Samsung Galaxy CoverX Pro / Odolnosť spojená s eleganciou

0

V porovnaní s väčšinou odolných telefónov je nový model smartfónu Samsung Galaxy CoverX Pro skutočne elegantný, ktorý nemáte problém položiť na stôl pri pracovnom stretnutí.

Obrovská výhoda tohto modelu je odolná konštrukcia. Odnímateľný zadný kryt je celý pogumovaný, takže sa nemôže stať, že by vám mobil vykĺzol z ruky. No keby vám aj niekedy spadol na zem, displej je chránený vyvýšeným krytom, takže pád by nemal poškodiť priamo displej. Väčšinou tento efekt vieme pri mobiloch dosiahnuť rôznymi odolnými krytmi, ale tento model skutočne žiadne ďalšie kryty nepotrebuje. O tom svedčí aj vojenský štandard MIL-STD-810G, ktorý sa týka zvýšenej odolnosti proti pádu. Aj napriek pridanej odolnosti si telefón zachoval eleganciu a reprezentatívnosť. 

Veľa ľudí potešia tzv. retro funkcionality, ako napríklad vymeniteľná batéria. Čiže ak po nejakom čase potrebujete vymeniť batériu, netreba chodiť do servisu, stačí otvoriť zadný kryt a vymeniť si ju. Takisto ak sa chystáte na dlhšie cesty, môžete si do batoha pribaliť ďalšiu batériu a v prípade potreby máte poruke záložný zdroj energie. Ďalšia retro funkcionalita je návrat k 3,5 mm konektoru audio jack. Odobratie tohto konektora zo štandardu mobilných telefónov považuje veľa ľudí za smutný moment v ich histórii. Pri používaní tohto modelu môžete znovu zo zásuvky vytiahnuť staré slúchadlá. 

Prekvapivý je fakt, že aj napriek otvárateľnému zadnému krytu má mobil certifikáciu IP68, ktorá umožňuje ponoriť ho do hĺbky 1,5 m po dobu 30 minút bez poškodenia. Ďalšia zaujímavá funkcia sú módy Wet touch a Glove, ktoré sú ako stvorené do zimného alebo daždivého počasia, čo znamená, že dotyk na mobile funguje korektne aj v rukaviciach alebo pri vlhkých rukách.

Veľký 6,3" displej s tenkým rámom ponúka skutočne veľkú plochu, je pripravený na prezeranie fotografií, prehrávanie videí či hranie hier. Dôležitá súčasť displeja je ochranná vrstva Gorilla Glass 5, ktorá zvyšuje odolnosť tohto mobilného zariadenia. Jediný zásah do displeja je kruhový výrez na prednú kameru.

Fotoaparát s dvoma snímačmi sa nachádza na zadnej strane zariadenia. Hlavný snímač má rozlíšenie 25 Mpx a rozlíšenie pomocného je 8 Mpx. Fotoaparát obsahuje aj teleobjektív, ktorý môže slúžiť ako pomocník pri fotografovaní prírody. Tento model nie je zameraný na fotografovanie, no aj napriek tomu si myslím, že ním zhotovené fotky určite nikoho neurazia. Dokonca predný 13 Mpx fotoaparát zabezpečí vcelku kvalitné selfie fotky.

Pri testovaní telefónu som skúšala aj jeho výkonnosť, prekvapivo aj napriek plastovému telu sa ani pri AR hrách neprehrieval. Medzi ďalšie zaujímavé možnosti patria určite programovateľné tlačidlá, umiestnené na boku mobilu. Od výroby mali nastavenú funkcionalitu na zapnutie svetla a diktovanie správ, no dá sa s tým pohrať a nastaviť si ich podľa vlastnej potreby. 

Aby toho nebolo málo, mobil ponúka aj možnosť dual SIM a pamäť sa dá rozšíriť vďaka slotu microSD, čo ho robí skutočne zaujímavým aj pre svet biznisu. Nemusíte tak nosiť pri sebe dve mobilné zariadenia.

Tento model síce nie je vlajková loď spoločnosti Samsung, no aj napriek tomu ponúka všetko, čo môže bežný človek od mobilu očakávať. Spojenie odolnosti, elegantného výzoru a nadštandardnej funkcionality ho určite odlišuje od množstva ďalších mobilov na trhu.

„Odolný a elegantý smartfón pripravený na všetky situácie.  

Parametre:

• Procesor: osemjadrový Qualcomm Snapdragon 675 (2 × 2 GHz Kryo 460 Gold + 6 × 1,7 GHz Kryo 460 Silver); grafika: Adreno 612; pamäť: 6 GB RAM, úložný priestor 128 GB, podpora karty microSD; displej IPS, 6,53" HD (1080 × 2340), 19,5:9, 395 ppi; fotoaparát: zadný širokouhlý 26 mm (po prepočítaní), 48 Mpx, f/1,8, snímač 1/2,0", pixely 0,8 µm, PDAF, ultraširokouhlý 13 mm, 16 Mpx, f/2,4, snímač 1/3,1", 1 µm a 2 Mpx, f/1,8; predný: 24 Mpx f/2.0; sieť: LTE; konektivita: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4/5 GHz), bluetooth v 5.0 LE, USB Type-C, NFC, batéria: 3820 mAh; operačný systém: Android 9.0 (Pie); rozmery: 162,2 × 76,6 × 8 mm; hmotnosť: 192 g; benchmark AnTuTu: 175 670

• Cena: 492 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Odolnosť, odnímateľná batéria, 3,5 mm audio jack
- Plastový vzhľad, absencia bezdrôtového napájania

HODNOTENIE:

Dizajn: 90 %
Výkon: 91 %
Funkcionalita: 95 %
Fotoaparát: 87 %
Celkovo: 92 %

 

 

Romana Jamrichová

Všetky autorove články
Samsung Galaxy CoverX

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať