Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Rolls-Royce ukázal svoju predstavu luxusného autonómneho vozidla budúcnosti

Technológie
0

Ani automobilka Rolls-Royce nechce zaostať za aktuálnym trendom, a tak tiež predstavila v Londýne svoj koncept autonómneho vozidla. Rolls-Royce 103EX stelesňuje jej víziu o tom, ako bude vyzerať budúcnosť cestovania, ktorú nazýva VISION NEXT 100.

Auto je dlhé asi 6 metrov a má jedny velikánske dvere. Po ich otvorení sa vám naskytne pohľad na interiér, ktorý je – s trochou zveličenia – väčší a lepšie vybavený ako niektoré newyorské či londýnske byty.

Nie sú tu bežné autosedačky, ale doslova gauč, zrejme určený pre dve osoby. Nechýba koberec a mimoriadne mäkké hodvábne čalúnenie. Ide o elektrické vozidlo s nulovými emisiami a veľkým batožinovým priestorom, ku ktorému vraj  bude mať služobníctvo ľahký prístup. Neprichádza totiž do úvahy, aby si majiteľ Rolls-Royceu nakladal batožinu do auta sám. A keďže vozidlo  je autonómne, nepotrebuje volant ani prístrojovú dosku, ktoré sú podľa vyjadrenia automobilky „nadbytočné“.

Auto je vybavené holografickým interným displejom OLED na celú šírku kabíny a nechýba ani virtuálny osobný asistent v podobe umelej inteligencie. Volá sa Eleanor a zvláda väčšinu záležitostí súvisiacich s vozidlom na základe hlasových príkazov. Samozrejme, priebežne sa bude učiť a osvojí si vaše preferované trasy, obľúbené reštaurácie a pod.

Stručne povedané, celý koncept je navrhnutý tak, aby dal patrične najavo, že majiteľ je mimoriadne bohatý.

Ďalšie podrobnosti si môžete prečítať na webovej stránke automobilu

Zdroj: qz.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Rolls-Royce autonomne auto

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať