciami – displej sa rozdelí na dve polovice
• Nová klávesnica – ponúka až tri rôzne rozloženia na ešte pohodlnejšie písanie na tablete

Všetky nové funkcie a aplikácie predstavuje Samsung aj na videu.


Samsung Galaxy Note 10.1 bude na európskom trhu dostupný už tento mesiac. Cena za Wi-Fi verziu tabletu je 499 €. Za model s 3G modulom si priplatíte, ten stojí 579 €.

Zdroj: MojAndroid.sk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať