SAP vstupuje do sveta Formuly E, stane sa partnerom nového tímu Mercedes EQ

Tlačové správy
0

Spoločnosť SAP oznámila uzatvorenie novej viacročnej dohody so spoločnosťou Mercedes-Benz. Na jej základe sa stane oficiálnym business performance partnerom tímu Mercedes EQ, ktorý bude na okruhoch seriálu elektrických vozidiel Formula E debutovať v sezóne 2019.

Ako oficiálny business performance partner SAP podporí Mercedes EQ svojimi riešeniami pre back office a inováciami pre pretekársky tím, ktoré budú vychádzať z technológií SAP. Nemecký softvérový gigant a Mercedes EQ plánujú využiť platformu SAP HANA na vývoj technologických riešení, ktoré inžinierom a technikom pomôžu analyzovať veľké objemy dát a monitorovať celkový výkon formule. Využiť môžu aj ďalšie možnosti a funkcie, ktoré poskytuje platforma SAP Cloud Platform a technológie SAP Leonardo, vrátane internetu vecí, prediktívnej analytiky a strojového učenia.

Udržateľná mobilita je dôležitý krok na našej ceste k uhlíkovej neutralite. Preto chceme, aby bol vo flotile SAP do roku 2020 podiel elektrických áut na úrovni 20 percent. A samozrejme prinášať IT riešenia spojené s e-mobilitou. Preto sa tešíme na integráciu technologických inovácií SAP do nového pretekárskeho auta Mercedes EQ vo Formule E,“ povedal Bernd Leukert, člen predstavenstva SAP SE, Product & Innovation, SAP. „Hoci nás od prvého štartu stále delí 18 mesiacov, nová dohoda dokazuje komerčný potenciál seriálu pretekov Formula E. Dáva nám silný základ, na ktorom môžeme začať ďalšiu fázu technických a športových príprav na vstup do jeho 6. ročníka,“ doplnil Toto Wolff, šéf Mercedes-Benz Motorsport.

mediamedia, s.r.o.

Všetky autorove články
SAP auto doprava Mercedes technológie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať