Image
25.7.2014 0 Comments

Rusko už nechce softvér Microsoftu, Oracle či IBM. Prednosť majú domáce produkty

Blesk_Rusko uz nechce.jpg V dôsledku politického napätia, ktoré sa vytvorilo medzi Ruskom a Spojenými štátmi, a novo ohlásených sankcií zo strany USA chce Rusko zasadiť úder americkej ekonomike tým, že obmedzí použitie softvéru spoločnosti Microsoft.

Obmedzenia sa však dotknú aj softvérových riešení ďalších spoločností, ako je IBM, HP a Oracle. Pripravovaný nový zákon bude nútiť vládne agentúry, aby uprednostňovali produkty miestnych poskytovateľov softvéru i hardvéru.

Zákon si však kladie za cieľ iba uprednostňovať lokálnych dodávateľov, a nie úplne zakázať používanie dovážaných produktov.

„To všetko súvisí so sankciami," povedal Andrej Černogorov, výkonný tajomník komisie pre strategické informačné technológie ruského parlamentu. „Vzhľadom na súčasné medzinárodné napätie sa nahradenie dovozu miestnym hardvérom a softvérom stáva kľúčom k zabezpečeniu sebestačnosti."

Iba čas ukáže, či je Rusko schopné úspešne nahradiť kľúčové aplikácie a hardvér z vlastných zdrojov. Vytvorenie podnikového softvéru môže nejaký čas trvať, a tak pripravovaný zákon zrejme nebude mať v blízkej budúcnosti významný vplyv na americké spoločnosti.

Zdroj: neowin.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Technologickí jednorožci sa na burze trápia

18.11.2019 00:00

Odhaduje sa, že v USA je v súčasnosti približne 180 technologických jednorožcov – startupov ohodnotených na viac než miliardu USD. V predchádzajúcej dekáde ich bolo len deväť. Tento status prináša veľ ...

Biznis

8-miliardový Xerox zvažuje kúpu 27-miliardového HP

07.11.2019 16:44

Spoločnosť Xerox, ktorá sa stala známou svojimi kopírovacími strojmi, zvažuje kúpu výrobcu počítačov a tlačiarní HP Inc. Správu o tom priniesol denník Wall Street Journal, odvolávajúc sa na „ľudí oboz ...

Biznis

Toto sú najrýchlejšie rastúce technologické firmy na Slovensku

18.10.2019 00:05

V tohtoročnom, v poradí už dvadsiatom ročníku rebríčka Deloitte CE Fast 50 pre najrýchlejšie sa rozvíjajúce technologické spoločnosti v strednej Európe, sa umiestnili tri slovenské spoločnosti. Okrem ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá