Samoučiaci sa distribuovaný systém Plume vyrieši vaše problémy so slabým signálom Wi-Fi v byte

0

Spomínate si na zariadenie Eero, ktoré vás v dome môže zbaviť problémov s mŕtvymi zónami, kam sa signál Wi-Fi nedostane? Teraz je tu veľmi podobný systém od spoločnosti Plume. Pozostáva zo zariadení nazývaných Pods, ktoré zasuniete do elektrickej zásuvky v každej miestnosti, kde budete potrebovať pripojenie Wi-Fi. Po tom, čo ich prepojíte s modemom od svojho ISP, postarajú sa o rozšírenie pokrytia systémom podobným mesh sieti, ktorý spoločnosť nazýva Adaptive WiFi.

Nastavenie pomocou smartfónovej aplikácie vraj trvá iba dve minúty. Hoci každý Pod obsahuje eternetový port, primárne je určený na bezdrôtové použitie. Systém mesh stále zisťuje, kde sa nachádzate, a upravuje signál na maximálnu rýchlosť pripojenia. Na zlepšenie výkonu sa využíva aj cloud computing. „Plume je samoučiaci systém, ktorý sa v priebehu času stáva stále lepším,“ píše na blogu spoločnosti jej generálny riaditeľ Fahri Diner.

V súčasnosti Plume prijíma predobjednávky za 39 dolárov, dodávky by sa mali začať na jeseň, potom sa cena zvýši na 49 dolárov. Objednať si však treba najmenej 6 zariadení Pod. Každopádne je cena nižšia ako v prípade Eero, ktoré stojí 200 dolárov (alebo 167 dolárov kus v prípade, že si kúpite tri zariadenia naraz).

Zdroj: engadget.com

Redakcia

Všetky autorove články
Eero Plume Wi-Fi

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať