Image
8.12.2018 0 Comments

Samsung Galaxy A6+: Veľký výkon, ešte väčšie telo

Na prvý dojem zaujme tento smartfón kvalitným 6-palcovým displejom Super AMOLED s rozlíšením full HD+ a plnými farbami. Ďalej sa pýši celokovovým telom, čo vo výsledku znamená, že na dotyk pôsobí draho. Jeho vyššia hmotnosť v kombinácii so šírkou presahujúcou 7,5 cm znamená, že sa ťažšie obsluhuje jednou rukou. Poloha snímača odtlačkov je mierne nepohodlná, pretože s úmyslom odomknúť zariadenie sa mi často stávalo, že som prstami zamastil fotoaparát. Funguje však o to spoľahlivejšie.

Diskutabilná je takisto poloha reproduktora na pravom boku nad tlačidlom zamknutia. Bežne som pri sledovaní filmov či videí nevedomky prekryl reproduktor dlaňou. Súčasťou balenia sú okrem iného aj slúchadlá, ktoré vysoko prekonali moje očakávania. Dokonca ma mrzí, že nie sú v predaji aj samostatne.  

Pohľad dovnútra
Osemjadrový Snapdragon 450 je podľa slov výrobcu navrhnutý tak, aby pri maximálnej záťaži míňal čo najmenej energie z batérie. Treba povedať, že sa mu to celkom pekne darí, batéria s kapacitou 3500 mAh vydrží pri rozumnej záťaži bez väčších problémov aj napriek obrovskému displeju hoci celý deň. Túto energetickú efektivitu si však odniesol výkon, A6+ v benchmarkoch v porovnaní s inými telefónmi príliš neohúri.  

Prítomná UI
Spokojnosť so softvérom, ktorý Samsung ponúka, najmä vďaka rozhraniu Samsung Experience je vysoko individuálna. Nepociťoval som síce žiadne lagy, no na UI som si musel zvyknúť. Takisto odporúčam stiahnutie alternatívnej klávesnice, pretože tá od Samsungu je jednoducho nešikovná. Stiahnuť si budete musieť napríklad aj kalkulačku, v predinštalovaných aplikáciách by ste ju hľadali márne. Zato však zaujme funkcia App Pair, ktorá slúži na súčasné spustenie dvoch aplikácií – môžete sledovať film a súčasne odpovedať na správy. Funkcia Always On Display zasa zabezpečuje, že mobil poskytuje základné údaje aj v neaktívnom stave.

K fotoaparátom
A6+ ponúka duálny zadný fotoaparát, zostavený zo 16-megapixelovej primárnej šošovky s optikou f/1,7 a sekundárnej 5-megapixelovej s optikou f/1,9. Prostredníctvom funkcie živého zaostrenia sa dá jednoducho upraviť hĺbka ostrosti akejkoľvek fotografie. O kvalitu selfies sa stará predná šošovka s rozlíšením 24 megapixelov. Podobne ako dve zadné disponuje LED bleskom, ale vpredu až s tromi úrovňami svietivosti. S fotoaparátom sa narába pohodlne, prepínanie medzi jednotlivými módmi fotky je intuitívne.

V režime Pro možno opraviť ISO, expozíciu či vyvážanie bielej farby. Fotenie chce výrobca zatraktívniť aj pre nižšie vekové kategórie zaradením rôznych režimov fotenia, štýlových filtrov alebo veselých nálepiek. Fotenie za denného svetla je fajn, fotky sú pekné, jasné, ostré. Horšie sú na tom tmavé a zrnité fotky z nočného fotenia, pričom situáciu nezlepšuje ani LED dióda. 

Verdikt
Galaxy A6+ je spoľahlivý smartfón na bežné osobné či firemné účely (podporuje dual SIM). Má skvelý displej a batériu, ktorá môže pri rozumnej záťaži vydržať celý deň.  

+ Kvalitný displej, výkon
- Absencia USB-C a rýchleho nabíjania, nie je odolný proti vode a prachu

Hodnotenie: 

Displej: 95 %
Hardvér: 80 %
Softvér: 90 %
Fotoaparát: 80 % 
Celkovo:  86 %

Parametre
Rozmery: 160 × 76 × 8,0 (8,2) mm; hmotnosť:186 gramov (overené); 
displej: 6'' (152 mm), Super AMOLED, 1080 × 2220 px, pomer strán 18,5:9, 67 × 138 mm; 
hlavný zadný fotoaparát: 16 Mpx (4:3), clona f/1,7, AF, video full HD; 
sekundárny zadný fotoaparát: 5 Mpx, clona f/1,9, FF, určený na dynamické zaostrovanie; 
predný fotoaparát: 24 Mpx, FF, LED blesk, clona f/1,9, video full HD;
OS: Android 8.0 Oreo; 
čipová súprava: Qualcomm Snapdragon 450; 
procesor: osemjadrový 1,8 GHz; 
pamäť: 32 (23) GB/3 GB RAM alebo 64 GB/4 GB RAM + microSD do 256 GB; 
globálny prenos dát: 2G, 3G, 4G/LTE; 
lokálny prenos dát: bluetooth, Wi-Fi, NFC, micro USB,
AnTuTu benchmark: 57 000

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Panasonic Lumix S1R / Profesionál bez kompromisov

14.05.2019 12:35

Panasonic so svojimi modelmi Lumix S1 a S1R spôsobil medzi fotografmi veľký rozruch. My sme sa obom modelom venovali už v marcovom čísle PC REVUE, kde som vám prístroje podrobne opísal a priniesol prv ...

Recenzie

Univerzálne USB nabíjačky s rýchlym nabíjaním

14.05.2019 11:10

Nové modely rýchlych nabíjačiek Hama s výstupom USB-C sú naozaj univerzálne, podporujú obe používané technológie – Qualcomm Quick Charge 3.0 aj USB Power Delivery. To ich predurčuje na to, aby boli vh ...

Recenzie

Samsung 860 QVO (1 TB) / Prvé SSD s QLC NAND Začiatok konca HDD?

15.05.2019 10:55

Magnetické disky drží pri živote najmä nízka cena za gigabajt vyšších kapacitných variantov. Tá je stále podstatne výhodnejšia než pri vysokokapacitných SSD. Ukazuje sa však spôsob, ako už aj tak výra ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2019

Najnovšie videá

Cyber Central Malware Analysis Training


PC forum button