SAP rozširuje svoju blockchainovú iniciatívu i podporu pre strojové učenie

0

- Do iniciatívy spoločnosti SAP pre inovácie v oblasti blockchainu sa zapojilo 27 zákazníkov a partnerov s celkovou trhovou hodnotou 819 miliárd dolárov.
- SAP sa stal súčasťou ďalších dvoch združení, ktorých cieľom je podpora tejto technológie.
- Na podujatí SAP TechEd v Barcelone spoločnosť navyše oznámila, že rozširuje svoje portfólio služieb z oblasti strojového učenia.

Cieľom iniciatívy SAP je integrovať technológiu blockchainu do riešení internetu vecí,  priemyselnej výroby a digitálneho dodávateľského reťazca s využitím služby SAP Cloud Platform Blockchain.

„Naši zákazníci a partneri sa chcú pridať k spoločnosti SAP vo využívaní technológie blockchainu ako distribuovanej účtovnej knihy, čo by mohlo zvýšiť transparentnosť a možnosti spolupráce,“ povedala Dr. Tanja Rueckertová, prezidentka IoT & Digital Supply Chain, SAP.

Do iniciatívy sa zapájajú firmy z celého sveta a z rôznych odvetví - počnúc telekomunikáciami, cez spotrebný tovar, farmaceutický priemysel, logistiku, poľnohospodárstvo až po energetiku a sieťové odvetvia. SAP okrem toho oznámil, že sa pridá k španielskemu konzorciu Alastria a k aliancii Blockchain in Trucking. Spolupráca v Alastrii umožní posilniť blockchainový ekosystém v Európe a ako člen BiTA SAP rozšíri svoje pôsobenie v oblasti nákladnej dopravy.

Spoločnosť momentálne vyvíja štandardizované scenáre, ktoré by s pomocou IoT možností platformy SAP Leonardo umožnili rozšírenie technológie blockchainu do digitálneho dodávateľského reťazca, vrátane využitia:

  • SAP Asset Intelligence Network: cloudová obchodná sieť a globálny register vybavenia, ktorý výrobcom na celom svete poskytuje digitálnu platformu na zdieľanie informácií. Blockchain prispeje k zvýšeniu dôvery medzi partnermi.
  • SAP Distributed Manufacturing: bezpečná a súkromná platforma umožňujúca zákazníkom ťažiť z výroby na mieru a spoločnej výroby s dodávateľmi. Blockchain by mohol zjednodušiť spoločnú výrobu.
  • SAP Transportation Management: popredná aplikácia pre všetky odvetvia dopravy. S blockchainom budú môcť predávajúci, nakupujúci, banky a úrady jednoducho zdieľať, hodnotiť a podpisovať dokumenty elektronicky.
  • SAP Global Track and Trace: cloudové riešenie pre monitorovanie biznis procesov naprieč sieťami dodávateľského reťazca. Blockchain zabezpečí citlivé informácie proti zmenám a zasahovaniu.
  • SAP Advanced Track and Trace for Pharmaceuticals: aplikácia, ktorá umožní členom farmaceutického dodávateľského reťazca splniť globálne regulácie proti falšovaniu liekov.

Spoločnosť SAP okrem toho oznámila, že do svojej ponuky služieb strojového učenia pridáva nové vylepšenia. SAP Machine Learning Foundation teraz bude poskytovať aj služby, ktoré sú pripravené na okamžité použitie. Zákazníci, partneri a vývojári sa budú môcť spoľahnúť napríklad na optické rozpoznávanie znakov či analýzu viacdimenzionálnych časových línií, aby dokázali lepšie predpovedať optimálnu cenu produktu.

SAP Machine Learning Foundation im umožní vytvárať generické modely prispôsobené na mieru dátam jedinečným pre spoločnosť. Novú službu na klasifikáciu obrázkov zasa možno preučiť na rozpoznávanie objektov typických pre zákazníka, ako sú napríklad výrobky alebo súčiastky.

Zákazníci a partneri s vlastnými tímami dátových vedcov teraz navyše dokážu vyvíjať a spúšťať vlastné modely na SAP Leonardo Machine Learning Foundation a využiť bezproblémovú interoperabilitu so SAP Cloud Platform na zaistenie škálovateľnosti, spoľahlivosti a bezpečnosti.

Pre viac informácií navštívte SAP News Center. Sledujte nás aj na Twitter @sapnews.

mediamedia, s.r.o.

Všetky autorove články
SAP

Pridať komentár