Image
29.11.2017 0 Comments

STARTUP AWARDS: Už v piatok zistíme meno najlepšieho slovenského startupu za rok 2017

Najväčšie startupové podujatie na Slovensku opäť privíta približne tisícku inovátorov, investorov, osobností zo sveta biznisu a technologických nadšencov. O zásadných technologických zmenách v spoločnosti a víťazovi tohtoročných Startup Awards sa dozvieme už tento piatok 1. decembra.

Už siedmy rok v poradí sa budú odovzdávať „oskary“ pre najinovatívnejšie slovenské startupy. V tomto ročníku sa budú mať nadšenci inovácií naozaj na čo tešiť. Podujatie Startup Awards sa rozširuje a jeho súčasťou bude aj nová konferencia o technológiách budúcnosti FutureNow. Víťaz súťaže získa až 50 000 eur na podporu svojho startupu. Deň nabitý skvelým obsahom, hosťami a návštevníkmi sa bude tento rok konať v novej budove Slovenského národného divadla.

Tohtoročný víťaz sa pridá medzi firmy, ako je MultiplexDX, minuloročný víťaz súťaže, ktorý ponúka revolučné možnosti diagnostiky rakoviny. Osem startupov, ktoré budú súťažiť o hlavnú cenu tento rok, bolo vybraných počas intenzívneho celovíkendového „bootcampu“. Tu mali startupy možnosť pracovať na krátkej prezentácii svojho biznisu. Práve tento krátky „pitch“ bude kľúčový v rozhodovaní odbornej poroty. 

Finalisti siedmeho ročníka Startup Awards:

 • Kontentino – intuitívny nástroj na správu sociálnych médií pre agentúry a ich klientov
 • Matsuko – umožnenie virtuálnej teleportácie
 • Minty – nástroj pre vydavateľov, ktorí hľadajú profesionálnych ilustrátorov
 • Neseda – prvá stolička, ktorá umožňuje zmenu polôh počas sedenia
 • Netcore (Unimus) – softvér na správu a obnovu IT sietí
 • Poetic Studio  - videohra s výnimočným interaktívnym formátom
 • SaftraPhotonics – efektívne testovanie kvality a bezpečnosti vôd pomocou fotónov
 • Virtual Medicine – aplikácia na výučbu medicíny pomocou virtuálnej reality

Tento rok bude udelené aj ocenenie pre technologickú firmu, ktorá v uplynulom roku zaznamenala najvýraznejší rast. Cenu získa aj startup s výnimočným riešením spoločenského problému.

Zaujímavé doplnenie podujatia bude aj vystavený model celosvetovo známeho lietajúceho auta Aeromobil. Model tohto slovenského vynálezu bude na Slovensku vystavený úplne prvýkrát. Téme revolúcie v automobilovom priemysle sa bude venovať aj konferencia FutureNow. Vitaly Golomb, investor s rizikovým kapitálom, úspešný podnikateľ a autor knihy Accelerated Startup, prednesie hlavný príhovor celého podujatia.

Úspechy podujatia za posledných sedem rokov

 • Viac ako 500 prihlášok od slovenských startupov
 • Viac ako 100 startupov získalo mentoring počas víkendových bootcampov
 • 69 finalistov získalo viac ako 20 miliónov eur v investíciách
 • Viac ako 4000 účastníkov
 • Viac ako 250 000 divákov v RTVS

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Slováci sa dostali na mapu TOP európskych startupov

30.09.2019 00:00

Hlavným faktorom ovplyvňujúcim úmrtnosť v prípade infarktu, zástavy srdca a mozgovej príhody je doba medzi nástupom príznakov a liečbou. Cieľom slovenského tímu zo startupu STEMI Global je urýchlenie ...

Startupy

Startup chce 3D tlačou vyrábať pilulky „na mieru“. Pacient by užil len jednu denne

29.07.2019 00:15

Plastové organizéry na lieky sa môžu stať čoskoro minulosťou. Farmaceutický startup Multiply Labs, ktorý založil Fred Parietti, totiž pracuje na technológii umožňujúcej 3D tlač jedinej tabletky denne ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019