Rozšírenie funkcie Ambilight na TV Philips pomocou svietidiel Philips Hue

0

Neomylným rozlišovacím znakov televízorov Philips je technológia Ambilight, kedy obraz na obrazovke plynule prechádza do farebne dynamicky podsvieteného pozadia. Podsvietené pozadie opticky rozširuje obrazovku tak, že systém LED diód na zadnej strane televízora premieta na stenu farebné plochy.

Implicitne je systém nastavený tak, aby farba príslušnej plochy korešpondovala s dominantnou farbou v blízkosti okraja obrazovky v danom mieste. Táto technológia znižuje kontrast medzi obrazovkou a stenou v pozadí. Ideálne funguje, ak je stena za televízorom biela, ale systém sa dá nakonfigurovať aj pre farebné steny.  Ambilight je možné nakonfigurovať aj na blikanie v rytme hudby, čo je perfektné na párty, keď sa sledujú hudobné programy. Konzervatívnejší diváci si môžu nastaviť stálu farebnú atmosféru. Televízor navyše dokáže ovládať aj svietidlá systému Philips Hue vhodne rozmiestnené po celej miestnosti, čo ešte zvýrazní efekt nálady z podsvietenia a zníži kontrast.  

Naše video ukazuje ako jednoducho sa dá nakonfigurovať a nastaviť spolupráca medzi technológiou Ambilight a svietidlami, alebo žiarovkami Philips Hue.

Ideálne sú farebné žiarovky a svietidlá,

ale celkom dobre to funguje aj s bielymi stmievateľnými žiarovkami Philips Hue.

Doplnenie televízora s Ambilight o svietidlá Philips Hue umožňuje rozjasniť tiene, ktoré vznikajú, ak je televízor blízko pri nábytku.

Vľavo je televízor vedľa komody bez doplnkového osvetlenia a vpravo s doplnkovým osvetlením Philips Hue. Svietidlo na komode rozjasňuje zvyšok steny a svietidlo pri stene oproti televízoru rozjasňuje komodu a celú miestnosť. 

Po vypnutí televízora môžete osvetlenie ovládať pomocou vypínačov, mobilnej aplikácie, alebo inteligentných hlasových asistentov. 

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Philips Hue Ambilight Ambilight + Hue

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať