Image
22.8.2018 0 Comments

Rozšírený rad audio produktov LG XBOOM bude stredobodom pozornosti na veľtrhu IFA 2018

Na veľtrhu IFA 2018 v Berlíne predstaví spoločnosť LG Electronics (ďalej „LG“) rozšírený rad svojich audio produktov XBOOM, ktoré teraz okrem mini komponentov a výrobkov All-in-One zahŕňa aj prenosné bluetooth reproduktory XBOOM Go a chytré reproduktory XBOOM AI ThinQ. Značka XBOOM mala vždy v prostredí zábavy silné povedomie, čo jej prispelo k 35% podielu na globálnom trhu v kategóriách mini komponentov a All-in-One audia.

XBOOM mini (model CK99) a All-in-One (model OK99) sú všeobecne obľúbené vďaka ohromujúcemu výkonu od 1800 W až do 5000 W, ktorý zaistí na každej párty vzrušujúcu atmosféru. Funkcia Pro DJ Wheel umožní každému stať sa DJ‑om s využitím kreatívnych možností mixovania, scratchingu a zábavných svetelných efektov. Fanúšikovia karaoke môžu potlačiť hlasovú stopu v takmer každej skladbe a regulovať jej rozsah pomocou funkcií Voice Canceller a Key Changer. Rukoväť Grab & Move a kolieska u produktu LG OK99 potom povyšujú termín „prenosný audio systém“ na úplne novú úroveň.

Uvedenie produktov XBOOM Go (modely PK3 / PK5 / PK7) umožňuje tešiť sa zo skúseností spoločnosti LG v odbore audia ešte väčšiemu počtu milovníkov hudby. XBOOM Go stavia na dedičstvo značky v oblasti výkonného zvuku a party zábavy a má poslucháča uchvátiť bezkonkurenčnou kvalitou, ako aj užívateľským komfortom. Vďaka pokročilej audio technológii značky Meridian podávajú reproduktory XBOOM Go, aj cez svoje kompaktné rozmery, jasné výšky a zdokonalené basy a tiež výnimočne silný a presný zvuk. XBOOM Go je tiež prvý bezdrôtový reproduktor, ktorý podporuje technológiu aptX™ HD spoločnosti Qualcomm umožňujúci jedinečné bezstratové streamovanie audia s vysokým rozlíšením 24 bit / 576 kbps. LG je prvou spoločnosťou, ktorá zabudovala aptX HD do smartfónu (pri modeli G5); v súčasnosti sa táto pokročilá audio technológia nachádza v modeli LG G7 ThinQ. Modely XBOOM Go sú ďalej vybavené pestrofarebnými svetelnými efektami a rukoväťami Grab-N-Go a X-grip, ktoré im dávajú špičkovú prenosnosť a stabilitu. Vďaka dlhej životnosti a odolnosti voči vode a ďalším živlom sú reproduktory XBOOM Go ideálne pre vonkajšie aktivity.

Sortiment reproduktorov LG XBOOM AI ThinQ tvorí model WK7 a model WK9, obidva vybavené službou Google Assistant, ktorý umožňuje zadávať príkazy hlasom. Na rozdiel od iných reproduktorov s umelou inteligenciou nie je kvalita zvuku u LG XBOOM AI ThinQ len dodatočným pocitom. Partnerstvo spoločností LG a Meridian umožňuje kompletne rozvinúť odborný potenciál oboch spoločností v oblasti audia a zaistiť tak bezstratový Hi-Fi zvuk, precíznu reprodukciu hlasu a presné basy na úrovni štúdiovej nahrávky. Spoluprácou medzi spoločnosťami LG a Google bol priamo do produktov integrovaný Google Assistant ako domáci HUB, ktorý umožňuje prostredníctvom modelov WK7 a WK9 ovládať chytré domáce spotrebiče kompatibilné s Google Assistant a domáce spotrebiče LG kompatibilné s LG ThinQ *). K reproduktoru XBOOM AI ThinQ WK7, ktorý je v súčasnej dobe uvádzaný na kľúčové trhy, sa ešte tento rok pridá aj WK9 s 8-palcovým chytrým displejom, ktorý zaistí ešte vyšší interaktívny komfort.

Základom všetkých produktov LG XBOOM je audio technológia Meridian. Nedávne strategické partnerstvo spoločnosti LG s týmito britskými špecialistami na audio má významný vplyv na to, ako LG navrhuje a vyvíja svoje produkty. Ako spoločnosť, ktorá stojí za prvým aktívnym digitálnym reproduktorom na svete a prvým prehrávačom CD s audiofilskou kvalitou vo svojom odbore, hral Meridian zásadnú úlohu pri vývoji a implementácii revolučných audio technológií ako napr. Master Quality Authenticated (MQA).

„Rozšírením našej značky XBOOM o bezdrôtové a chytré reproduktory otvára spoločnosť LG nové možnosti, s ktorými bude značka XBOOM stáť na čele celého nášho odboru domáceho audia,“ hovorí Seo Young-jae, vedúci obchodnej divízie zblíženia audia a videa spoločnosti LG Home Entertainment. „Keď je našim partnerom pre audio technológie spoločnosť Meridian, sme presvedčení, že výrobky XBOOM budú mať v Európe rovnaký úspech, aký mali v iných častiach sveta.“

Návštevníci stánku LG v hale 18 veľtrhu IFA 2018 budú mať možnosť prezrieť si výrobky LG XBOOM a ďalšie inovácie produktov pre domácu zábavu na vlastné oči.


* Rozsah a podpora služby Google Assistant sa môže líšiť podľa teritória a jazykového nastavenia.
Zobrazit Galériu
Autor: Nydrle s.r.o

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Spoločnosť Synology® predstavuje zariadenie SA3600, výkonné lokálne úložisko so škálovateľnosťou na úrovni petabajtov

21.01.2020 14:46

Spoločnosť Synology Inc. oznámila dostupnosť úložného systému SA3600, najnovšieho zariadenia z rodiny výkonných a univerzálnych serverov sieťového úložiska s označením SA s možnosťou rozšírenia na úro ...

Tlačové správy

Richard Raši predstavil ďalšie dvojfázové výzvy na podporu inovatívnych projektov

21.01.2020 14:43

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) dnes spúšťa ďalšie dve jedinečné výzvy, ktoré majú v dvoch fázach rozprúdiť inovačný ekosystém na Slovensku prostredníctvom finančnej ...

Tlačové správy

CZ: Gartner: celosvetové výdaje na IT porastú v roku 2020 na 3,9 biliónov dolárov

21.01.2020 13:06

Podniky budou revidovat své IT výdaje zejména s ohledem na zmírnění ekonomické a politické nejistoty. V Česku porostou IT výdaje podniků a organizací mírně vyšším tempem než ve světě a překonají hrani ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá