Image
11.3.2019 0 Comments

Rozšírenie funkcie Ambilight na TV Philips pomocou svietidiel Philips Hue

Neomylným rozlišovacím znakov televízorov Philips je technológia Ambilight, kedy obraz na obrazovke plynule prechádza do farebne dynamicky podsvieteného pozadia. Podsvietené pozadie opticky rozširuje obrazovku tak, že systém LED diód na zadnej strane televízora premieta na stenu farebné plochy.

Implicitne je systém nastavený tak, aby farba príslušnej plochy korešpondovala s dominantnou farbou v blízkosti okraja obrazovky v danom mieste. Táto technológia znižuje kontrast medzi obrazovkou a stenou v pozadí. Ideálne funguje, ak je stena za televízorom biela, ale systém sa dá nakonfigurovať aj pre farebné steny.  Ambilight je možné nakonfigurovať aj na blikanie v rytme hudby, čo je perfektné na párty, keď sa sledujú hudobné programy. Konzervatívnejší diváci si môžu nastaviť stálu farebnú atmosféru. Televízor navyše dokáže ovládať aj svietidlá systému Philips Hue vhodne rozmiestnené po celej miestnosti, čo ešte zvýrazní efekt nálady z podsvietenia a zníži kontrast.  

Naše video ukazuje ako jednoducho sa dá nakonfigurovať a nastaviť spolupráca medzi technológiou Ambilight a svietidlami, alebo žiarovkami Philips Hue.

Ideálne sú farebné žiarovky a svietidlá,

ale celkom dobre to funguje aj s bielymi stmievateľnými žiarovkami Philips Hue.

Doplnenie televízora s Ambilight o svietidlá Philips Hue umožňuje rozjasniť tiene, ktoré vznikajú, ak je televízor blízko pri nábytku.

Vľavo je televízor vedľa komody bez doplnkového osvetlenia a vpravo s doplnkovým osvetlením Philips Hue. Svietidlo na komode rozjasňuje zvyšok steny a svietidlo pri stene oproti televízoru rozjasňuje komodu a celú miestnosť. 

Po vypnutí televízora môžete osvetlenie ovládať pomocou vypínačov, mobilnej aplikácie, alebo inteligentných hlasových asistentov. 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Ako na to

Ako svoj smartfón zmeniť na mikrofón pre počítač?

14.05.2019 14:37

Pokiaľ na svojom desktope alebo notebooku striháte napríklad nejaké video a chcete si k nemu dodatočne nahrať sprievodný komentár, potrebujete mikrofón. Nech je váš notebook alebo desktop akýkoľvek vý ...

Ako na to

Jarné Zoner Photo Studio X

14.05.2019 14:35

S jarnými mesiacmi prináša aj Zoner novinky, ktoré zrýchľujú prácu so súbormi RAW, zlepšujú úpravu fotiek a urýchľujú editovanie videí. Blesková práca s RAW Nová funkcia umožňuje rapídne urýchliť pr ...

Ako na to

Ako získať a vytlačiť 3D objekt

13.05.2019 13:41

Keď sa na trhu objavili prvé 3D tlačiarne, ktoré svojimi vlastnosťami a v neposlednom rade aj cenou už boli vhodné pre domácich používateľov, sprevádzali ich veľké očakávania. Veľa ľudí si blízku budú ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2019

Najnovšie videá

RECFRUIT 2019


PC forum button