Image
11.4.2018 0 Comments

Rozšírená realita so sledovaním pohybu rúk od Leap Motion za 100 USD

Leap Motion oznámila ambiciózny plán na platformu rozšírenej reality založenej na systéme sledovania pohybov rúk. Systém má názov Project North Star, a zahŕňa dizajn pre headset, ktorý ako Leap Motion prehlasuje, bude počas masovej produkcie stáť menej ako 100 dolárov. Headset by mal byť vybavený Leap Motion senzorom, takže používatelia by jednoducho a precízne mohli manipulovať s objektmi ich rukami- niečo, čo spoločnosť prednedávnom ponúkla pre stolové počítače a VR displeje.

Project North Star nie je žiadnou novinkou medzi headsetmi a Leap Motion navyše nebude predávať verzie pre vývojárov. Namiesto toho spoločnosť vypúšťa budúci týždeň na svetlo sveta potrebné hardvérové špecifikácie a softvér pod open source licenciou. Spoločnosť dufa že “ tento dizajn inšpiruje novú generáciu experimentálnych AR systémov, ktoré zmenia konverzáciu o tom, ako by mal AR systém vyzerať na to, ako by mal pocitovo vyzerať AR zážitok.”

Headset využíva dva rýchlo sa obnovujúce 3.5 palcové LCD displeje s rozlíšením 1600 x 1440 pixelov na oko. Displeje odrážajú svetlo na plochu, ktorú používateľ vníma ako priehľadné. Podľa Leap Motion toto ponúka pole rozhľadu, ktoré je 95 stupňov vysoké a 70 stupňov široké, teda väčšie ako väčšina AR systémov ktoré dnes poznáme. Senzor od Leap Motion je umiestnený nad očami a sleduje pohyb rúk počas omnoho širšieho poľa rozhľadu, okolo 180 stupňov horizontálne aj vertikálne.

Leap Motion zdôraznilo, že nie sú spoločnosťou na výrobu headsetov a že ich najväčším záujmom je dostať funkčný softvér do čo najviac systémov, ako je možné. Už teraz je možné prilepiť si senzor od Leap Motion napríklad na HoloLens headset zmiešanej reality, ktorý pridáva rozsiahlejšie sledovanie rúk do existujúceho hardvéru.

Pokiaľ Leap Motion rozpráva o pôsobivej cene a poli rozhľadu, Project North Star nemá byť podobný headsetom ako HoloLens alebo MagicLeap. Má byť schopný ponúknuť výbornú interakciu rúk, ale nie rozvinuté sledovanie okolitého priestoru. Dizajn by mohol byť nápomocným pre malých hráčov, ktorí chcú experimentovať s výrobou AR hardvéru, pokým vyžadujú relatívne malú investíciu od Leap Motion samotného.

Ešte sme nevideli headset, ktorý by simuloval pohyb každého prstu a snažil sa priamo napodobniť fyziku zdvíhania a pohybovania s objektmi. Pokým sme nemali možnosť si headset vyskúšať, VP dizajnu Leap Motion Keiichi Matsuda postol zopár cool videí prototypu. Videá zahrňujú demonštrácie ovládania holografickej kocky a vytiahnutie virtuálneho displeja na zápästí.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Daimler predstavil elektrické nákladné autá Freightliner s dojazdom až 400 km

16.07.2018 00:00

Plne elektrický nákladný diaľkový ťažký Freightliner eCascadia a stredne ťažký Freightliner eM2 106 pre lokálnu dopravu prvýkrát predstavili (na júnovom podujatí Capital Market & Technology Days) ...

Technológie

Infografika: Ktorý smartfón dokáže najrýchlejšie dobiť svoju batériu?

13.07.2018 00:15

Skôr či neskôr sa každý dostane do situácie, že musí nechať nabíjať svoj smartfón práve vtedy, keď ho najviac potrebuje používať. Udržiavať telefón stále nabitý je ľahšie v prípade zariadení, ktoré ma ...

Technológie

Ďalšia generácia robotického švába zvládne prechod po hladine vody, ale aj potápanie

13.07.2018 00:10

V prírode môžu šváby prežiť pod vodou až 30 minút. No robotické šváby HAMR (Harvard’s Ambulatory Microrobot) majú ešte viac schopností – môžu chodiť po zemi, plávať na hladine vody, ale aj ponoriť sa ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button