SWAN má viac ako 20-percentné pokrytie, potvrdil RÚ

Telekomunikácie
0

swan_logo.jpg Spoločnosť SWAN pokryla viac ako 20 % obyvateľstva Slovenskej republiky prostredníctvom pridelených frekvencií a stala sa oprávneným žiadateľom o poskytnutie národného roamingu. Informoval o tom hovorca Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) Roman Vavro.

Ako uviedol, potvrdili to výpočty, ktoré vychádzajú zo zoznamu staníc SWAN k 15. decembru minulého roka a fyzické kontroly základňových staníc, ktoré vykonal úrad. "Toto zistenie je od 11. 3. 2015 súčasťou spisov vedených v konaniach o spore týkajúcom sa národného roamingu medzi spoločnosťou SWAN, a.s. a spoločnosťami O2 Slovakia, s.r.o., Orange Slovensko, a.s. a Slovak Telekom, a.s," konštatoval Vavro.

SWAN získal v tendri licenciu na 2 x 15 MHz v pásme 1 800 MHz a v stanovených termínoch začal používať pridelené frekvencie vo viacerých mestách na Slovensku. Do konca tohto roka operátor plánuje vybudovať na Slovensku 300 základňových staníc, do troch rokov plnohodnotnú mobilnú 4G sieť s viac ako 1 100 základňovými stanicami. Celkovo plánuje SWAN do projektu mobilného operátora investovať 100 mil. eur.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať