Image
29.11.2017 0 Comments

Ruský dron unesie náklad s hmotnosťou 180 kg a môže letieť 8 hodín

Nový dron s vertikálnym vzletom a pristátím, navrhnutý ruskými vedcami, má maximálnu letovú rýchlosť 70 km/h, môže niesť náklad s hmotnosťou 180 kg a vo vzduchu vydrží až osem hodín. Tento multirotorový dron sa nazýva SKYF a je určený na uplatnenie v poľnohospodárstve, a to na letecké aplikovanie pesticídov, výsadbu semien, ale hodí sa aj na dodávku potravín a liekov v núdzových situáciách.

SKYF zostrojila ruská spoločnosť ARDN a jeho rozmery sú 5,2 × 2,2 metra. Lietať môže vo výške 3000 metrov a jeho polohová presnosť je 30 cm. Hoci dron je pomerne veľký, dá sa zložiť a do nákladného kontajnera s dĺžkou 6 metrov sa zmestia dva kusy. Jeho príprava na let potom trvá len 10 minút. Aktuálny prototyp dronu dostáva šifrované pokyny z letového dispečingu.

SKYF používa pri vzlietnutí benzínové motory a elektrické motory potom na stabilizáciu pri preprave ťažkých bremien. Dron môže pracovať v širokom rozsahu poveternostných podmienok a kedykoľvek počas dňa. Navyše je modulárny a možno ho upravovať podľa potreby.

SKYF je schopný priamo využívať energiu zo svojho spaľovacieho motora bez potreby elektrického hybridného systému. To zvyšuje jeho spoľahlivosť a zároveň znižuje cenu, náklady na údržbu a celkovú hmotnosť.

Zatiaľ nie je známe, koľko bude dron stáť, a nepoznáme ani termín jeho uvedenia na trh, ale mohol by mať veľký vplyv na širokú škálu priemyselných odvetví.

Zdroj: Dailymail

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

MASTERCLASSES 2018: Stredoškoláci sa ponoria do časticovej fyziky

19.02.2018 00:00

V najbližších týždňoch stredoškoláci na celom svete navštívia blízke univerzity, aby si v celodennom programe vyskúšali prácu na hrane základného výskumu. Medzinárodné Masterclasses dajú žiakom prílež ...

Technológie 4

Video: Prvé skúšobné lety pasažierskeho dronu Ehang 184. Zvládne hmlu aj tajfún

16.02.2018 00:20

Na CES 2016 pútal veľkú pozornosť návštevníkov dron Ehang 184, ktorý dokáže niesť pasažiera. V týchto dňoch čínsky výrobca dronov Ehang prezentoval videá, ktoré dokazujú, že to s pasažierskym dronom m ...

Technológie

Video: Ako funguje nakupovanie za kryptomeny a bankomat na kryptomeny v Alze

15.02.2018 00:07

Kryptomeny sú jednou z najaktuálnejších a najkontroverznejších tém. Popísalo sa o tom veľa článkov, odznelo veľa diskusných príspevkov a čoraz viac ľudí má s investovaním do kryptomien a nakupovaním z ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SUSE 2018

Najnovšie videá