Image
11.3.2019 0 Comments

Rozšírenie funkcie Ambilight na TV Philips pomocou svietidiel Philips Hue

Neomylným rozlišovacím znakov televízorov Philips je technológia Ambilight, kedy obraz na obrazovke plynule prechádza do farebne dynamicky podsvieteného pozadia. Podsvietené pozadie opticky rozširuje obrazovku tak, že systém LED diód na zadnej strane televízora premieta na stenu farebné plochy.

Implicitne je systém nastavený tak, aby farba príslušnej plochy korešpondovala s dominantnou farbou v blízkosti okraja obrazovky v danom mieste. Táto technológia znižuje kontrast medzi obrazovkou a stenou v pozadí. Ideálne funguje, ak je stena za televízorom biela, ale systém sa dá nakonfigurovať aj pre farebné steny.  Ambilight je možné nakonfigurovať aj na blikanie v rytme hudby, čo je perfektné na párty, keď sa sledujú hudobné programy. Konzervatívnejší diváci si môžu nastaviť stálu farebnú atmosféru. Televízor navyše dokáže ovládať aj svietidlá systému Philips Hue vhodne rozmiestnené po celej miestnosti, čo ešte zvýrazní efekt nálady z podsvietenia a zníži kontrast.  

Naše video ukazuje ako jednoducho sa dá nakonfigurovať a nastaviť spolupráca medzi technológiou Ambilight a svietidlami, alebo žiarovkami Philips Hue.

Ideálne sú farebné žiarovky a svietidlá,

ale celkom dobre to funguje aj s bielymi stmievateľnými žiarovkami Philips Hue.

Doplnenie televízora s Ambilight o svietidlá Philips Hue umožňuje rozjasniť tiene, ktoré vznikajú, ak je televízor blízko pri nábytku.

Vľavo je televízor vedľa komody bez doplnkového osvetlenia a vpravo s doplnkovým osvetlením Philips Hue. Svietidlo na komode rozjasňuje zvyšok steny a svietidlo pri stene oproti televízoru rozjasňuje komodu a celú miestnosť. 

Po vypnutí televízora môžete osvetlenie ovládať pomocou vypínačov, mobilnej aplikácie, alebo inteligentných hlasových asistentov. 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Ako na to 1

Viacdiskové NAS od Synology – konfigurácia

15.07.2019 00:10

Aj malé firmy, živnosti a slobodné povolania často potrebujú ukladať veľké množstvo údajov. Paralelne so súčasným trendom ukladania údajov do cloudu narastajú požiadavky na úložný priestor, predovšetk ...

Ako na to

Ako prehliadaču Chrome zabrániť v preberaní mediálnych klávesov

12.07.2019 14:49

Internetový prehliadač Chrome už v súčasnosti plne podporuje špecializované mediálne klávesy, ktoré sú súčasťou mnohých notebookov. Môžete ich tak používať napríklad na ovládanie videa na YouTube aleb ...

Ako na to

Ako nahrať video svojej obrazovky v programe PowerPoint?

11.07.2019 14:41

Program PowerPoint obsahuje integrovaný nahrávač obrazovky, ktorý môžete použiť na rýchle vytvorenie videa svojej práce v rámci Windows či iného programu a potom ho vložiť do vytváranej prezentácie. ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá