Rusko už nechce softvér Microsoftu, Oracle či IBM. Prednosť majú domáce produkty

0

Blesk_Rusko uz nechce.jpg V dôsledku politického napätia, ktoré sa vytvorilo medzi Ruskom a Spojenými štátmi, a novo ohlásených sankcií zo strany USA chce Rusko zasadiť úder americkej ekonomike tým, že obmedzí použitie softvéru spoločnosti Microsoft.

Obmedzenia sa však dotknú aj softvérových riešení ďalších spoločností, ako je IBM, HP a Oracle. Pripravovaný nový zákon bude nútiť vládne agentúry, aby uprednostňovali produkty miestnych poskytovateľov softvéru i hardvéru.

Zákon si však kladie za cieľ iba uprednostňovať lokálnych dodávateľov, a nie úplne zakázať používanie dovážaných produktov.

„To všetko súvisí so sankciami," povedal Andrej Černogorov, výkonný tajomník komisie pre strategické informačné technológie ruského parlamentu. „Vzhľadom na súčasné medzinárodné napätie sa nahradenie dovozu miestnym hardvérom a softvérom stáva kľúčom k zabezpečeniu sebestačnosti."

Iba čas ukáže, či je Rusko schopné úspešne nahradiť kľúčové aplikácie a hardvér z vlastných zdrojov. Vytvorenie podnikového softvéru môže nejaký čas trvať, a tak pripravovaný zákon zrejme nebude mať v blízkej budúcnosti významný vplyv na americké spoločnosti.

Zdroj: neowin.net

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať