Ruská družica bude svietiť žiarivejšie ako hviezdy

Technológie
3

Mayak je pomenovanie pre jednu z najžiarivejších „hviezd“ na oblohe, presnejšie pôjde o štvrtý najžiarivejší objekt na oblohe, hneď po Venuši. Hovoríme o ruskej družici, ktorú vytvoril tím z Moscow State Mechanical Engineering University (MAMU) a ktorú dopraví na orbit raketa Sojuz. Zaujímavé na nej je to, že je maličká ako bochník chleba, no vo vzdialenosti približne 600 km od Zeme bude svietiť žiarivejšie ako hviezdy a to vďaka plachtám tenším než ľudský vlas (4 x 4 m2), ktoré dokáže družica rozvinúť a vytvoriť z nich obrovskú pyramídu vytvorenú z termoplastu - mylaru.

Cieľom projektu je to, aby ľudia častejšie pozerali na oblohu a vďaka aplikácii, ktorú si môžu stiahnuť, sledovali kde sa Mayak práve nachádza. Družicu bude možné čoskoro sledovať po dobu jedného mesiaca.

Zdroj: Iflscience

Redakcia

Všetky autorove články
Mayak druzica

3 komentáre

Svitaním reakcia na: Ruská družica bude svietiť žiarivejšie ako hviezdy

21.7.2017 13:07
The company says the goal of the mission is to inspire people to look up to space, as well as testing technology to de-orbit satellites. Using an app on their phone, backers of the project can track its location and find out when it’s flying overhead.

... rendering transmission ...

The project explains the goal of the mission is to inspire us to look up to space, as well as testing technology to ground-join orientation and navigation. Using an admission on their meshbody, users of the project can track mindfulness location and find out when it’s flying overhead.
Reagovať

necvičená opica reakcia na: Ruská družica bude svietiť žiarivejšie ako hviezdy

21.7.2017 11:07
pochopí, že to čo vznikne je tetraéder - štvorsten, s každou stenou o ploche 4m2 a tak to napíše; nemysliaca opica to vynásobí a vytešuje sa :-)
Reagovať

4x4m^2 reakcia na: Ruská družica bude svietiť žiarivejšie ako hviezdy

21.7.2017 11:07
Kazdy druhy redaktor cvicena opica .... Cvicena na prekladanie bez rozmyslania.
Pre radaktora: Bud napisem 16 m2, ale 4x4m ....
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať