ŠKOLSTVO: S Izraelom rozšírime spoluprácu aj na technické vzdelávanie

Tlačové správy
0

Doterajšiu spoluprácu s Izraelom v oblasti školstva, vedy, kultúry, mládeže a športu plánuje vláda rozšíriť o oblasť vzdelávania o rodovej rovnosti, odborného vzdelávania a prípravy či technického vzdelávania. Rozšírime tiež spoluprácu v oblasti technológií a inovatívneho priemyslu pre školy, učiteľov a žiakov a e-learningu. Vyplýva to z návrhu na uzavretie Programu spolupráce medzi vládou SR a vládou Izraelu na roky 2017 až 2019 v oblasti školstva, vedy, kultúry, mládeže a športu. Materiál predložilo na rokovanie vlády ministerstvo zahraničných vecí.

Schválením programu zabezpečia vlády oboch krajín plynulé nadviazanie na aktuálny program spolupráce na roky 2013 až 2016. Nový program spolupráce kladie osobitne dôraz na vzdelávanie o holokauste, ako aj výskum, a to predovšetkým holokaustu na Slovensku. Pri vede podporuje výmenu vedcov a výskumníkov v rôznych vedeckých oblastiach. Podporuje tiež spoločný vedecký výskum a priamu kooperáciu medzi univerzitami. Pri športe zahŕňa výmenné programy mládeže a športových klubov.

Program spolupráce sa týka aj kultúry. Plánuje rozvíjať najmä spoluprácu pri ochrane kultúrneho dedičstva, ďalej v literatúre, audiovizuálnej tvorbe a pri ochrane práv duševného vlastníctva. Zahŕňa tiež každoročnú výmenu expertov v rámci kultúrnych festivalov, vzájomnú výmenu informácií o pripravovaných kultúrnych podujatiach, podporu výstav a spolupráce medzi umelcami, či výmenu priamych kontaktov medzi múzeami a galériami.

SITA

Všetky autorove články
skolstvo

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať