PC REVUE
Image
29.11.2017 0 Comments

Ruský dron unesie náklad s hmotnosťou 180 kg a môže letieť 8 hodín

Nový dron s vertikálnym vzletom a pristátím, navrhnutý ruskými vedcami, má maximálnu letovú rýchlosť 70 km/h, môže niesť náklad s hmotnosťou 180 kg a vo vzduchu vydrží až osem hodín. Tento multirotorový dron sa nazýva SKYF a je určený na uplatnenie v poľnohospodárstve, a to na letecké aplikovanie pesticídov, výsadbu semien, ale hodí sa aj na dodávku potravín a liekov v núdzových situáciách.

SKYF zostrojila ruská spoločnosť ARDN a jeho rozmery sú 5,2 × 2,2 metra. Lietať môže vo výške 3000 metrov a jeho polohová presnosť je 30 cm. Hoci dron je pomerne veľký, dá sa zložiť a do nákladného kontajnera s dĺžkou 6 metrov sa zmestia dva kusy. Jeho príprava na let potom trvá len 10 minút. Aktuálny prototyp dronu dostáva šifrované pokyny z letového dispečingu.

SKYF používa pri vzlietnutí benzínové motory a elektrické motory potom na stabilizáciu pri preprave ťažkých bremien. Dron môže pracovať v širokom rozsahu poveternostných podmienok a kedykoľvek počas dňa. Navyše je modulárny a možno ho upravovať podľa potreby.

SKYF je schopný priamo využívať energiu zo svojho spaľovacieho motora bez potreby elektrického hybridného systému. To zvyšuje jeho spoľahlivosť a zároveň znižuje cenu, náklady na údržbu a celkovú hmotnosť.

Zatiaľ nie je známe, koľko bude dron stáť, a nepoznáme ani termín jeho uvedenia na trh, ale mohol by mať veľký vplyv na širokú škálu priemyselných odvetví.

Zdroj: Dailymail

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Praktické inteligentné oblečenie, ktoré sa dá prať, by už mohlo byť na dosah

15.11.2018 00:00

Myšlienka inteligentných odevov je síce pekná, ale väčšina ľudí nechce nosiť tričko na sledovanie zdravia, ktoré obsahuje ťažkú ​​batériu. Navyše ako sa dá takéto oblečenie čistiť? Našťastie vedci už ...

Technológie

Inteligentné kuchynské spotrebiče od Alzy

13.11.2018 15:00

lza predstavila slovenským novinárom vo svojom bratislavskom showroome svoj koncept Smart Kitchen, čiže kuchyňu budúcnosti s inteligentnými kuchynskými spotrebičmi. V expozícii sú vystavené inteligent ...

Technológie 1

AMD predstavilo 64-jadrový procesor Epyc Rome založený na 7 nm výrobnej technológii

14.11.2018 00:15

Intel nedávno ohlásil, že na budúci rok uvedie na trh 48-jadrový procesor. A teraz AMD reaguje predvedením funkčných vzoriek 64-jadrového procesora Epyc s kódovým označením Rome, založeného na archite ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

DOCKITIN

Najnovšie videáPC forum button