Image
11.4.2018 0 Comments

Rozšírená realita so sledovaním pohybu rúk od Leap Motion za 100 USD

Leap Motion oznámila ambiciózny plán na platformu rozšírenej reality založenej na systéme sledovania pohybov rúk. Systém má názov Project North Star, a zahŕňa dizajn pre headset, ktorý ako Leap Motion prehlasuje, bude počas masovej produkcie stáť menej ako 100 dolárov. Headset by mal byť vybavený Leap Motion senzorom, takže používatelia by jednoducho a precízne mohli manipulovať s objektmi ich rukami- niečo, čo spoločnosť prednedávnom ponúkla pre stolové počítače a VR displeje.

Project North Star nie je žiadnou novinkou medzi headsetmi a Leap Motion navyše nebude predávať verzie pre vývojárov. Namiesto toho spoločnosť vypúšťa budúci týždeň na svetlo sveta potrebné hardvérové špecifikácie a softvér pod open source licenciou. Spoločnosť dufa že “ tento dizajn inšpiruje novú generáciu experimentálnych AR systémov, ktoré zmenia konverzáciu o tom, ako by mal AR systém vyzerať na to, ako by mal pocitovo vyzerať AR zážitok.”

Headset využíva dva rýchlo sa obnovujúce 3.5 palcové LCD displeje s rozlíšením 1600 x 1440 pixelov na oko. Displeje odrážajú svetlo na plochu, ktorú používateľ vníma ako priehľadné. Podľa Leap Motion toto ponúka pole rozhľadu, ktoré je 95 stupňov vysoké a 70 stupňov široké, teda väčšie ako väčšina AR systémov ktoré dnes poznáme. Senzor od Leap Motion je umiestnený nad očami a sleduje pohyb rúk počas omnoho širšieho poľa rozhľadu, okolo 180 stupňov horizontálne aj vertikálne.

Leap Motion zdôraznilo, že nie sú spoločnosťou na výrobu headsetov a že ich najväčším záujmom je dostať funkčný softvér do čo najviac systémov, ako je možné. Už teraz je možné prilepiť si senzor od Leap Motion napríklad na HoloLens headset zmiešanej reality, ktorý pridáva rozsiahlejšie sledovanie rúk do existujúceho hardvéru.

Pokiaľ Leap Motion rozpráva o pôsobivej cene a poli rozhľadu, Project North Star nemá byť podobný headsetom ako HoloLens alebo MagicLeap. Má byť schopný ponúknuť výbornú interakciu rúk, ale nie rozvinuté sledovanie okolitého priestoru. Dizajn by mohol byť nápomocným pre malých hráčov, ktorí chcú experimentovať s výrobou AR hardvéru, pokým vyžadujú relatívne malú investíciu od Leap Motion samotného.

Ešte sme nevideli headset, ktorý by simuloval pohyb každého prstu a snažil sa priamo napodobniť fyziku zdvíhania a pohybovania s objektmi. Pokým sme nemali možnosť si headset vyskúšať, VP dizajnu Leap Motion Keiichi Matsuda postol zopár cool videí prototypu. Videá zahrňujú demonštrácie ovládania holografickej kocky a vytiahnutie virtuálneho displeja na zápästí.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Miniatúrny dron UDrone môžete ovládať myšlienkami a gestami

15.03.2019 00:10

Predstavte si, o koľko viac zábavy by ste si mohli užiť s dronom, keby ste sa zbavili ovládača v ruke a ovládali ho čisto myšlienkami. Nad tým sa zamysleli v čínskej firme EEGSmart a vytvorili minikva ...

Technológie

NAS od Synology pre nadšencov, podnikateľov, malé firmy a tímy

15.03.2019 00:05

Motto: Sú len dva typy podnikateľov pracujúcich s údajmi. Tí, ktorí zálohujú, a tí, ktorí budú zálohovať. Aj malé firmy, živnosti a slobodné povolania často potrebujú ukladať veľké množstvo údajov. ...

Technológie

Spoznajte rybára, ktorý chytil vášho tuniaka. Aj to umožňujú moderné technológie

15.03.2019 00:00

Blockchain nie je len technológia, na ktorej stojí svet virtuálnych mien. Umožňuje aj úplne nový typ služieb pre bežných ľudí, ktorí majú napríklad radi steak z tuniaka. Priamo v obchode si dokážu vďa ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWIFT 5_032019

Najnovšie videá

eFocus 2019


PC forum button