Image
29.11.2017 0 Comments

Ruský dron unesie náklad s hmotnosťou 180 kg a môže letieť 8 hodín

Nový dron s vertikálnym vzletom a pristátím, navrhnutý ruskými vedcami, má maximálnu letovú rýchlosť 70 km/h, môže niesť náklad s hmotnosťou 180 kg a vo vzduchu vydrží až osem hodín. Tento multirotorový dron sa nazýva SKYF a je určený na uplatnenie v poľnohospodárstve, a to na letecké aplikovanie pesticídov, výsadbu semien, ale hodí sa aj na dodávku potravín a liekov v núdzových situáciách.

SKYF zostrojila ruská spoločnosť ARDN a jeho rozmery sú 5,2 × 2,2 metra. Lietať môže vo výške 3000 metrov a jeho polohová presnosť je 30 cm. Hoci dron je pomerne veľký, dá sa zložiť a do nákladného kontajnera s dĺžkou 6 metrov sa zmestia dva kusy. Jeho príprava na let potom trvá len 10 minút. Aktuálny prototyp dronu dostáva šifrované pokyny z letového dispečingu.

SKYF používa pri vzlietnutí benzínové motory a elektrické motory potom na stabilizáciu pri preprave ťažkých bremien. Dron môže pracovať v širokom rozsahu poveternostných podmienok a kedykoľvek počas dňa. Navyše je modulárny a možno ho upravovať podľa potreby.

SKYF je schopný priamo využívať energiu zo svojho spaľovacieho motora bez potreby elektrického hybridného systému. To zvyšuje jeho spoľahlivosť a zároveň znižuje cenu, náklady na údržbu a celkovú hmotnosť.

Zatiaľ nie je známe, koľko bude dron stáť, a nepoznáme ani termín jeho uvedenia na trh, ale mohol by mať veľký vplyv na širokú škálu priemyselných odvetví.

Zdroj: Dailymail

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

„Magické“ AR okuliare Magic Leap One sú tu. Takto zneli prvé reakcie recenzentov

17.08.2018 00:20

Ako sme vás informovali pred niekoľkými dňami, spoločnosť Magic Leap vydala svoj dlho očakávaný produkt – náhlavnú súpravu s rozšírenou realitou Magic Leap One Creator Edition. Pracovala na ňom 6 roko ...

Technológie

GPU NVIDIA Turing dokážu spracovať 8K video v reálnom čase

17.08.2018 00:15

Bežní používatelia zrejme nebudú tak skoro pracovať s 8K videom, ale niektoré filmy a videá na YouTube už boli natočené v tomto formáte. NVIDIA oznámila, že kamera RED pomôže vyriešiť jeden z najhorší ...

Technológie

Disney vyvíja robotických akrobatov. Časom majú nahradiť kaskadérov

17.08.2018 00:10

Začiatkom tohto roka výskumníci z Disney Imagineers predstavili Stickmana. Bol to robot schopný robiť saltá počas letu vo vzduchu. Nešlo o humanoidného robota, mal podobu písmena Z a bola to akási jed ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button