Image
29.11.2017 0 Comments

Ruský dron unesie náklad s hmotnosťou 180 kg a môže letieť 8 hodín

Nový dron s vertikálnym vzletom a pristátím, navrhnutý ruskými vedcami, má maximálnu letovú rýchlosť 70 km/h, môže niesť náklad s hmotnosťou 180 kg a vo vzduchu vydrží až osem hodín. Tento multirotorový dron sa nazýva SKYF a je určený na uplatnenie v poľnohospodárstve, a to na letecké aplikovanie pesticídov, výsadbu semien, ale hodí sa aj na dodávku potravín a liekov v núdzových situáciách.

SKYF zostrojila ruská spoločnosť ARDN a jeho rozmery sú 5,2 × 2,2 metra. Lietať môže vo výške 3000 metrov a jeho polohová presnosť je 30 cm. Hoci dron je pomerne veľký, dá sa zložiť a do nákladného kontajnera s dĺžkou 6 metrov sa zmestia dva kusy. Jeho príprava na let potom trvá len 10 minút. Aktuálny prototyp dronu dostáva šifrované pokyny z letového dispečingu.

SKYF používa pri vzlietnutí benzínové motory a elektrické motory potom na stabilizáciu pri preprave ťažkých bremien. Dron môže pracovať v širokom rozsahu poveternostných podmienok a kedykoľvek počas dňa. Navyše je modulárny a možno ho upravovať podľa potreby.

SKYF je schopný priamo využívať energiu zo svojho spaľovacieho motora bez potreby elektrického hybridného systému. To zvyšuje jeho spoľahlivosť a zároveň znižuje cenu, náklady na údržbu a celkovú hmotnosť.

Zatiaľ nie je známe, koľko bude dron stáť, a nepoznáme ani termín jeho uvedenia na trh, ale mohol by mať veľký vplyv na širokú škálu priemyselných odvetví.

Zdroj: Dailymail

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

WhiteSmoke používa umelú inteligenciu na opravu hrúbok, preklepov aj chýbajúcej interpunkcie

24.05.2018 00:20

Keď celý deň píšete e-maily a správy, ľahko môžete urobiť preklep. Správa s chybami však môže vyvolať u prijímateľa rozpaky. WhiteSmoke je aplikácia, ktorá používa inteligentné algoritmy na vyhľadanie ...

Technológie 3

Lasery by mohli urobiť počítače miliónkrát rýchlejšími

23.05.2018 00:20

Nová výpočtová technika využívajúca impulzy laserového svetla by sa mohla prepínať medzi stavmi 0 a 1 miliónkrát rýchlejšie ako dnešné počítače. Súčasné polovodičové počítače zvládnu okolo jednej mil ...

Technológie

Exkurzia do robotizovaného distribučného centra Amazonu v Štetíne

23.05.2018 00:05

Amazon pri budovaní svojich distribučných centier jednoznačne vsadil na roboty. Najskôr túto koncepciu vyskúšal v niekoľkých centrách v USA, v roku 2015 sme navštívili takéto pracovisko pri San Franci ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AKY OTEC

Najnovšie videá

ATOS_05_262


PC forum button