Image
20.11.2018 0 Comments

SLOVLOG ukáže, ako na zmeny

Kongres SLOVLOG bude už tradične vyvrcholením logistickej jesene na Slovensku. Dvanásty ročník tejto významnej udalosti sa bude venovať najnovším trendom v logistickej praxi pod heslom: „Čas na zmenu: Progresívne riadenie v supply chain managemente.“, ale i aktuálnym problémom slovenskej logistiky.

Hodvábna cesta a jej prínos pre Slovensko – to bude hlavná téma úvodnej prednášky Dany Meager, štátnej tajomníčky Ministerstva financií SR. Slovensko je automobilovou veľmocou, ale tento významný segment priemyslu sa stretáva aj s množstvom problémov. Prednáška priblíži, aký je súčasný stav automotive priemyslu u nás. Viac povie Alexander Matušek, prezident Zväzu automobilového priemyslu SR.

Marián Pozor, viceprezident Metsä Tissue pre supply chain pre región CEE, priblíži fungovanie logistiky produktov papierovej hygieny. Predstaví, ako prebieha zásobovanie na základe objednávok zákazníkov, ale i ťažkosti, ktoré pri preprave a skladovaní tohto (relatívne) ľahkého tovaru vznikajú. Samozrejme, týmto sa bohatá ponuka programu zďaleka nekončí. O to, ako na to Slovensko ekonomicky je a kam smeruje, prezradí analytička Slovenskej sporiteľne Katarína Muchová.

Zavádzanie nových výrobkov vždy zmení aj logistické toky. Svoje o tom vie a rád sa podelí o svoje skúsenosti Ján Franek, Logistics Director spoločnosti Heineken Slovensko.

Logistika 4.0 – automatizácia v internej logistike, bude témou prednášky Mariána Jančíka, Logistic Systems Managera spoločnosti Jungheinrich. Nico Schütz, Managing Director firmy DHL Supply Chain Slovakia sa zase zameria na transformáciu dodávateľského reťazca budúcnosti. Prezentácia Mariána Osúcha z firmy MARPEX predstaví využitie automatizácie v praxi. Neobíde nasadenie technológií Pick To Light, RFID, priblíži regál s automatickým objednávaním či FIFO regál, taktiež bezdrôtové privolávanie obsluhy. Milan Kovařík, výkonný riaditeľ spoločnosti EPAL, priblíži aktuálnu situáciu v paletovom biznise a jeho najväčšie problémy. Zlepšiť tovarové toky v skladoch pomocou spádových regálov pomôže prezentácia Pavla Mikušku, konateľa firmy BITO-Skladovacia technika.

Program bude obohatený aj o dve panelové diskusie. Jedna sa bude venovať Skladom budúcnosti. Stále totiž rastie dopyt po nových logistických priestoroch, ale zákazníci sú stále náročnejší a pozemkov je stále menej. Ako teda vidia budúcnosť skladov developeri a nájomcovia? Druhá panelová diskusia sa zameria na problematiku WMS a najnovšie trendy v evidencii tovaru. Už tradične je zaradený aj obľúbený speed-datingový program BizLOG. Ide o jedinečnú šancu pre partnerov konferencie stretnúť v rámci vopred zorganizovaných meetingov potenciálnych užívateľov ich produktov a služieb. Súčasťou kongresu SLOVLOG budú aj návštevy exkluzívnych logistických lokalít, reverzného logistického centra Amazon a co-manufacturingového centra FM Logistic v Seredi.

Príďte sa pozrieť 22. a 23. novembra 2018 do bratislavského Radisson Blu Carlton Hotelu, čo je nové v logistickej brandži, aké trendy sa dajú v najbližšej budúcnosti očakávať a poďte sa inšpirovať skúsenosťami vašich kolegov. Na odborný program plynulo nadviaže XXIV. Logistický Business Mixer, ktorý v príjemne neformálnej atmosfére so špeciálnym programom hier, súťaží a zábavy spĺňa ideálne podmienky pre nadväzovanie nových kontaktov.

Autor: SLOVLOG

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Lenovo dosiahlo silné výsledky s najvyššími kvartálnymi tržbami za štyri roky a rekordným príjmom pred zdanením

22.02.2019 12:33

Skupina Lenovo včera oznámila výsledky za tretí fiškálny štvrťrok, ktorý skončil 31. decembra 2018. Spoločnosť Lenovo zaznamenala svoje najvyššie tržby v rámci skupiny za štyri roky v hodnote 14 miliá ...

Tlačové správy

Konektivita novej generácie: Samsung uvádza na európske trhy smartfón Galaxy S10 5G, a siete 5G sa tak stávajú realitou

22.02.2019 12:25

Spoločnosť Samsung Electronics informovala o rade nových partnerstiev s mobilnými operátormi v súvislosti so sieťami 5G, ktoré budú sprevádzať celoeurópske uvedenie modelu Galaxy S10 5G toto leto. Eu ...

Tlačové správy

Polovica Slovákov využíva internetbanking

22.02.2019 12:20

Vlani využívala až polovica Slovákov internetbanking. Vďaka nemu ľudia nemusia zakaždým navštevovať kamenné pobočky banky, svoje financie vedia spravovať z pohodlia domova cez počítač či mobil. V rámc ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Apsara Yogaton

Najnovšie videáPC forum button