Image
20.11.2018 0 Comments

SLOVLOG ukáže, ako na zmeny

Kongres SLOVLOG bude už tradične vyvrcholením logistickej jesene na Slovensku. Dvanásty ročník tejto významnej udalosti sa bude venovať najnovším trendom v logistickej praxi pod heslom: „Čas na zmenu: Progresívne riadenie v supply chain managemente.“, ale i aktuálnym problémom slovenskej logistiky.

Hodvábna cesta a jej prínos pre Slovensko – to bude hlavná téma úvodnej prednášky Dany Meager, štátnej tajomníčky Ministerstva financií SR. Slovensko je automobilovou veľmocou, ale tento významný segment priemyslu sa stretáva aj s množstvom problémov. Prednáška priblíži, aký je súčasný stav automotive priemyslu u nás. Viac povie Alexander Matušek, prezident Zväzu automobilového priemyslu SR.

Marián Pozor, viceprezident Metsä Tissue pre supply chain pre región CEE, priblíži fungovanie logistiky produktov papierovej hygieny. Predstaví, ako prebieha zásobovanie na základe objednávok zákazníkov, ale i ťažkosti, ktoré pri preprave a skladovaní tohto (relatívne) ľahkého tovaru vznikajú. Samozrejme, týmto sa bohatá ponuka programu zďaleka nekončí. O to, ako na to Slovensko ekonomicky je a kam smeruje, prezradí analytička Slovenskej sporiteľne Katarína Muchová.

Zavádzanie nových výrobkov vždy zmení aj logistické toky. Svoje o tom vie a rád sa podelí o svoje skúsenosti Ján Franek, Logistics Director spoločnosti Heineken Slovensko.

Logistika 4.0 – automatizácia v internej logistike, bude témou prednášky Mariána Jančíka, Logistic Systems Managera spoločnosti Jungheinrich. Nico Schütz, Managing Director firmy DHL Supply Chain Slovakia sa zase zameria na transformáciu dodávateľského reťazca budúcnosti. Prezentácia Mariána Osúcha z firmy MARPEX predstaví využitie automatizácie v praxi. Neobíde nasadenie technológií Pick To Light, RFID, priblíži regál s automatickým objednávaním či FIFO regál, taktiež bezdrôtové privolávanie obsluhy. Milan Kovařík, výkonný riaditeľ spoločnosti EPAL, priblíži aktuálnu situáciu v paletovom biznise a jeho najväčšie problémy. Zlepšiť tovarové toky v skladoch pomocou spádových regálov pomôže prezentácia Pavla Mikušku, konateľa firmy BITO-Skladovacia technika.

Program bude obohatený aj o dve panelové diskusie. Jedna sa bude venovať Skladom budúcnosti. Stále totiž rastie dopyt po nových logistických priestoroch, ale zákazníci sú stále náročnejší a pozemkov je stále menej. Ako teda vidia budúcnosť skladov developeri a nájomcovia? Druhá panelová diskusia sa zameria na problematiku WMS a najnovšie trendy v evidencii tovaru. Už tradične je zaradený aj obľúbený speed-datingový program BizLOG. Ide o jedinečnú šancu pre partnerov konferencie stretnúť v rámci vopred zorganizovaných meetingov potenciálnych užívateľov ich produktov a služieb. Súčasťou kongresu SLOVLOG budú aj návštevy exkluzívnych logistických lokalít, reverzného logistického centra Amazon a co-manufacturingového centra FM Logistic v Seredi.

Príďte sa pozrieť 22. a 23. novembra 2018 do bratislavského Radisson Blu Carlton Hotelu, čo je nové v logistickej brandži, aké trendy sa dajú v najbližšej budúcnosti očakávať a poďte sa inšpirovať skúsenosťami vašich kolegov. Na odborný program plynulo nadviaže XXIV. Logistický Business Mixer, ktorý v príjemne neformálnej atmosfére so špeciálnym programom hier, súťaží a zábavy spĺňa ideálne podmienky pre nadväzovanie nových kontaktov.

Autor: SLOVLOG

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Úspech Slovákov v multimiliónovej súťaži pre NATO

10.12.2018 10:08

Aliter Technologies sa bude podieľať na odstraňovaní nedostatkov v systéme NATO. Popredná slovensko-kanadská technologická spoločnosť Aliter Technologies sa už po 25-krát stala dodávateľom pre NATO. S ...

Tlačové správy

CZ: Prieskum spoločnosti IBM: Obyvatelia strednej Európy dôverujú umelej inteligencii

07.12.2018 13:18

Společnost IBM nechala vypracovat první studii na téma umělé inteligence v oblasti střední Evropy - 90% obyvatel má obecné povědomí o umělé inteligenci a 80 % očekává v budoucnu její širší využití . ...

Tlačové správy

CZ: Víťaz IT SPY predstavil technológiu, ktorá dokáže lepšie, lacnejšie a ohľaduplnejšie vyšetriť onkologicky chorých pacientov

07.12.2018 11:33

Elitní akademická soutěž IT SPY, která každoročně vybírá nejlepší diplomovou práci ze všech, které vznikly v daném roce na českých a slovenských univerzitách, zná své vítěze. Porotu zcela ohromilo řeš ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

OKI_122018

Najnovšie videáPC forum button