Rolovateľný smartfón TCL sa premení na tablet bez použitia pántov

0

Spoločnosť TCL pracuje na viacerých konceptoch skladacích zariadení. Patrí medzi ne aj smartfón, ktorého displej sa nezväčšuje rozložením, ale vysúvaním pomocou dvoch motorov. Tie umožnia jeho zväčšenie z 6,75 palca na 7,8 palca. Zariadenie teda možno premeniť na tablet bez použitia pántov.

TCL má aj ďalší koncept skladacieho telefónu, ktorý pozostáva z troch segmentov. Nechce sa však prenáhliť s uvedením na trh. „Mohli by sme vyrobiť aj tisíc kusov skladacieho telefónu, predávať ho za 2500 dolárov a urobiť z jeho používateľov betatesterov. To však nechceme,“ hovorí Stefan Streit, generálny riaditeľ TCL pre globálny marketing. 

Spoločnosť však nepracuje len na hardvéri, intenzívne sa sústreďuje aj na to, aby softvér pre skladacie zariadenia mal zmysel. Skúma napríklad, ako na nich funguje multitasking a čo všetko možno s takýmito displejmi robiť.

Ani rolovateľný displej však neeliminuje jeden problém, ktorému čelia všetky skladacie smartfóny. Ide o plastový displej, ktorý sa v porovnaní so skleným oveľa ľahšie poškodí. Riešením by mohla byť prelomová technológia, ktorý by zvýšila odolnosť plastových displejov na akýchkoľvek zariadeniach – či už skladacích, alebo rolovateľných. Na tú si však budeme musieť ešte počkať.

Zdroj: inputmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
smartfon telefon TCL displej

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať