Image
2.1.2015 0 Comments

Ruský startup pripravuje motocyklistickú high-tech helmu so zabudovanou navigáciou

Jedným zo zaujímavých vynálezov, ktorý sa objaví o pár dní na výstave CES v Las Vegas, bude aj špeciálna motocyklistická helma Livemap. Tá sa od ostatných heliem odlišuje tým, že má v sebe zabudovanú navigáciu.

Zariadenie sa chváli integrovanou hlasovou navigáciou aj špeciálnym displejom, ktorý zobrazuje informácie v grafickej podobe. Údaje o vzdialenosti a o tom, kedy treba odbočiť, sú prezentované v podobe rozšírenej reality, priamo na vozovke. Nie je teda potrebné dívať sa mimo cestu na samostatný displej. Toto riešenie je údajne pohodlné na používanie a vodičov nevyrušuje.


Zaujímavosťou zariadenia je špeciálna optika, ktorá pozostáva z asférických šošoviek. Vďaka tomu by mala byť helma menšia, ľahšia a potenciálne aj lacnejšia v porovnaní s dizajnom, ktorý využíva štandardné šošovky. Livemap experimentoval s optikou počas posledného roka. Výsledkom je aktuálny pred-finálny prototyp, ktorý chce spoločnosť čoskoro oficiálne predstaviť. Finálna verzia by sa mala dostať do predaja v lete 2015.


Zdroj: techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Slováci sa dostali na mapu TOP európskych startupov

30.09.2019 00:00

Hlavným faktorom ovplyvňujúcim úmrtnosť v prípade infarktu, zástavy srdca a mozgovej príhody je doba medzi nástupom príznakov a liečbou. Cieľom slovenského tímu zo startupu STEMI Global je urýchlenie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá